iquitos68

Życie w Iquitos 840(200x70x60)

Rekomendowane odpowiedzi

iquitos68

Niestety jeden Lichnochromis już się wyłamał :( Drugi też ma marne szanse. Natomiast trzeci - pewny samiec - odpukać radzi sobie bardzo dobrze. Dużo pływa. Przesiewa piasek, co oczyszcza skrzela. Bardzo żarłoczny, ale karmię go bardzo mało. Pozostałe ryby nadal dostają kryla z ręki, który nie jest jeszcze dla Lichno. On dostaje same ochłapy. Oby tak dalej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
iquitos68

Dziś bez szczegółów. Tylko ofocenie :)

holo11.thumb.JPG.5e3d08cf250e8a1a7bd791826c27d24b.JPG

1733707894_cae4.thumb.JPG.9626a423e91a76e0af910b0ac91f589d.JPG

Edytowane przez iquitos68
  • Lubię to 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
przemo-h

Witam! 

Udało się znaleźć to lekarstwo. Myślę, że po tym co już doświadczyłeś i doświadczasz warto wypróbować. Jest dostępny na ebay. Przesyłam link do wideo jednego z doświadczonych Malawistów, który raz w miesiącu stosuje ten Seachem profilaktycznie. Jeśli jest potrzeba, to mogę pomóc w tłumaczeniu. 

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
iquitos68
3 godziny temu, przemo-h napisał:

Udało się znaleźć to lekarstwo. Myślę, że po tym co już doświadczyłeś i doświadczasz warto wypróbować. Jest dostępny na ebay. Przesyłam link do wideo jednego z doświadczonych Malawistów, który raz w miesiącu stosuje ten Seachem profilaktycznie. Jeśli jest potrzeba, to mogę pomóc w tłumaczeniu. 

Dzięki za podpowiedź. Zamówię koniecznie ten lek. Będę miał go na czarną godzinę.

Na tą chwilę stosuję profilaktycznie Preis Carley. O dziwo mała samica Lichno która zapadła na chorobę po podróży, wczoraj skubnęła pokarmu, pogrzebała nieśmiało w pisaku, czyli jest szansa że ją wyprowadzę. Samiec ciągle jest pełen wigoru. I chyba definitywnie zrezygnuję z mrożonych stynek BO TO ZŁO.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
iquitos68

Projekt pod tytułem Lichnochromis acuticeps w dużych bólach ale rozwija się ;) .

Do młodocianego towarzystwa 11-12 cm samca i samicy, dołączyła zdobyczna olbrzymka :) Jest to samica ok 20cm. Z informacji jakie posiadam jest to WF więc tak też już zostanie. Jest to pierwsza ryba jaką zdobyłem inną droga niż od internetowych gigantów Tanmal, czy Tanganika Konin.

Prześmiesznie wygląda jak młody podrostek podrywa ją 😍

lichno2.thumb.JPG.b0afabb063df8ab98eb6e6f712dc0fda.JPG

• Lubię to 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
iquitos68

Kronikarski wpis.

Do dwóch pozostałych samic Mylochromis sp. mchuse dołączyły dwie ryby: samiec wf ok 14cm oraz prawdopodobnie samiczka ok 12cm także wf. Cztery ryby są namiastką układu haremowego, który w przyszłości może rozbuduję, a może nie, zobaczymy 😉.

Spostrzeżenie. Ryby wf które do mnie przyszły z Tanmala mają dużo bardziej w porównaniu z f1 rozwiniętą górną wargę. Ryby te przypominają prosiaczki. Uroczo to wygląda. Jednakże mnie interesuje skąd taka różnica.

mylo13.thumb.JPG.e306a9470c8c792c2fefcc8f9e3ca9a7.JPG

(W nawiasie. Duża samica Lichnochromisa właśnie szykuje się do godów. Niestety samczyk ma 13 cm więc tylko może sobie popatrzyć :)  )

• Lubię to 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
iquitos68

Efekt pływu burzy krasnorostów która nawiedziła akwarium. Gąbka 250x50x480 z kaseciaka po dwóch tygodniach zupełnie się zapchała :) Jak widać są plusy i minusy występowania glonów w baniaku. Ciągłe zmętnienie i zapchane filtry to minusy. Plusy to efekty wizualne zarośniętych kamieni oraz urozmaicenie diety ryb o glony. Badałem też NO3 tuż przed podmianą. Wcześniej miałem ciut powyżej 20 ppm, a teraz ciut poniżej 20 ppm. Wcześniejszą podmianę wody zrobiłem nieco mniejszą niż zazwyczaj, więc wyniki testu wskazują, że glony mogą mieć niewielki, ale zauważalny pływ na ten parametr. Zobaczymy co dalej będzie.

IMG_2470.thumb.JPG.cfd9030c0d93cd3209a14097b3576995.JPG

IMG_2467.thumb.JPG.f10e8e3b65e7aba06aa32eb051deec20.JPG

• Lubię to 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi