Skocz do zawartości

Czy to już czas na Purolite i inne wynlazki?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie tak jak w tytule. Czy to już czas abym zaczął działać specyfikami? Poniżej zamieszczam zdjęcia jak wygląda woda patrząc na akwarium z boku. Brak przejrzystości. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że moja biologia jest jeszcze świeża ale brak kryształu może denerwować.

1. Zarybienie - 6 czerwca;

2. Filtracja - mechanik Aquael 1500 z watą, biolog Eheim 2215 z ok. 1,5 litra Bioceramaxu 1200 i 1600, cyrkulator Tunze 6015;

3. Pokarm - OSI plus czosnkowy Tropical;

4. Parametry wody - NH4 (<0,05), NO2 (<0,01), NO3 (5);

Zastanawiam się czy do biologa wrzucić trochę Purolitea lub rozpocząć od Seachem Stability tudzież coś mocniejszego Microbe-Lift Clarifier.

A może jeszcze się wstrzymać i czekać aż biologia sama sobie z tym problemem poradzi.

Cóż począć? Poradźcie coś. :)

 

Woda_1.jpg

Woda_2.jpg

Woda_3.jpg

Woda_4.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jerry_jerry głównym zadaniem purolite jest zbijanie azotanów, a nie krystalizacja wody. Oczywiście krystalizuje on wodę i to jak piszą koledzy na forum - całkiem nieźle, ale wg mnie masz za niskie azotany aby już wykorzystać purolite. Zbijesz je praktycznie do 0 i może pojawić się problem sinic.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, TOMEKSIEDLCE napisał:

Purigen seachem możesz wrzucić .ja mialem u siebie woda kryształ

Purigen robi to samo tylko jest droższy. Specjalnie pytałem o Purolite ponieważ tego jeszcze trochę mam - zostało mi po zakupie do budowy ustrojstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś stosował purolite lub purigen w filtrze wewnętrznym? Mam nieużywany taki oto filtr:

http://www.plantica.pl/produkty/filtracja/filtry-akwariowe/wewnetrzne/aquaszut-turbo-750-n-filtr-wewnetrzny-80-200l-7538

Gdybym do tego kubełka wsypał jedno z dwóch mediów to jest szansa, że zadziałają.

Oczywiście gdyby testy wyszły pozytywnie to nic nie stoi na przeszkodzie abym ostatecznie żywicę wrzucił do zewnętrznego biologa.

Dzisiaj podjadę i zakupię Seachema Stability. Jeżeli nie zadziała to zawsze będę miał go pod ręką - podmiany wody, zachwianie biologii etc.

I jeszcze pytanie o węgiel. To dobra propozycja? Również jest w stanie wykrystalizować wodę? I tak samo jak w przypadku żywic. Może być umieszczony w filtrze wewnętrznym?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego na razie masz tak świeży baniak jak świeżo malowana ławka w parku z której zerwano kartę z ostrzeżeniem - to samo ten twój baniak -  usiadz na d... i poczekaj nieco a skutek zobaczysz :lol:.

Co ty taki niecierpliwy - jeszcze piana na powierzchni wody a ty już cuda na kiju wydziwiasz.

Najpierw wytłumacz co to za czarna gąbka w rogu na samej górze bo pompy nie widzę i co w biologu siedzi bu tu nie widzę gąbki na zasysie by g.. i wkrótce narybek w tym biologu się nie zadomowił. Jest jakiś prefiltr ? - przecież nie będę ponownie czytał wszystkich twoich tematów.

Stability możesz dać ale widzę film bakteryjny na lustrze i nieco mętną wodę - to się dopiero wszystko dostosowuje do obsady .

Purolite dasz jak NO3 pokona 20ppm .

Węgiel, Stability, Clarifier możesz dać albo i nie - pomoże albo i nie pomoże :D - więc twoja wola.

A ten pokarm czosnkowy to jak często dajesz? - zadaję pytanie by choć na chwilę oderwać cię od wody.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jerry_jerry napisał:

4. Parametry wody - NH4 (<0,05), NO2 (<0,01), NO3 (5);

..tutaj masz konkretną odpowiedź ( w wynikach). Teraz niech akwa pracuje , niech się woda filtruje ,niech ryby robią swoją robotę, niech zbiornik dojrzewa. Jak NO3 wzrośnie powyżej 20 i nie pomogą podmiany wtedy stosuj " wynalazki". Wcześniej nie ma sensu....Oczywiście te 20 nie jest magiczną granicą.

Edytowane przez AndrzejWalb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.