Skocz do zawartości

240 l - bolss007 początki.


bolss007

Rekomendowane odpowiedzi

hehe no to powiem że ten serwisowy też jest w tym filtrze potrzebny. Pierwszy, na szczęście niewielki potop opanowany. 

Idę spać, dobrze że żona poszła szybciej, jak ręczniki wyschną może się nie poczai :)

cóż, co do termometrów to na razie mają po prostu podawać temperaturę. Potem zatroszczę się o walory estetyczne. W przyszłości też zmienię pewnie grzałkę na przepływową..  Kubeł na próbę włączony, wyłączony... jutro startuję WA.

PS. Tylko mi nie mów że patrzenie na wodę na podłodze to minus... wiem że jej miejsce jest w baniaku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*Czyli że coś się dzieje, chyba ?;)

Pytanie inne, mam Unimaxa 500 kubeł Aquaela, czy redukować mu przepływ czy ma pracować na nominał? Ruch wody razem z Turbo 2000 wewnętrznym (po odblokowaniu) jest konkretny, jak i bombelki z napowietrzania.

*

Wyniki:

Start (13.05 ): pH= 7,6 KH=19, GH=19, NO2= 0,1 ppm, NO3= 5ppm, NH4= 1,0ppm

Pomiar po 3 dniach (16.05): NO2= 0,35 ppm ; NO3 = 6-7 ppm ; NH4 = 1,0 ppm

Pomiar po kolejnych 4 dniach (20.05)  czyli 7 dni od staru czyli tydzień 5 dni roboczych i 2 weekendu :P = NO2= 0,55 ppm ; NO3 = między 10-15 ppm ; NH4 = 0,5 ppm

Po kolejnych 4 dniach (24.05) czyli 11 dni od startu: NO2= między 0,4-0,5 ppm, NO3 = między 5-10 ppm, NH4= 0,5 ppm 

Następne wyniki będą za tydzień w piątek...

Edytowane przez bolss007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie dotykaj bo żre samo doskonale - ruszyły ci oba etapy jednocześnie ale  łapki z daleka od baniaka a na forum zrobić tabelkę z wynikami i wstawiać kolejne pomiary co 3-4 dni mierzyć tylko 3 parametry NH4, NO2, NO3 i nie patrzeć na wodę . a jakie NH4? zmierz jutro po widoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bolss007 napisał:

zaktualizowane wyniki wyżej, chyba idzie ok... akwarium trzymane pod kocem.

Popraw w aktualizacji wyniki NO2 bo chyba powinno być 0.5 ;) 

Dnia 16.05.2017 o 19:58, bolss007 napisał:

Pytanie inne, mam Unimaxa 500 kubeł Aquaela, czy redukować mu przepływ czy ma pracować na nominał? Ruch wody razem z Turbo 2000 wewnętrznym (po odblokowaniu) jest konkretny, jak i bombelki z napowietrzania.

Na razie póki zbiornik dojrzewa zostawiłbym filtrację jak jest teraz...

Po wpuszczeniu ryb zobaczysz i potem skorygujesz przepływ jeśli zajdzie taka potrzeba...

Dnia 16.05.2017 o 19:58, bolss007 napisał:

Wyniki:

Pomiar po 3 dniach (16.05): NO2= 0,35 ppm ; NO3 = 6-7 ppm ; NH4 = 1,0 ppm

Pomiar po kolejnych 4 dniach (20.05) = NO2= 0,55 ppm ; NO3 = między 10-15 ppm ; NH4 = 0,5 ppm

Moim zdaniem jak za parę dni NO2 , NH4 spadnie jeszcze niżej to możesz wpuszczać rybki...

Ale niech się jeszcze wypowie @deccorativo na ten temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, egon44 napisał:

Ale niech się jeszcze wypowie @deccorativo na ten temat...

Nie czytam jak ktoś podaje tak jak autor :D wyniki po kolejnych 4 dniach

Tabelka z wynikami  od startu  liczone wszystkie  a nie kolejne.

Nie chce mi się robić takiej tabelki za autora by zaobserwować postępy dojrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deccorativo: Nie rozumiem o co chodzi :)

Po pierwsze nie jest to jakieś multum wyników 30 pozycji... tylko 3.

Wyniki startu są w poście wyżej, w poście niżej zebrane następne 3 dni od startu i po następnych 4 czyli 7 dni od startu... 

Jesteśmy dorosłymi ludźmi jak sądzę, szkoły dawno skończyliśmy, ja przynajmniej nie mam potrzeby aby mnie przeszkalać w podobny sposób :) Za stary jestem :P

Szanuje pomoc i za nią dziękuję. Ale uważam że wyniki są czytelne :) 

Wrzuciłem jak chciałeś wyniki w jeden post. Szanujmy się nawzajem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie rozumiem - prosiłem tylko o porządek i wszystkie wyniki w jednym miejscu a zapewne będzie ich jeszcze wiele bo do zakończenia jeszcze daleko.

Nie jest to nic co by uwłaczało godności dorosłego człowieka a pozwala zauważyć rzeczy istotne np zatrzymanie się wzrostu NO3 przy wysokim NO2.

Zrobiłeś o co prosiłem więc mogę  powiedzieć że:

Start miałeś zbyt szybki:D bo już od razu po wlaniu WA NO2 było 0,1ppm co świadczy że albo zalanie baniaka było wcześniej o kilka dni niż ten start 7 dni temu, albo dałeś coś z dojrzałego baniaka z ceramiki lub piasku albo starej bezwartościowej wody wlałeś , albo pomiary były kilka dni po wlaniu WA. Nie podałeś też wyników kranówy ale to już nie istotne teraz.

Jeszcze masz nadal dużo NH4 a NO2 jest wzrostowe i zapewne za chwilę skończy ci się skala testu.

Wszystko idzie dobrą drogą i nic nie ruszaj ani nie zmieniaj - czekaj cierpliwie i rób kolejne pomiary co 3-4 dni dopisując do pozostałych

 

 

Edytowane przez deccorativo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.