michal8002

Jak włączyć tylko jedną świetlowkę z dwóch w komplecie?

Rekomendowane odpowiedzi

da ale Michał to nie jest temat o module LED - nie wolno tak mieszać tematów na forum.

Wpisz w "szukaj"  świetłowka i podepnij się do którego chcesz z tematów o świetlówkach.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Godzinę temu, michal8002 napisał:

Nie da się. Masz statecznik stricte na 2 świetlówki. I o ile jedną on obsłuży to bardzo skróci jej żywot z uwagi na za duże parametry statecznika na jedną świetlówkę. Też miałem ten dylemat i przerobiłem pokrywę na 1 świetlówkę po uprzedniej wymianie statecznika.

Edytowane przez jello (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
5 minut temu, deccorativo napisał:

da ale Michał to nie jest temat o module LED - nie wolno tak mieszać tematów na forum.

Wpisz w "szukaj"  świetłowka i podepnij się do którego chcesz z tematów o świetlówkach.

Sorki za to ale nie wiem jak to przenieść czyli najlepiej kupić dwa stateczniki?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Andrzej jak zwykle na posterunku - czujny i zrobił nowy temat za ciebie Michale.

@jello ma o tyle rację że ten konkretny z fotki statecznik elektroniczny jest tylko do jednoczesnego włączenia dwu świetlówek i to razem . Nie da się więc przy nim włączyć tylko jednej.

A to dlatego że  prąd żarnika pomiędzy zaciskami 3 i 4 płynie przez dwie świetlówki. Jak jedną wyjmiesz to obwód nie będzie zamknięty i żadna się nie zapali.

To ważne by kupować te stateczniki elektroniczne na odpowiednią moc świetlówek np 2 x 18W  lub 2x36W ale także zwracać uwagę na to by statecznik był na dwie świetlówki z możliwością włączenia tylko jednej.

Tu masz taki przykładowy .

Róznica jest bardzo subtelna - takie dwie kropeczki na schemacie do podłączenia świetlówek.

Powiększ sobie schemat i zobacz róznicę do twojego schematu.

http://allegro.pl/statecznik-elektroniczny-2x18w-t8-gtv-i6736478485.html

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czyli jak mam świetlówki dwie  30w to muszę poszukać takiego statecznika 2x30w który włącza jedną albo dwie świetlówki tak.Mam nowe power glo i marin glo i chciałbym zapalać jedną albo drugą lub dwie jednocześnie między czasie zrobię sobie moduły ale na razie szkoda mi świetlówek .Czy lepiej kupić dwa stateczniki do każdej osobno.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kup 2 stateczniki takie:

http://allegro.pl/show_item.php?item=6744273924&snapshot=MjAxNy0wNS0yN1QyMDo0NDo1MFo7YnV5ZXI7OWRlZjc5YWI2MmEzMWY5NDc2MGJiZGQ3NDNkOTQxOTI4ZThiMTFhYTE1Mzk2MTdiYjVkYTY1ODZhZmFlODA1OA==

Ale najpierw zmierz czy Ci wejdą we wnękę. Powinny wejść. Są tej samej długości co ten co masz.

Jak będziesz miał 2 stateczniki to możesz zrobić niezależne włączniki. 

Edytowane przez jello (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta