Skocz do zawartości

Życie w Iquitos 840(200x70x60)


iquitos68

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, pozner napisał:

Kupuj mu co jakiś czas ślimaki. 

Hehe ale jakie ?

Dobrze by było, żeby tylko Chilo poradziła sobie z nimi. Wolałbym, żeby Lichnochromisy nie zaczęły ich jeść bo to może skończyć się źle. No i chciałbym uniknąć plagi ślimaków w akwarium (żeby się nie rozmnażały), bo jak za tło wejdą to żadna ryba sobie z nimi nie poradzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dziś niechętnie, kronikarski wpis. Dzień po dniu po półtora miesiąca od wpuszczenia obydwie samice Lichnochromis acuticeps zawinęły się (bloat). Pozostałe ryby mają się bardzo dobrze. 

Może to kwestia pokarmu. Dlatego też zrezygnuję z granulatu w sumie mało popularnego New Life Spectrum THERA A.

Brak koncepcji jak ich utrzymać harem. Ciągle mam dwa samce. Przyzwyczajone do pokarmu, dobrze, pewnie się czujące.

  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, iquitos68 napisał:

Dlatego też zrezygnuję z granulatu w sumie mało popularnego New Life Spectrum THERA A.

W chwili obecnej może jest to mało popularny pokarm ale swego czasu był na topie nr 1 ( marka). Sam  go często kupowałem i byłem bardzo zadowolony. Wg mnie jest czy też był jednym z najlepszych . Zaprzestałem jego kupowania w momencie kiedy firma dystrybująca ten pokarm zaprzestała importu w opakowaniach jak w Twoim linku. Na rynku z tego co wiem jest ten pokarm w dużych opakowaniach i w momencie zakupu jest konfekcjonowany do woreczków..i jest to przyczyna dla której  zaprzestałem kupowania z tego powodu , że kupując tak konfekcjonowany  pokarm nie mam pewności co do daty przydatności. A niestety nie ufam takim sprzedawcom nawet jak nie mają złych intencji. Być może teraz jest już dostępny w tych małych opakowaniach  i wtedy moja opinia po części będzie nieaktualna.

Edytowane przez AndrzejGłuszyca
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, iquitos68 napisał:

Może to kwestia pokarmu. Dlatego też zrezygnuję z granulatu w sumie mało popularnego New Life Spectrum THERA A.

U mnie ryby nie chciały go jeść. Może spróbuj z Nature Food. U mnie bardzo dobrze się na nim chowały. Podawałem rozmiar M, po krótkim namoczeniu. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mróz napisał:

Przykra sprawa współczuję. Piękne ryby ale z Twoich doświadczeń wynika że chyba jedne z bardziej delikatnych i trudnych do utrzymania. Będziesz próbował z nowymi samicami?

Mam jakieś pomysły, choć teraz jestem nieco zdegustowany całą sytuacją.

Pomysły są takie:

1. Założyć jakiś niewielki zbiornik jakieś 100+ L.

2. Dowiedzieć się dokładnie czym karmią te ryby w hodowlach. Może tu jest kruczek. Może w niemieckich hodowlach karmą mrożonkami i u mnie jak trafiają na pokarm suchy to im nie służy.

3. Do tego nowego zbiornika wpuściłbym nowe ryby i karmi je na początku tym czym karmią niemieccy hodowcy nawet jeśli mają to być mrożonki, jakieś larwy oczlika, komara itd.. Stopniowo wprowadzałbym pokarm suchy. Może nawet przez 3 miesiące były w tym przejściowym zbiorniku.

Mam u siebie młodego samczyka 14cm który już rok tu pływa. Na początku lekko chorował jak wszystkie te ryby, ale przetrwał to. Co ciekawe - je u mnie bardzo dużo glonów co go ciągle przeczyszcza. Padnięte samiczki glonów nie tykały.

Duży 19 cm samiec jest nie do zniszczenia. Tuż po zarybieniu miał krótki okres apatii ale otrząsną się, wkurzył i zaczą zachowywać jak prawdziwy facet dominując zbiornik. 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.