iquitos68

Życie w Iquitos 840(200x70x60)

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, iquitos68 napisał:

Narzekać można jedynie na brak kolorów - ryby wyglądają jak śledzie, nadal.. 

No to nie mbuniaki trzeba troszkę poczekać aż zwali z nóg ;) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam drobny problem z zachowaniem Mylochromisa spec. Mchuse. Na wstępie przypomnę, że mam teoretycznie harem tych ryb w układzie jeden samiec i dwie samice. Ryby są niewybarwione, a  układ płci zgaduje po różnej wielkości tych ryb. Dziwne rzeczy dzieją się z największą rybą, która jest teoretycznie samcem. Po pierwsze jest ona grubsza od pozostałych dwóch mniejszych ryb. Nawet podejrzewałem, że jest chora na bloat, jednakże jest bardzo żarłoczna i oprócz nadętego brzucha innych objawów choroby nie stwierdziłem. Już drugi raz dzieje się coś takiego, że ta ryba kopie gniazdo, pojawia się u niej tak jakby pokładełko. W między czasie ryba ta chudnie. Zastanawiam się co się dzieje. Czy jest to samiec? Ale dlaczego chudnie i skąd to pokładełko. Kolory mu się nie zmieniają i wszystkie ryby tego gatunku jakie posiadam bardzo podobnie wyglądają, włącznie z atrapami ikry na płetwie odbytowej jak i sam kształt tej płetwy. Nie podchodzi do tarła z żadną rybą. Dołączam fotkę zrobioną komórką.

DSC_5330.JPG

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Najwyraźniej jest to samica, która nie mając samca sama wydala ikrę a później sama lub inne ryby ją zjadają...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wszystko by się zgadzało, ale dlaczego ta ryba buduje gniazda. Teraz zaczęła mi kopać z drugiej strony akwarium :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Miałem kiedyś harem (tak mi się przynajmniej wydawało) pseudotropheus cyaneorchabdos maingano gdzie "samiec" kopał dołki i zaganiał do nich samice aż pewnego dnia po powrocie z pracy doznałem szoku gdyż wszystkie 4 szt maingano inkubowały włącznie z domniemanym samcem... 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta