JemioloSeba

Skład osobowy Klubu Malawi okres składkowy 2017/2018

Rekomendowane odpowiedzi

JemioloSeba

Poniżej lista klubowiczów, którzy opłacili składkę za rok 2017/2018. Jest się z czego cieszyć bo 76 na samym starcie to bardzo dobry wynik. Świadczy to o tym, że klub ma się dobrze a z każdym rokiem coraz lepiej. Dziękujemy, że jesteście z nami!

Lista będzie systematycznie uzupełniana.

1. yaro

2. harisimi

3. nabe

4. crav

5. kunta

6. Post_Mortem

7. aarset

8. tom77

9. eljot

10. Perez666

11. Damian780425

12. bobanr

13. olo666

14. kwiq

15. zdrowy_zab

16. darkon

17. JemioloSeba

18. pablojogi

19. Wisz

20. marek_z_81

21. takro

22. CoolPhone

23. marcin1ja1

24. luk5007

25. stan

26. pozner

27. dariush

28. AndrzejWalb

29. marcin73m

30. deccorativo

31. troad

32. kessey

33. Alex.C

34. Mortis

35. jacio

36. MatiK

37. spiochu

38. del

39. timi

40. eazeo83

41. egon44

42. fish_magic

43. frutis76

44. DracoPL

45. RomanoLindano

46. ciupaq

47. lukas1987

48. heran

49. rosa1986

50. Pleziorro

51. grzegorz.schindler

52. amac1975

53. Merlot

54. grabiec

55. luki174

56. misq

57. jaras

58. szczis83

59. L.A.J.O.N.

60. aurban6

61. Paweł83

62. gepard28

63. Dariusz

64. niedzielek

65. Kubeq

66. anna

67. Marecky

68. KOMENDANT

69. Vitek

70. pysior

71. sj1950

72. onlyrafito

73. robertj1

74. D@wid

75. klekot

76. marcin_plock

77. luck83

78. adi

79. TOMEKSIEDLCE

80. Wolfik

81. Xaphon

82. Adamsdz

83. patec

84. makok

85. przemo-h

86. hilux

87. Areck

88. Sławol

89. kazikos

90. cyganeczka

91. Robson79

92. przemas8888

93. adro

94. pavlofico

95. Jerry_jerry

96. BombeL

97. spanishfly

98. hagrzesiek

99. Austlander

100. Deadi

101. superbanan

102. Mynio Akwa

103. szanctom

104. zetce

105. jarek1969

106. Biznesgift.pl

107. marcinbon

108. kuki36

109. Slawek S

110. mazand576

111. darkmen1972

112. Arcicha

113. Piot321

114. TOMKUD

115. geralt

116. KarolM

117. marian jaskulski

118. SlavekG

119. rekawiczka

120. Lmanka

121. Ludwik79

122. dawidmalawi

123. maciusmacius84

124. Seed

125. Pumba

126. Maciej B

127. asiek097

128. Sunlux

129. mareki61

130. jodla1992!

Edytowane przez JemioloSeba (wyświetl historię edycji)
  • Lubię to 2
  • Dziękuję 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
JemioloSeba

W pięknym stylu pykło nam 90 :)

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
egon44
15 minut temu, JemioloSeba napisał:

W pięknym stylu pykło nam 90 :)

Oby tak zostało ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mortis
23 minuty temu, egon44 napisał:

Oby tak zostało ;) 

No chyba by wzrosło ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
gepard28

Dokładnie aby liczba się zwiększyła :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
JemioloSeba

Temat rzadko podbijany więc warto przypomnieć, że jest nas już prawie 110!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
JemioloSeba

Dobiliśmy do zeszłorocznego wyniku :)

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
JemioloSeba

Idziemy jak burza :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kazikos

ja nie opłacałem

jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
AndrzejGłuszyca
4 minuty temu, kazikos napisał:

