Skocz do zawartości

Moje malawi do poprawek


Wolfik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem spadkobiercą niezbyt udanego akwarium malawi. Jest to akwarium o wymiarach 80x40x40 ok126 l. 

Obsada:

4 Aulonocara ob morph (1+3) Jedna inkubuje 

3 Labidochromis Hongi (1+2) Z czego jedna samica to red top

Moja planowana przyszła obsada:

Melanochromis joanjohnsonae (2+5) Chyba lekko ryzyk fizyk? Co myślicie?

Filtracja: chińczyk wewnętrzny co calkiem nieźle daje sobie radę (800l/h lub 1000 nie pamietam) woda jest klarowna. Widać dużo bąbelków co będzie widać na zdjęciach. 

Kamie rybki tropical malawi flakes oraz niekiedy robakami mrożonymi wodzień i ochotka (z której chyba zrezygnuje.) 3 - 4, razy dziennie bardzo małymi porcjami. 

Nie mam kompletne glonów.

Parametry wody:

PH ,8(jbl krop. 3-10)

KH 15 ( zoolek krop)

GH ( 10 krop zoolek)

NH3 (0.02 podejrzewam winny jedyny filtr wewnętrzny. zoolek krop)

NO2 -0(zoolek krop.) 

NO3( 10 pasek troopcal zamowiony jbl krop,)

temp 28.5

Grzalka: Nie wiem jaka z termostatem. 

Wode podmieniam raz w tyg ok. 25 l 

Roslinny takie jak na zdjęciach. 

Akwarium: 

 

 

IMG_20170601_210502.jpg

IMG_20170602_130910.jpg

Tutaj widać inkubacyjna rybke.IMG_20170602_131121.jpg

Tutaj mam jeszcze jeden filtr aquael bodajze. Nie wiem jaki model ale chyba można dołożyć koszyczki. Grzałkę też mam ale jest zbyt duża i mniejsza spełnia swoje zadanie.

IMG_20170602_131409.jpg

IMG_20170602_131429.jpgtutaj preparaty, które używam (,oprócz na ospę bo nie mam z nią problemów. 

Mam problem z oświetleniem. Mam 2 żarówki 18W T8 z czego Edna żarówka średnio działa i muszę nią poruszać i powyginać wkręty żeby załączyła.

 

Mam kilka pytań:

Jaki filtr zewnętrzny kupić najlepiej do 250 zł oraz żeby służył w niedalekiej przyszłości do 300l+ jakie wkłady do niego? Mam na oku HW 302A\303A   Zamówiłem HW 303A więc nieaktualne

Czy z przyszła obsada jest duże ryzyko?

Zmienić chińczyka mechanika na tenfitr prawdopodobnie aquael? 

Co zrobić z rybami jak sklep akwarystyczy nie będzie ich chciał?

Co jest jeszcze do poprawki?

Postanowiłem założyć ten temat ponieważ żeby dowiedzieć się wszystkiego musiałbym założyć temat w każdym dziale. Czekam na słowa krytyki oraz podpowiedzi. Chce zrobić jak najlepiej dla rybek. Dziękuję

 

Edytowane przez Wolfik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Wolfik napisał:

Postanowiłem założyć ten temat ponieważ żeby dowiedzieć się wszystkiego musiałbym założyć temat w każdym dziale. Czekam na słowa krytyki oraz podpowiedzi. Chce zrobić jak najlepiej dla rybek. Dziękuję

...dlatego Twój temat przeniosłem do podstaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.