Skocz do zawartości

Aranżacja Malawi - wszystko na nowo / tło / pokrywa itd.


Rekomendowane odpowiedzi

Mnie też jakoś to nie pasuje, wcześniejsza aranżacja wydawała się jakby lżejsza, bardziej zwarta... Po złączeniu w środku, brakuje mi różnorodności... Środek sprawia obecnie wrażenie zbudowanej TAMY z kamyków....

Wracam do poprzedniego układu...

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Morganelo napisał:

Mnie też jakoś to nie pasuje, wcześniejsza aranżacja wydawała się jakby lżejsza, bardziej zwarta... Po złączeniu w środku, brakuje mi różnorodności... Środek sprawia obecnie wrażenie zbudowanej TAMY z kamyków....

Wracam do poprzedniego układu...

Dla mnie też poprzednia aranżacja dużo lepsza ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Morganelo napisał:

Oto Ci chodziło???

DSC_2779.thumb.JPG.d07006497231a455bf07597510e0500b.JPG

Nie o to. Wrzuciłeś kilka drobnych kamieni. Dwa, trzy średnie kamienie po całej szerokości, łączące te dwie grupy. Teraz to wygląda sztucznie. Chodziło mi o te dwa kamienie na dole po lewej stronie ze zdjęcia z kamieniami położonymi na kocu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, pozner napisał:

Nie o to. Wrzuciłeś kilka drobnych kamieni. Dwa, trzy średnie kamienie po całej szerokości, łączące te dwie grupy. Teraz to wygląda sztucznie. Chodziło mi o te dwa kamienie na dole po lewej stronie ze zdjęcia z kamieniami położonymi na kocu.

Złączenie tego razem jakoś mi nie pasuje, nawet tymi kamykami z kocyka :) (nie sprecyzowałeś wcześniej :) )... Przywracam całość do poprzedniego układu i jeszcze włożę te dwa na środek na próbę, ale muszę znów dreptać na dwór bo wywaliłem kamienie na skalniak (powstał w sumie dzięki akwarium - utylizacja kamieni z recyklingiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Morganelo napisał:

Tak po części pytanie skierowałem do Ciebie :) dziękuję za opinię, chętnie się nią posłużę... Vallisneria to faktycznie Nurzaniec, nie wiem czemu pomyliłem się, Microsorium fajna roślinka, muszę się jej przyjrzeć dokładniej i jakoś umieścić wizualnie w akwarium... Na chwilę obecną o ile się nic nie zmieni, to umieszczę Vallisneria + Microsorium lub inną ciekawą trawę... Znajomy ma u siebie kilka gatunków trawy (nie pamiętam nazw) to poszperam u niego - czytać podkradnę kilka sadzonek dla siebie...

Anubias - mam mieszane uczucia z nim związane, dlatego też wycofam go z układu aranżacji, skoro nie tylko ja mam o nim słabą opinię

No i gotowe, namówiliście mnie na całkowite przesunięcie lewej strony aranżacji w lewą stronę :) ... Oto i efekty...

DSC_2772.thumb.JPG.61c48d908565a8fe8914136ba916af2f.JPGDSC_2773.thumb.JPG.1d4954863019fdc69a070d0b3b4e3630.JPGDSC_2775.thumb.JPG.22d334f9f73885561e22c409ed7e22e3.JPGDSC_2776.thumb.JPG.9f68354aa2db4280a846b80bbf45f782.JPG

Moim zdaniem jest rewelacja ;). Zostawiłbym jak jest tu, jest równowaga. Dobrze oświetlisz i będzie bomba.

Edytowane przez bartleo
editt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, bartleo napisał:

Moim zdaniem jest rewelacja ;). Zostawiłbym jak jest tu, jest równowaga. Dobrze oświetlisz i będzie bomba.

Tak też zostaje, dzięki pomocy osób powyżej poprawiło się to i owo... Wygląd ostateczny jest więcej niż zadowalający, tak więc tak pozostanie... Co do oświetlenia to faktycznie muszę popracować nad nim, bo obecne to zmora... Pozostaje jedynie rozwiązać oświetlić tylko część aranżacji, czy tez równomiernie... Półmrok czy też full żarówka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Morganelo napisał:

Tak też zostaje, dzięki pomocy osób powyżej poprawiło się to i owo... Wygląd ostateczny jest więcej niż zadowalający, tak więc tak pozostanie... Co do oświetlenia to faktycznie muszę popracować nad nim, bo obecne to zmora... Pozostaje jedynie rozwiązać oświetlić tylko część aranżacji, czy tez równomiernie... Półmrok czy też full żarówka...

Dobra decyzja ;).

Co do oświetlenia.

Światło power led jest mocne, ale daje fajny efekt. Jeśli na nie się zdecydujesz to dobrze mieć zasilacz z regulacją mocy, bo nawet 10W 10000K diody w ilości 4 szt nad moim zbiornikiem skręcam żeby światło nie było za ostre.

Dodatkowo korzystnie jest zamocować je w kolimatorach, wtedy nie oświetlasz całego pomieszczenia (pokoju), tylko akwarium i to najlpiej dno i przednią szybę. Power led daje bliki (nie każdy je lubi) i jeśli światło padać będzie na tło, to blik który jest wskazany na dnie i kamieniach, na tle będzie tylko drażnił.

Sorki za mały offtop, ale to do aranżacji też pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie tam OT, wszak kilka postów w górę moderator pisał, więc pod latarnią najciemniej :) heheheh

Co do oświetlenia to będzie budowa LED na podzespołach GOQ SAMSUNG 3 SMD 5730 ZIMNY 11000K oraz GOQ SAMSUNG 3 SMD 5050 RGB - ale znacznie zmniejszonej niż założyciel tematu określił dla mojego litrażu...

Powinno być:

Zbiornik o długości 120 cm

Moduły białe 10-15szt

Moduły RGB 10-12szt

 

Ja jednak zastosuję mniejszą ilość, bo nie chce mieć żarówki, a stonowane oświetlenie więc bedzie...

Moduły białe - 8 szt.

Moduły RGB - 4 szt.

Do tego później dokupię sterownik LedDimmerPro lub złożę sobie małe sterowanie na Arduino....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.