• Ogłoszenia

Rekomendowane odpowiedzi

adi    33

Witam wszystkich. 

Obecnie  w korpusie mechanicznym mam wkład sznurkowy 20ppi ale chciałbym zmienić na gąbke.Jaką lepiej zastosować czy 30ppi czy 45ppi? A może kupić obie i przetestować która będzie lepsza.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
darkon    110

Używam podobnie jak wielu kolegów 45ppi, bardzo dobrze się sprawdza ta gradacja.

Wytapatalkowane

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
egon44    682

A nie sprawdzałeś jak sprawdzi się watolina w korpusie...

Ten sposób ma też @stan i jest zadowolony z tego rozwiązania...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
adi    33

Tak oglądałem film Stana. Tylko jestem teraz za granicą w pracy a żona tego nie zmieni. Wczoraj z rana przed wyjazdem zrobiłem testy i było ok. Za tydzień znajomy ma podejść i ma też testy porobić i podmiane jeśli będzie to konieczne. Dlatego też nie chcę go za bardzo angażować i gąbki to mniej zabawy od watoliny moim zdaniem, ale mogę się mylić. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
egon44    682

Może gąbki to mniej zabawy ale nic innego jak wata tak skutecznie nie oczyszcza wody mechanicznie oczywiście nic nie ujmując gąbkom bo odpowiedniej gradacji też spełni swoje zadanie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
lukas1987    131
8 minut temu, adi napisał:

Tak oglądałem film Stana. Tylko jestem teraz za granicą w pracy a żona tego nie zmieni. Wczoraj z rana przed wyjazdem zrobiłem testy i było ok. Za tydzień znajomy ma podejść i ma też testy porobić i podmiane jeśli będzie to konieczne. Dlatego też nie chcę go za bardzo angażować i gąbki to mniej zabawy od watoliny moim zdaniem, ale mogę się mylić. 

Moim zdaniem watolina lepiej klaruje wodę...  Możesz wcześniej przygotować kilka takich wkładów a żona będzie tylko podmieniała ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
luck83    31
6 minut temu, lukas1987 napisał:

Moim zdaniem watolina lepiej klaruje wodę...

Potwierdzam. 
Co prawda nie mam narurowca, ale mam watolinę zarówno w prefiltrze kubełkowym HW603a, jak i w kubełku biologicznym HW302.
Wodę mam 100% klarowną, idealnie krystaliczną, a i sam @deccorativozapewne przyznał by, iż ryby także i u mnie lewitują .. ;)

Edytowane przez luck83 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
adi    33

Tak też chyba zrobię ale to jak wrócę do domu. Muszę tylko zamówić watoline i kilka wkładów sznurkowych bo kilka trzpieni będę potrzebował. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
adi    33

A  możecie mi dać namiary na dobrą watoline bo czytałem że można się naciąć ( krusza się itd...)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta