Paweł83

Blady Saulosi

32 postów w tym temacie

9 minut temu, stan napisał:

Co to ma wspólnego z No3 80ppm ? Tym bardziej że ryba je i nie jest wychudzona.

Stan dlatego napisałem "Jest też inna opcja ale nie widzę na tym zdjęciu problemu z płetwami":)

A ma to wspólnego tyle, że zła jakość wody wpływa na osłabienie organizmu ryb :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podaję wyniki testów:

Temperatura - 25

NO2 Zoolek - 0

NO3 kran JBL - <0,5

NO3 akwarium JBL - 10 (brak Pulrolite, podmianka w sobotę 20%)

PH kran JBL - 7,4

PH akwarium JBL - 8,0 (używam Malawi Victoria Buffer)

W sobotę w ramach eksperymentu obniżyłem temperaturę na grzałce o jeden stopień (do 25). Może to mieć związek.

Od dłuższego czasu chłopak próbuje wytrzeć się z najładniejszą i jednocześnie większą od niego samicą. Kilkukrotnie zauważyłem jak biorą się za pyski. Aktualnie mam wrażenie, że jej unika, a nawet ucieka. Chowa się też pod kasetą. Od miesiąca nie podszedł do tarła. Czyżby został zdominowany?

Karmy:

Northfin Cichlid

Northfin Veggie

Sirulina OSI granulat

Tropical soft line Herbivore

dwa razy w tygodni Tropical D-allio Plus

Karmię dwa razy dziennie. Raz w tygodniu (poniedziałek) głodówka.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 godziny temu, Mortis napisał:

Samiec nie mając konkurencji, brak ochoty na tarło,  może tracić kolor. 

42 minuty temu, AndrzejWalb napisał:

....przyczyna może też być bardziej prozaiczna - może jest zdominowany. Fakt..kolega powinien podać parametry i od tego trzeba zacząć. Ale póki kolega milczy to każda wersja jest prawdopodobna. Mój jeden z dwóch samców też czasami taki wygląda..Myślę ,że może to być oznaka zdominowania a w kolegi przypadku samica może być dominująca i stąd "problem". Poczekajmy na więcej informacji ...

Myślę że jedno z tych dwóch wpisów może być przyczyną bladego koloru samca...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

16 minut temu, Merlot napisał:

A ma to wspólnego tyle, że zła jakość wody wpływa na osłabienie organizmu ryb

Powtarzam raz jeszcze że nie jednokrotnie miałem do czynienia z akwariami gdzie no3 było grubo ponad 100ppm i w żaden sposób widoczny nie wpływało to na dorosłe ryby. Sam nie jednokrotnie w akwarium miałem no3 powyżej 50ppm i kompletnie nie zauważyłem jakiś odstępstw w ubarwieniu czy zachowaniu. 

Edytowane przez stan (wyświetl historię edycji)
0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 minuty temu, Paweł83 napisał:

Od dłuższego czasu chłopak próbuje wytrzeć się z najładniejszą i jednocześnie większą od niego samicą. Kilkukrotnie zauważyłem jak biorą się za pyski. Aktualnie mam wrażenie, że jej unika, a nawet ucieka. Chowa się też pod kasetą. Od miesiąca nie podszedł do tarła. Czyżby został zdominowany?

Z tego co opisujesz to wynika na to że samiec został zdominowany przez samicę(albo ukrytego samca)...

2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 minutę temu, egon44 napisał:

Z tego co opisujesz to wynika na to że samiec został zdominowany przez samicę(albo ukrytego samca)...

Bardzo bym chciał żeby okazało się że ta samica jest samcem. Był by z niej piękny samiec.

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
8 minut temu, Paweł83 napisał:

Chowa się też pod kasetą. Od miesiąca nie podszedł do tarła. Czyżby został zdominowany?

...wg mnie  na 99%.

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Teraz, egon44 napisał:

Też bym szedł w tym kierunku. A nie jakiś parametrów wody w ustabilizowanym zbiorniku , gdzie nie ma żadnego przerybienia które mogło by to spowodować. 

2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Teraz, Paweł83 napisał:

Bardzo bym chciał żeby okazało się że ta samica jest samcem.

..nic straconego:) U mnie w tej chwili znowu samica okazuje się samcem. A niedawno usunąłem trzeciego samca  bo chcę mieć tylko dwa.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.