Skocz do zawartości

aquael circulator 2000


krakluk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zastanawia mnie mocowanie wirnika w w/w cyrkulatorze. Posiadam model 1500 i tam na obu końcach osi wirnika są gumowe kapturki, które wchodzą w korpus. Kupiłem circulator 2000  i tam oś przymocowana jest tylko jednym końcem do korpusu a drugi jest luźny. Nie dość że od strony łopatek nie ma gumki to jeszcze oś wystaje bardzo mało poza wiatrak. Nie wiem czy taka jest budowa w tych modelach? Jeśli tak to nie dziwię się, że potrafią one być głośne skoro oś nie jest sztywno trzymana w pionie. Zamieszczam zdjęcie poglądowe. Proszę o info jak macie w swoich modelach. IMG_20170510_175957.thumb.jpg.f84ffcdf459cf8f242d690df621e316a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie chce mi się robić zdjęcia i grzebać w akwa ale też mam AC2000 i wirnik od strony gniazda jest dokładnie tak samo zakończony jak na zdjęciu w linku( tam jest 1000 ale zakończenie jest identyczne jak w 2000). U mnie pracuje cicho..od czasu do czasu tylko wyczyszczę gniazdo i dam ciut wazeliny i również czasami wyczyszczę miejsce w którym jest wirnik i też dam ciut wazeliny.

https://www.google.pl/search?q=AQUAEL+2000+BUDOWA+POMPY&tbm=isch&imgil=x7p4dISLUSNrZM%3A%3BrmJ3YhoenH1eYM%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.ceneo.pl%252F17220969&source=iu&pf=m&fir=x7p4dISLUSNrZM%3A%2CrmJ3YhoenH1eYM%2C_&usg=__iCeDFjrZvaXUo1gD8nkR237pOeI%3D&biw=1152&bih=587&dpr=1.25&ved=0ahUKEwiszMvb7uXTAhUEjCwKHVeuDTAQyjcIMA&ei=vE8TWaz-MYSYsgHX3LaAAw#imgrc=qcCjzuIl4S4IBM:

Z Twojego zdjęcia wynika ,że coś nie tak jest  z wirnikiem jak sam  zauważyłeś. Chyba ,że to jakaś nowość?

Edytowane przez AndrzejWalb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, krakluk napisał:

Witam. Zastanawia mnie mocowanie wirnika w w/w cyrkulatorze. Posiadam model 1500 i tam na obu końcach osi wirnika są gumowe kapturki, które wchodzą w korpus. Kupiłem circulator 2000  i tam oś przymocowana jest tylko jednym końcem do korpusu a drugi jest luźny. Nie dość że od strony łopatek nie ma gumki to jeszcze oś wystaje bardzo mało poza wiatrak. Nie wiem czy taka jest budowa w tych modelach? Jeśli tak to nie dziwię się, że potrafią one być głośne skoro oś nie jest sztywno trzymana w pionie. Zamieszczam zdjęcie poglądowe. Proszę o info jak macie w swoich modelach. IMG_20170510_175957.thumb.jpg.f84ffcdf459cf8f242d690df621e316a.jpg

Ja też ostatnio kupiłem AQUAEL turbo 2000 i właśnie sprawdziłem  ( mam nówkę sztukę jeszcze nie używaną bo czekam na nowe akwarium) no i mam identycznie jak u Ciebie... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, krakluk napisał:

napisałem do aquael w tej sprawie, zobaczymy co odpiszą

...to jak coś to daj tutaj znać. Wtedy będzie wiadomo na co zwracać uwagę przy zakupie. Jeżeli to jakaś nowa wersja to i tak przez jakiś czas będą obydwie dostępne na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr sprawdziłem, chodzi cicho(jak na taką moc). Nie jest głośniejszy od mojej 1500, która ma mocowanie osi z dwóch stron.

Może rzeczywiście coś zmienili w budowie bo było dużo reklamacji  odnośnie głośnej pracy.

Edytowane przez krakluk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, krakluk napisał:

Nie jest głośniejszy od mojej 1500, która ma mocowanie osi z dwóch stron.

Może rzeczywiście coś zmienili w budowie bo było dużo reklamacji  odnośnie głośnej pracy.

A widzisz....ja zrozumiałem z Twojego postu nr1 ,że  jest głośny(!). Może faktycznie  teraz będą bardziej ciche...i takie opinie są teraz ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.05.2017 o 20:24, AndrzejWalb napisał:

...to jak coś to daj tutaj znać. Wtedy będzie wiadomo na co zwracać uwagę przy zakupie. Jeżeli to jakaś nowa wersja to i tak przez jakiś czas będą obydwie dostępne na rynku.

Dostałem odpowiedź ze sklepu aquaelzoo:

"Dzień dobry,
to najnowsza wersji
gniazdo osi od strony kopułki jest nie potrzebne ponieważ jest zastosowane dłuższe gniazdo w silniku
to powoduje lepszą i cichszą pracę pompy "

Pompa rzeczywiście chodzi cichutko. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.