Skocz do zawartości

Kiedy zacząć karmić ryby?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie dla wielu z Was może wydać się banalne ale wolę spytać niż później żałować. ;) Wczoraj zamówiłem ryby u FishMagica. Dostawa jest przewidziana na dziś. Jak dowiedziałem się od Pana Jarosława na dzień przed wysyłką ryby zaczynają głodówkę. Na forum wyczytałem, że po wpuszczeniu ryb warto im zrobić 2-3 dni głodówki aby przyzwyczaiły się do nowych warunków. Uwzględniając, że ryby już w niedziele zaczęły głodówkę to kiedy mogę rozpocząć podawanie pokarmu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie zapominaj, że inkubująca samiczka nie pobiera pokarmu nawet do 3 tygodni :).

Bo często się łamiemy i karmimy z litości :)

Z litości to ja kota mogę nakarmić jak mi rano jęczy nad uchem, choć patrząc na jego tuszę to pewnie by wytrzymał tyle co pyszczaki :)

  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zalezy jakie ryby kupujemy. Jezeli narybek to ja mam odmienne zdanie. Zakupilem u pana Jarka 80 sztuk rybek, dzien glodowki plus wysylka do holandii. Sugerujac się Waszymi poradami na forum zaczalem karmic je po troszeczku dw razy dziennie już odp pierwszego dnia. Po kilk dnia zaobserwowalem ze coraz wiecej ryb ma zapadniete brzyszki. Po naradzie na forum dostalem porade zeby zmniejszyc o polowe dawke jedzenia co wydalo mi się kompletnie glupie. Zadzwonilem do pana jarka i dostalem odpowiedz taka ktora codziennie od zony slyszalem. Mam karmic rybki po 3 a nawet 4 razy dziennie malymi porcjami i w kilku miejscach na raz zeby wszystkie jadly. Mala rybka musi rosnac, a nie glodowac. Pan Jaroslaw rowniez polecil mi zakupic pokarm z czasnkiem i karmic je codziennie rywniez tym pokarmem, i nie robić zadnych glodowek w niedziele - przeciez to dopiero narybek. Po kilku tygodniach rybki nabraly swoich ksztaltow i nie ma już zadnej zapadnietej, nie mniej jednak przez pierwszy tydzien lub wiecej glodzenia ponad polowa mi się pozapadala - miala ksztalt banana. Zona stwierdzila ze jednak ma się ten instynkt maciezynski. Ja karmie swoje rybki dosc czesto i wydaje mi się za czasem nawet sporo, ale nie tyle zeby pokarm na dno spadal. Nie mniej jednak obserwuje codziennie czy nie maja wypuklych brzuchow. Od tego czasu rybki ladnie rosna i zaczynaja nabierac kolorow. Glodowanie narybki jak dla mnie nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nigdy nie robiłem rybom głodówek. Bezpośrednio po zakupieniu ryb obserwowałem jedynie ich zachowanie. Jeśli zachowanie nie budziło wątpliwości przystępowałem do karmienia następnego dnia. Jeśli miałem w akwarium ryby młode karmiłem 3 razy dziennie małymi porcjami. Później jak podrosły dwa razy dziennie również małymi porcjami. Obecnie też karmię ryby dwa razy dziennie tak, aby miały jeszcze ochotę jeść. W środowisku naturalnym ryby nie robią sobie głodówek, nie mają postu, ani ramadanu. Owszem mają tam mniej pożywienia, ale w końcu są przez nas hodowane po to by o nie dbać. Głodowanie ryby ma sens jak dla mnie jedynie w przypadkach choroby, oraz w innych przypadkach uzasadnionych, np. kiedy ryby otrzymują do wody lekarstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Vitek napisał:

 W środowisku naturalnym ryby nie robią sobie głodówek, nie mają postu, ani ramadanu. Owszem mają tam mniej pożywienia, ale w końcu są przez nas hodowane po to by o nie dbać. Głodowanie ryby ma sens jak dla mnie jedynie w przypadkach choroby, oraz w innych przypadkach uzasadnionych, np. kiedy ryby otrzymują do wody lekarstwo.

Wszystko zależy od tego czym karmisz ryby, pokarmy liofilizowane są o wiele bardziej kaloryczne od pokarmu który występuje w naturze. Na początek proponuję podawać pokarm z umiarem raz dziennie i koniecznie taki sam jak podawał poprzedni właściciel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.