Wolfik

Jaka to roślina?

Rekomendowane odpowiedzi

Wolfik

Witam. Posiadam jedną roślinę, o której nic nie wiem. Wygląda trochę jak paprotka. Ma też czarne kropki na liściach co jest chyba przyczyną choroby. Ogólnie słabo Asie trzyma Ale mniejsze rybki znajdują w niej schronienie. Jak myślicie ? Wywalic?   

Pozdrawiam serdecznie.

20170603_112558.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mario3101

Microsorium pteropus- Mikrozorium oskrzydlone

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wolfik

Nadaje się ona do pyszczakow? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pumba

Każda roślina się nadaje, to rzecz gustu. Microzorium jak najbardziej poradzi sobię w wodzie dla Malawi. Z tego co mi wiadomo to tych roślin nie sadzi się w podłożu. Najlepiej przywiąż żyłką do jakiegoś kamienia tak, aby korzenie swobodnie sobie pływawy

• Dziękuję 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
michal_j

To jest na 100% microsorium, czarne kropki to zarodki młodych roślin, ona się tak rozmnaża, na starych liściach wyrastają młode rośliny i robi się z tego kępa :-)

I tak jak napisał Kolega wyżej, musi być do czegoś przymocowana bo inaczej będzie marnieć i zgnije (nie może być wsadzona w podłoże), ona pobiera składniki przez korzenie, więc muszą one być w toni

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wolfik

O kurczę.  Dziś robię podmianke więc coś wykombinuje. Najśmieszniejsze Jest to,że Pani w sklepie mi mówiła o tych kropkach i jej nie uwierzyłam. Więc nie raz w zoologicznym mówią prawdę :lol:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pozner

Równie dobrze te plamy to może być martwa tkanka, gdyż w złych warunkach tak zaczyna się obumieranie rośliny. Tak jak wcześniej napisano, przyczep je do kamienia, a mocowanie po pewnym czasie będziesz mógł usunąć. Korzenie mają włoski, które przyklejają się do podłoża. Tak samo jest z Anubiasami. Jest to roślina wodno-lądowa. Często można ją spotkać w paludariach.

• Dziękuję 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wolfik

Microsorium zrobione. Kawałkiem nitki przywiązałem do kamienia. Korzenie zasłoniły kamień i nawet fajne to wygląda. Z Anubiasrm też mam tak zrobić? Rośnie w podłożu i się dobrze trzyma.

IMG_20170603_164116.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pozner
57 minut temu, Wolfik napisał:

Anubiasrm też mam tak zrobić? Rośnie w podłożu i się dobrze trzyma.

Możesz, ale nie musisz. On dobrze rośnie też w podłożu. 

