Jump to content
Ostatnia szansa aby zapisać się na kalendarz klubowy na 2023 rok. Dosłownie na dniach zamykamy listę chętnych i po tym czasie nie będzie już możliwości dopisania się. Link do tematu znajduje się po prawej stronie forum w sekcji "ogłoszenia". Zachęcam. ×

Dobór pokarmów oSI


elladen
 Share

Recommended Posts

Witam

Posiadam Socolowfi, Yellow, Redempress, Maylandi, RED RED, Firefish, Acei

Jaki pokarm OSI dobrać do obsady

Link to comment
Share on other sites

MatiK

Masz kiepsko dobraną obsadę... W jakim to wszystko zbiorniku pływa? 

Link to comment
Share on other sites

MatiK
Teraz, elladen napisał:

300 l.

O zgrozo....

To że pływa to nic nie znaczy. Albo chcesz zapewnić rybom w miarę dobre warunki, albo nie baw się w akwarystykę bo krzywdzisz te zwierzęta. To akwarium jest za małe na większość z tych gatunków, ponadto są kiepsko dobrane jeśli chodzi o preferencje żywieniowe i zachowania... Nie wspomnę o FireFish, która jest wytworem strzykawki, a nie jeziora.

Link to comment
Share on other sites

Po czym zatem mogę zaobserwować, że ryby są krzywdzone? Nie chowają się, nie mają poobgryzanych płetw, wszystkie regularnie podchodzą do jedzenia. Jakie są objawy nietypowego zachowania? Co to znaczy w miarę dobre warunki? 

Link to comment
Share on other sites

MatiK
10 minut temu, elladen napisał:

Po czym zatem mogę zaobserwować, że ryby są krzywdzone?

Nie poznasz bo ryby Ci tego nie powiedzą....

 

7 minut temu, elladen napisał:

Nie chowają się, nie mają poobgryzanych płetw, wszystkie regularnie podchodzą do jedzenia.

To zupełnie nic nie znaczy. Trzymając te wszystkie ryby razem i w takim małym akwarium pozbawiasz je ich naturalnych zachowań. Nie mają miejsca dla siebie więc nie pokazują wszystkiego na co je stać. Boję się nawet zapytać ile ich jest i w jakim ukształtowaniu je trzymasz.

W miarę dobre warunki to takie, które są dostosowane do wielkości ryby, jej temperamentu i wymagań żywieniowych. Po to właśnie m.in. jest to forum żeby takich rzeczy się dowiedzieć. Każda z tych ryb ma inne wymagania, a z tych, które masz Ty, do tego akwarium nadają się tylko Socolofi i Yellow.

Link to comment
Share on other sites

bakus_44

To forum dla miłośników pielęgnic, którzy starają się stworzyć im warunki jak najbardziej zbliżone do naturalnych w celu obserwacji ich naturalnych zachowań. Więc jeżeli trzymasz aż 7 gatunków ryb z których 2 dorastają niemal do 20cm w akwarium 300l, to musisz mieć tam tłok jak na dworcu kolejowym i dla nas tutaj jesteś barbarzyńcą.

Link to comment
Share on other sites

Ok, przekonałeś mnie, sprzedam cześć ryb. Teraz powiedz jakie pokarmy są przeznaczone dla poszczególnych gatunków które wypisałem. Będę miał info na przyszłość. 

Link to comment
Share on other sites

MatiK

@bakus_44 nie przesadzaj, może nie barbarzyńcą, a raczej nie uświadomionym...

@elladen nie wyglądasz mi na przekonanego i chcącego naprawdę sprzedać te ryby. Raczej post na wyciągnięcie informacji więc wybacz, ale wstrzymam się z tą informacją bo mam podejrzenia, że kupisz karmę i dalej będziesz trzymał te wszystkie ryby razem, co już z kolei zakrawa na barbarzyństwo jak to ujął kolega wyżej :P 

Link to comment
Share on other sites

Nie chce się z wami kłócić, widzę że macie znikomą wiedzę o biologii i przystosowaniu zwierząt do warunków bytowania. To są ryby z drugiego pokolenia, które żyły w takim otoczeniu od samego początku, nie wiedzą co to naturalne warunki, w których żyją inne ryby w jeziorze. Idąc waszym hipokrytycznym tokiem myślenia, jesteście oprawcami, a nie barbarzyńcami. Zawieźcie te ryby to ich naturalnego środowiska i tam niech żyją, (jestem ciekaw ile wytrzymają) czemu więzicie je w szklanych więzieniach? Pozdrawiam hipokrytów i ludzi, którzy nie mają pojęcia o biologicznym funkcjonowaniu zwierząt. 

