Wolfik

Jaka to roślina?

10 postów w tym temacie

Witam. Posiadam jedną roślinę, o której nic nie wiem. Wygląda trochę jak paprotka. Ma też czarne kropki na liściach co jest chyba przyczyną choroby. Ogólnie słabo Asie trzyma Ale mniejsze rybki znajdują w niej schronienie. Jak myślicie ? Wywalic?   

Pozdrawiam serdecznie.

20170603_112558.jpg

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Microsorium pteropus- Mikrozorium oskrzydlone

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nadaje się ona do pyszczakow? 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Każda roślina się nadaje, to rzecz gustu. Microzorium jak najbardziej poradzi sobię w wodzie dla Malawi. Z tego co mi wiadomo to tych roślin nie sadzi się w podłożu. Najlepiej przywiąż żyłką do jakiegoś kamienia tak, aby korzenie swobodnie sobie pływawy

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To jest na 100% microsorium, czarne kropki to zarodki młodych roślin, ona się tak rozmnaża, na starych liściach wyrastają młode rośliny i robi się z tego kępa :-)

I tak jak napisał Kolega wyżej, musi być do czegoś przymocowana bo inaczej będzie marnieć i zgnije (nie może być wsadzona w podłoże), ona pobiera składniki przez korzenie, więc muszą one być w toni

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

O kurczę.  Dziś robię podmianke więc coś wykombinuje. Najśmieszniejsze Jest to,że Pani w sklepie mi mówiła o tych kropkach i jej nie uwierzyłam. Więc nie raz w zoologicznym mówią prawdę :lol:

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Równie dobrze te plamy to może być martwa tkanka, gdyż w złych warunkach tak zaczyna się obumieranie rośliny. Tak jak wcześniej napisano, przyczep je do kamienia, a mocowanie po pewnym czasie będziesz mógł usunąć. Korzenie mają włoski, które przyklejają się do podłoża. Tak samo jest z Anubiasami. Jest to roślina wodno-lądowa. Często można ją spotkać w paludariach.

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Microsorium zrobione. Kawałkiem nitki przywiązałem do kamienia. Korzenie zasłoniły kamień i nawet fajne to wygląda. Z Anubiasrm też mam tak zrobić? Rośnie w podłożu i się dobrze trzyma.

IMG_20170603_164116.jpg

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
57 minut temu, Wolfik napisał:

Anubiasrm też mam tak zrobić? Rośnie w podłożu i się dobrze trzyma.

Możesz, ale nie musisz. On dobrze rośnie też w podłożu. 

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki bardzo za pomoc 😀

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.