Skocz do zawartości

Opinie o hodowli dr. Pawlaka


Jargos

Rekomendowane odpowiedzi

Ja od Pawlaka nauczyłem się wiele. Spotykaliśmy się co tydzień na giełdzie akwarystycznej w Łodzi. Sporo wiedzy nabyłem od niego. Wiem że jest szanowany w środowisku malawistów. Dlatego na początku posta zdziwiła mnie negatywna wypowiedź na jego temat. Co to tego że się pomylił z auratusami.... Badałem płeć ryb jego metodą dziesiątki razy. Badałem również te same osobniki. Stwierdziłem, że stan psychiczny ryby (jakkolwiek to brzmi) ma wpływ na to jak zachowuje się ona w czasie badania. Wielokrotnie mogłem stwierdzić, że te same ryby zachowują się zupełnie inaczej (mowa tu o ich otworach płciowych), gdy są wcześniej odłowione do siatki i przebywają w niej jakiś czas i inaczej gdy idą do badania bezpośrednio po gonitwie po akwarium i wyłapaniu jej do siatki. 

Godzinę temu, Bezprym napisał:

W moim przypadku, u Aratusów zamiast 2+7 okazało się 4+5

Założę się, żę i tak byłeś zadowolony z doboru przez Pawlaka. A z ciekawości ile ryby miały cm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dokupiłem u dr Pawlaka demasoni bo na na 19 ryb z Malawi Śląsk trafiło mi się 16 samców..

Wszystko było tak jak miało być, ryby przywiózł mi Jego Syn bo akurat jechał na uczelnie na UW :-) (BTW Syn poszedł w Jego ślady - będzie ichtiologiem :-))

Niektóre sztuki mają więcej pasów lub pasy sklejone, ale to pojedyncze egzemplarze - moim zdaniem to normalne, przecież to nie jest wydruk a żywe stworzenie :-)



Dla porównania mogę powiedzieć, że z 16 samców z Malawi Śląsk wybrałem 6 szt, które były rzeczywiście ładne (równe pasy, prawidłowa ilość, ładne płetwy), reszta pojechała do diskusa, żeby wybrać to co się chce trzeba kupić dużo więcej osobników - tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vitek, ryby miały jakieś 4-5cm cm w momencie zakupu. Jak już wspomniałem z jakości jestem zadowolony. Co do doboru liczyłem się z tym że samców może być więcej, aczkolwiek mały zawód był ale i tak dobrze że tylko tyle mi się trafiło. Na dzień dzisiejszy mam i tak dwa samce bo jednego sprzedałem a drugiego same wyeliminowały.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiem ci że jak na tak duże osobniki nie powinien się pomylić. Jak od niego brałem ryby, a brałem dużo zawsze rodzina z 10 zakupionych sztuk była 1+3  do 1+5. Myślę, że każdego pasjonata malawi taki zakup zadowoli. Czasami czuć niedosyt ale harem jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.