Skocz do zawartości

Montaż modułów LED w pokrywie ABS typu Wromak


jello

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbę do szanownych kolegów i koleżanek. Jak sugerowalibyście montaż modułów w pokrywie ABS typu Wromak - zdjęcia i opisy poniżej.

pokrywa.jpg

Krótki opis o co chodzi:
Po demontażu obecnej widocznej powyżej świetlówki chciałbym zamontować moduły Samsunga. Wg. opisu mają one kąt świecenia 150.
Martwi mnie trochę montaż ich w dnie pokrywy w miejscu gdzie jest obecnie świetlówka z uwagi na korytko statecznika, które od dna pokrywy ma wysokość 5cm i co za tym idzie teoretycznie zetnie mi kąt świecenie modułów.
Z drugiej strony mogę zamontować je bezpośrednio na korytku, ale czy moduły nie będą za blisko lustra wody? W sumie mają IP68 i mogą być nawet pod wodą, ale jak radzilibyście najlepiej to rozwiązać?

Myślałem też, aby w korytku wyciąć kanał i wpuścić tam profil aluminiowy, do którego przyklejone byłyby moduły.

pokrywa2.jpg


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, jello napisał:

Mam prośbę do szanownych kolegów i koleżanek. Jak sugerowalibyście montaż modułów w pokrywie ABS typu Wromak - zdjęcia i opisy poniżej.

Sugeruję tak jak ja mam.

Każdy moduł obsmarkany silikonem wokół przewodów przyklejony na taśmę 3M a dodatkowo złapany silikonem ( bo na samej taśmie mi odpadły) i wklejone w tym polu - jak najwięcej w tym załamaniu przednim pokrywy skierowane nieco ku tyłowi.

Jeden otwór do karmienia wystarcza , na dwie ręce nie karmimy - tu wersja dla leworęcznego :D

pokrywa2.thumb.jpg.f3097ffad44e6910aad86c3b05821893.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@deccorativo widziałem już zdjęcie Twojej pokrywy z modułami. Chcialem mimo wszystko puścić je w jednej linii z bocznymi marginesami aby uzyskać efekt zacienionych boków jak u kolegi @egon44

Dlatego prośba o info czy przyklejanie ich w miejscu świetlówki przy korytku statecznika (zaznzczone na zdjęciu na czerwono) nie obetnie mi kątu świecenia. Czy jednak lepiej kleić na korytku (na zdjęciu na niebiesko).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jello jeśli chcesz uzyskać mój efekt to może zrób tak jak ja kiedyś zrobiłem w takiej samej pokrywie(aktualnie mam inną własnej roboty z PCV)...

Użyj kawałka blachy z nierdzewki gdzie do niej przykleisz moduły a następnie blaszkę zamocujesz do pokrywy...

Zadanie spełnia ale nie wygląda to zbyt estetycznie(ale kto patrzy pod pokrywę :) )

17911000_1283915178370525_1573173134_n.thumb.jpg.460a457d7d5e16c5c8f190115d370fb9.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Bardzo pomysłowa jest ta blaszka z ledami chyba zrobię taką samą. Obecnie mam dwie świetlówki Sylvania 10000k i oświetlenie jest  okey ale.... miejsca dławików są już poprzepalane i niedługo wpadną do wody. Chyba zmuszony jestem przejść na ledy.

W związku z tym proszę o małą podpowiedź jakiej barwy oraz jakiej mocy kupić ledy żeby tak samo świeciły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, krzymyt napisał:

Bardzo pomysłowa jest ta blaszka z ledami chyba zrobię taką samą. Obecnie mam dwie świetlówki Sylvania 10000k i oświetlenie jest  okey ale.... miejsca dławików są już poprzepalane i niedługo wpadną do wody. Chyba zmuszony jestem przejść na ledy.

W związku z tym proszę o małą podpowiedź jakiej barwy oraz jakiej mocy kupić ledy żeby tak samo świeciły ?

Jakie wymiary ma twój zbiornik?

Poza tym to ten temat cię zainteresuje 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.