Skocz do zawartości

240 - 120x40x50


RadziuMaja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przymierzam się do zakupienia akwarium o wymiarach 120x40x50.

w chwili obecnej dysponuję filtrem Unimax 250.

Pytanie do szanownych Koleżanek i Kolegów czy Unimax 250 sprawdzi się w akwarium jako filtr biologiczny, jak go wyposażyć, może kupić inny, co zastosować na filtr mechaniczny ?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi/podpowiedzi

 

PS. czytałem inne wątki na forum, aż mózg paruje od informacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Unimax 250 jak najbardziej nada się jako biolog...Dałbym do niego góra 1l ceramiki lub Matrixa+ewentualnie gąbki z zestawu oraz dodatkowo gąbka na zasysie jako prefiltr(żeby w ten sposób ograniczyć zbędne otwieranie kubełka w celu czyszczenia)...

Natomiast jako mechanika możesz np zakupić Aquael 2000+gęstsza gąbka...

Poczekaj jeszcze na inne wypowiedzi kolegów,może podsuną lepszą opcje z filtracją mechaniczną...

Możesz też skleić kaseciaka który ogarnie biologię oraz filtrację mechaniczną...

Na temat kaseciaka poczytaj tutaj 

 

Edytowane przez egon44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
8 minut temu, RadziuMaja napisał:

Ktoś jeszcze coś poleci?

czy kupować AQ2000?

Unimax 250 w zupełności Ci wystarczy. AQ2000 jako mechanik jak najbardziej. Ale kup filtr AQ2000 a nie cyrkulator. Różnica w kosztach niewielka ale zawsze będziesz mógł wykorzystać moduł w razie czego. Tyle, że zamiast oryginalnej gąbki załóż gęstą z rowkami. Z mechanikiem mam tak właśnie rozwiązaną sprawę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem do swojej 260 l podobny zestaw, tzn. Aquael Unimax 250 jako filtr biologiczny a jako filtr mechaniczny Aquael Unifilter 1000 i oczywiście dokupiłem gęstą gąbkę. Miałem podobne zestawienie w swoim akwarium 375 l z tym, że miałem 2 głowice AquaSzut o wydajności 1000 l. Filtracja zarówno biologiczna jak i mechaniczna dawała bezproblemowo radę. A ponieważ sprzęty te pracowały bezawaryjnie przez ponad 4 lata tym razem również zdecydoałem się na Aquaela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

na forum jestem już od jakiegoś czasu, czytam czytam i jeszcze raz czytam.

postanowiłem założyć wątek w którym będę pytał Was o rady oraz pochwalę się efektem końcowym swojego zbiornika.

Na chwilę obecną zakupiłem akwarium z drugiej ręki o wymiarach 120x40x50 cm

posiadam filtr Unimax 250 - posłuży jako biolog

jedzie do mnie filtr AQ2000 - będzie mechanikiem w zbiorniku.

 

Pierwsze pytanie

Po zakupie nowego zbiornika, nabrałem wątpliwości, że komoda przeznaczona na jego posadowienie wytrzyma. Dlatego podjąłem negocjacje z Żonką na temat nowej szafki pod moją 240-tkę. Wszystko ładnie pięknie poszukałem na forum z jakich materiałów zrobić szafkę jednak nigdzie nie znalazłem jak została ona wykończona, bez pokazania Żonce jak będzie wyglądać finalnie nie dostanę zielonego światła na realizację.

Poza wyglądem ogólnym, szczególnie interesuje mnie jak zamontowane macie drzwiczki?

pochwalicie się swoimi zrobionymi szafkami??
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, RadziuMaja napisał:

Wszystko ładnie pięknie poszukałem na forum z jakich materiałów zrobić szafkę jednak nigdzie nie znalazłem jak została ona wykończona, bez pokazania Żonce jak będzie wyglądać finalnie nie dostanę zielonego światła na realizację.

Poza wyglądem ogólnym, szczególnie interesuje mnie jak zamontowane macie drzwiczki?

Moze on wygladac tak jak sobie wymyslicie. W dobie tej technologii i dostepnych materialow / maszyn mozna zrobic praktycznie wszystko. Nie pytaj się jak mamy tylko pytaj się zony jak by chciala zeby bylo i tak rob. W taki sposob Ty bedziesz mial akwarium jakie chcesz a zona szafke jaka chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, mlody.czub napisał:

Nie pytaj się jak mamy tylko pytaj się zony jak by chciala zeby bylo i tak rob. W taki sposob Ty bedziesz mial akwarium jakie chcesz a zona szafke jaka chce

Wypisz - wymaluj identyczną taktykę obrałem u siebie...
Żona wybrała nawet gałki do szafki (zamawiając szafkę prosiłem aby nie dawali fabrycznych uchwytów i nie wiercili pod nie otworów). 
Skuteczność w/w metody - 100% ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.