ja nie opłacałem

Spokojnie..jeszcze  czas:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• hilux
      PH masz dobre, 7.5-8 to dobry zakres. Dla ryb najważniejsza jest stabilność parametrów, więc tu nic nie kombinuj.
    • AndrzejGłuszyca
      Na razie nie zawracaj sobie tym głowy. Teraz obserwuj i daj im czas na wybarwianie.   Aż się wybarwią. W  czasie różnie to trwa.
    • Konrad S
      Dziś kolejne maluszki 15szt złociste
    • excessiveplus
      Ok. Obsada . Dotarła.  Tan Mal wrzucił jakieś gratisy i wyszło tak rybki około 3 cm : saulosi - 12 szt  Rdzawe - 10szt.  Hara - 7 szt.  No i 1cm auratus które kolega dał na strat zbiornika . 6 szt  Wiem auratusy out Ale jak te małe asy złapać ?:):): będzie wesoło . Jak ułożyć haremy na pozostałej obsadzie. ? Z sauosi zostawić 2 samce? + 6 samic ? Hara planuje 2 samce Ale jeszcze nie idzie rozpoznać . Rdzawe też nie do rozpoznanie. Jak długo czekać z selekcja i redukcja obsady ?  Narazie powstał z tego haos i ławica.  Brak oznak agresji i walk. 
    • AndrzejGłuszyca
      ..jeżeli chodzi o okrzemki na piasku to zruszaj piach palcami. Okrzemki fizycznie  są łatwe do usunięcia ( nie pisze o przyczynach) . Dotkniesz to podnoszą się w postaci pyłu. Dlatego póki co  zruszaj piach palcami .... zruszone pójdą w obieg i filtr je wyciągnie . Resztę niech czyszczą Helmety .. W świeżym akwa jest to normalne. Dlatego czekaj cierpliwie jak znikną lub  zamienią się w piękne zielone.  Pamiętaj , że podczas podmian wody dostarczasz do akwa krzemianów...dlatego póki pozwalają Ci parametry NO2   NO3 ( są niskie) rób te podmiany małe rzędu 10-15  procent max.
    • piotriola
        Przyswajalność karmy nie zależy od tego czy pokarm jest w płatkach czy w granulkach. Zależy od składu, czyli jedne białko przyswaja się gorzej a inne lepiej. Najlepiej przyswajalne jest jajko kurze lub ikra ryb, producenci dodają specjalne enzymy które powodują lepsze trawienie tych białek które są słabo trawione.
      Wypłukiwanie witamin występuje podczas namaczania pokarmu i wydaje się że o to chodziło . Niektóre pokarmy pęcznieją , dla tego moczy się je przed podaniem. Pokarm moczony w wodzie traci witaminy ,  aby tego uniknąć do granulatu dodaje się tyle wody aby została cała wchłonięta. Podając rybom płatki znikają w kilka sekund, nie ma możliwości aby wypłukały się z nich witaminy.
      pozdrawiam
    • AndrzejGłuszyca
        ..myślę ,że to bujda  ale w pewnej części. Nie wiem jak są produkowane płatki ale granulat jest wykonywany pod ciśnieniem kilku ( 5-6) atmosfer po to aby uzyskać odpowiedni kształt i zapobiec właśnie podczas namaczania wypłukiwaniu między innymi witamin. Z tym ,że jak wrzucamy pokarm  to nie ma czasu na namaczanie samoistne w wodzie ponieważ ryby zjadają go natychmiast. Owszem..niektóry granulat się namacza  przed podaniem ( Hikari) ale to kwestia 3-4 minut. Pomijam istotę namaczania ale jeżeli chodzi o czas to jest on na tyle długi ,że granulat wystarczająco zmięknie ale nie utraci  ( wypłukanie)  między innymi wspomnianych witamin.       Teraz patrząc na budowę płatków można dojść do wniosku ,że  namoczone (?)  w wodzie  bardzo szybko ulegną wypłukiwaniu. I tutaj jest racja...ale przecież nikt nie wrzuca tyle pokarmu aby potem pływał w wodzie .Nawet jeżeli coś zostanie bo ryby nie zjedzą to i tak to co  zostało  zjedzone  jest w pełni wartościowe. A resztki (  te wypłukane) zostaną  przerobione na  nawóz dla roślin a w przypadku Malawi wzrośnie nam z biegiem czasu NO3 . Czyli w granulacie ten proces wypłukiwania jest utrudniony, w płatkach następuje szybciej  pod warunkiem ,że nie są natychmiast zjedzone:)  
    • Grant
      ...Andrzeju właśnie o to chodzi, że to standardowy Sprengerae o ile tak to można nazwać z tego co pamiętam ten mój tez był taki....ale jakoś stopniowo zatracił to piękne ubarwienie i teraz gdy ponownie zauważyłem róźnice powrócił temat "wybarwiaczy" ...a przecież daję im wszystko co najlepsze Odnośnie astaksantyny to takie zawartości w pokarmach sa już skuteczne? W tym Tropical Fd Calanus producent podaje że astaksantyny min. 330 mg/kg natomiast znalazłem pokarm omega one super color veggie pellets gdzie podają  : astaksantyna 1200 mg/kg ??? pokarm veggie a tu taka wartość? chyba że producent o jedno zero pomylił się i powinno być 120mg/kg edit: ...to chyba jednak nie producent tylko naszego dystrybutora poniosła fantazja bo w opisach i na opakowaniach (naklejki dodatkowe) jest 1200
    • egon44
      Bardzo ładne masz te Joanjohnsonae... Samiczki są przepiękne!   Na tą chwilę patrząc na filmik zauważyłem dwa konkretne samce saulosi i nie skazywał bym ich na pożarcie,bo jeszcze pokażą swój charakterek   Powodzenia... Czekam na dalsze informacje,oraz filmiki z życia Twojego akwarium  
    • iza121
      Teoretycznie tak ale tam było napisane o jakiś badaniach, które potwierdzaly wyższość granulatu nad płatkami (badania niestety nie były podane bezpośrednio, wątek stary, a forum średnio żywe, więc wątpię że mi tam coś odpiszą ) dodatkowo chodziło tan również o dostępność witamin, niejako tlumaczono, że witaminy w granulacie nie wyplukuja się w wodzie, tak jak ma to miejsce w przypadku płatków... czyli bujdy na resorach ? 
  • Tematy

• Grafiki