• Dziękuję 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wolfik

Dzięki bardzo za pomoc 😀

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• hilux
      PH masz dobre, 7.5-8 to dobry zakres. Dla ryb najważniejsza jest stabilność parametrów, więc tu nic nie kombinuj.
    • AndrzejGłuszyca
      Na razie nie zawracaj sobie tym głowy. Teraz obserwuj i daj im czas na wybarwianie.   Aż się wybarwią. W  czasie różnie to trwa.
    • Konrad S
      Dziś kolejne maluszki 15szt złociste
    • excessiveplus
      Ok. Obsada . Dotarła.  Tan Mal wrzucił jakieś gratisy i wyszło tak rybki około 3 cm : saulosi - 12 szt  Rdzawe - 10szt.  Hara - 7 szt.  No i 1cm auratus które kolega dał na strat zbiornika . 6 szt  Wiem auratusy out Ale jak te małe asy złapać ?:):): będzie wesoło . Jak ułożyć haremy na pozostałej obsadzie. ? Z sauosi zostawić 2 samce? + 6 samic ? Hara planuje 2 samce Ale jeszcze nie idzie rozpoznać . Rdzawe też nie do rozpoznanie. Jak długo czekać z selekcja i redukcja obsady ?  Narazie powstał z tego haos i ławica.  Brak oznak agresji i walk. 
    • AndrzejGłuszyca
      ..jeżeli chodzi o okrzemki na piasku to zruszaj piach palcami. Okrzemki fizycznie  są łatwe do usunięcia ( nie pisze o przyczynach) . Dotkniesz to podnoszą się w postaci pyłu. Dlatego póki co  zruszaj piach palcami .... zruszone pójdą w obieg i filtr je wyciągnie . Resztę niech czyszczą Helmety .. W świeżym akwa jest to normalne. Dlatego czekaj cierpliwie jak znikną lub  zamienią się w piękne zielone.  Pamiętaj , że podczas podmian wody dostarczasz do akwa krzemianów...dlatego póki pozwalają Ci parametry NO2   NO3 ( są niskie) rób te podmiany małe rzędu 10-15  procent max.
    • piotriola
        Przyswajalność karmy nie zależy od tego czy pokarm jest w płatkach czy w granulkach. Zależy od składu, czyli jedne białko przyswaja się gorzej a inne lepiej. Najlepiej przyswajalne jest jajko kurze lub ikra ryb, producenci dodają specjalne enzymy które powodują lepsze trawienie tych białek które są słabo trawione.
      Wypłukiwanie witamin występuje podczas namaczania pokarmu i wydaje się że o to chodziło . Niektóre pokarmy pęcznieją , dla tego moczy się je przed podaniem. Pokarm moczony w wodzie traci witaminy ,  aby tego uniknąć do granulatu dodaje się tyle wody aby została cała wchłonięta. Podając rybom płatki znikają w kilka sekund, nie ma możliwości aby wypłukały się z nich witaminy.
      pozdrawiam
    • AndrzejGłuszyca
        ..myślę ,że to bujda  ale w pewnej części. Nie wiem jak są produkowane płatki ale granulat jest wykonywany pod ciśnieniem kilku ( 5-6) atmosfer po to aby uzyskać odpowiedni kształt i zapobiec właśnie podczas namaczania wypłukiwaniu między innymi witamin. Z tym ,że jak wrzucamy pokarm  to nie ma czasu na namaczanie samoistne w wodzie ponieważ ryby zjadają go natychmiast. Owszem..niektóry granulat się namacza  przed podaniem ( Hikari) ale to kwestia 3-4 minut. Pomijam istotę namaczania ale jeżeli chodzi o czas to jest on na tyle długi ,że granulat wystarczająco zmięknie ale nie utraci  ( wypłukanie)  między innymi wspomnianych witamin.       Teraz patrząc na budowę płatków można dojść do wniosku ,że  namoczone (?)  w wodzie  bardzo szybko ulegną wypłukiwaniu. I tutaj jest racja...ale przecież nikt nie wrzuca tyle pokarmu aby potem pływał w wodzie .Nawet jeżeli coś zostanie bo ryby nie zjedzą to i tak to co  zostało  zjedzone  jest w pełni wartościowe. A resztki (  te wypłukane) zostaną  przerobione na  nawóz dla roślin a w przypadku Malawi wzrośnie nam z biegiem czasu NO3 . Czyli w granulacie ten proces wypłukiwania jest utrudniony, w płatkach następuje szybciej  pod warunkiem ,że nie są natychmiast zjedzone:)  
    • Grant
      ...Andrzeju właśnie o to chodzi, że to standardowy Sprengerae o ile tak to można nazwać z tego co pamiętam ten mój tez był taki....ale jakoś stopniowo zatracił to piękne ubarwienie i teraz gdy ponownie zauważyłem róźnice powrócił temat "wybarwiaczy" ...a przecież daję im wszystko co najlepsze Odnośnie astaksantyny to takie zawartości w pokarmach sa już skuteczne? W tym Tropical Fd Calanus producent podaje że astaksantyny min. 330 mg/kg natomiast znalazłem pokarm omega one super color veggie pellets gdzie podają  : astaksantyna 1200 mg/kg ??? pokarm veggie a tu taka wartość? chyba że producent o jedno zero pomylił się i powinno być 120mg/kg edit: ...to chyba jednak nie producent tylko naszego dystrybutora poniosła fantazja bo w opisach i na opakowaniach (naklejki dodatkowe) jest 1200
    • egon44
      Bardzo ładne masz te Joanjohnsonae... Samiczki są przepiękne!   Na tą chwilę patrząc na filmik zauważyłem dwa konkretne samce saulosi i nie skazywał bym ich na pożarcie,bo jeszcze pokażą swój charakterek   Powodzenia... Czekam na dalsze informacje,oraz filmiki z życia Twojego akwarium  
    • iza121
      Teoretycznie tak ale tam było napisane o jakiś badaniach, które potwierdzaly wyższość granulatu nad płatkami (badania niestety nie były podane bezpośrednio, wątek stary, a forum średnio żywe, więc wątpię że mi tam coś odpiszą ) dodatkowo chodziło tan również o dostępność witamin, niejako tlumaczono, że witaminy w granulacie nie wyplukuja się w wodzie, tak jak ma to miejsce w przypadku płatków... czyli bujdy na resorach ? 
  • Tematy

• Grafiki