Link to comment
Share on other sites

 • MatiK locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.

Announcements • Posty

  • KapitanCzysty
   Na dzień dzisiejszy ryby wyglądają na zdrowe, wszystkie pobierają pokarm w takim tempie jakby nie jadły tydzień 🙂. Ostatecznie jakiś miesiąc temu musiałem pożegnać się z jedną samicą Hary (eutanazja), ale była to najmniejsza i najsłabsza sztuka, która nie odzyskała formy pomimo przenosin do innego zbiornika. Wiem co czujesz @Pikczer, bo po całej "zabawie" został mi uraz i jak widzę jakieś ocieranie się ryby to zaczynam przyglądać się dokładniej i włącza mi się czerwona lampka.  Na szczęście wszystko jest w normie. Czy terapia była skuteczna? Według mnie tak, czy w 100%? Tego nie jestem w stanie stwierdzić bo gdzieś tam w czeluściach skał mojego baniaka coś się może czaić i przy pogorszeniu warunków wody obudzić...
  • KapitanCzysty
   Dzięki za sugestię, tak zrobiłem i @triamond miał rację, sitko ma dokładnie 24 mm. Przy okazji trochę sobie je przeczyściłem bo po kilku latach nazbierało się zanieczyszczeń 🙂.    @Radzik ciekawa pomysł z tą przejściówkę, ale wolałbym wariant bardziej ekonomiczny, może uda się znaleźć coś takiego jak z linku @triamond - "Złączka redukcyjna, adapter, nypel M24x1 - 1/2 gwint zewnętrzny". Wtedy wkręcam przyłącze z gwintem wewnętrznym: i podłączam do szybkozłączki z ustrojstwa. Co masz nam myśli @triamond mówiąc, że kran stał się dziurawy? Przejściówka zaczęła przeciekać?  @Xaphon akurat mam OBI niedaleko i tam uderze w pierwszej kolejności to sprawdzimy czy to się nada.  Dzięki chłopaki za sugestie. 💪 Dam znać jak się uda coś załatwić, póki co brak czasu...
  • Pikczer
   @KapitanCzysty i jak ryby ? Wszystko ok? U mnie od jakiegoś czasu podobne cyrki się dzieją. Chciałem podpytać czy kuracja była skuteczna? 
  • Xaphon
   A może taki wynalazek? https://www.obi.pl/zlaczki-i-przylacza-kranowe/uniwersalne-przylacze-na-kran/p/6375109
  • jaras
   Jak to co się stanie? Podniesie KH i pH Tak jak Bartek wyżej napisał.     
  • pulpet
   Tu Cię świetnie rozumiem. Od pół roku pozbywam się obsady z ostatniej nie malawki. Wydać byle komu ryby, koło których się kilka lat chodzi, nie jest łatwo. Ja cierpliwie czekam,.aż ostatnia ryba znajdzie mowy dom i następny zbiornik pod gruz😁
  • novi
   Jak bym znał temperament pyszczków to zapewne oddałbym resztę obsady = ale sturisomy festivum miały u mnie dożywocie (jeden samiec ma ponad 20lat).  A nie znalazłem osób mających te rybki.  
  • pulpet
   Tu nie chodzi o minusy. Wszyscy bawimy się tu w Malawi i chcemy, żeby było jak najlepiej. Dla ryb i akwarystów. Jeśli pojawia się krytyka, to konstruktywna😉. A że nie popieramy tutaj mieszania biotopów, to fakt, który musisz wziąć na klate. To że można trzymać ryby przeróżne razem to wiemy, a to, że ryby się rozmnażają, wcale nie oznacza, że są trzymane w optymalnych warunkach Jeszcze raz powodzenia👍
  • novi
   Dzięki - wiedziałem, że zbiorę minusy. Akwa z pyszczakami działa już ponad 6mcy - saulosi i elongatus się w nim rozmnożyły i młode rosną w tym akwa. A bystrzyki i sturisoma festivum zostały z dawnej obsady i przy pH=7.5 i zero azotynów/azotanów czują się OK/ nawet się rozmnażają. Docelowo wiem, że zmienię aranżację akwa - tło strukturalne plus więcej skałek.
  • Andrzej Głuszyca
   Pewnie chodzi Tobie o  Demasoni ?
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.