Skocz do zawartości

720l - tHE PiEcE oF aFRiCA [part 3], czyli powrót do "korzeni"


Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, marcin73m napisał:

Fiuu.. ale zarosło, aż pomyślałem, że ślimaki na wczasy wysłałeś ;) ale nie.. widzę, że pracują nad przejrzystością szyb, helmet nano care :P

Nad przejrzystością to bardziej ja pracuje- muszę chyba dokupić helmetów, bo nie dają rady :P Chociaż teraz zima, mniej słońca to się samoczynnie nieco odgloni :P

Mam za to plagę świderków- wieczny jeżyk na zasycie filtra :P skubańce przetrwały w suchym już piachu z poprzedniego zbiornika, który stał w wiadrze z rok czasu. Późniejsza wymiana podłoża również nie wyeliminowała przetrwalników :P Także jeżeli ktoś wpuści do zbiornika kilka świderków nich liczy się z tym, że zagoszczą u niego na stałe, chyba że zaadoptuje do naszego biotopu stado bocji :P

Edytowane przez bakus_44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.10.2017 o 09:04, bakus_44 napisał:

 Na ostatniej fotce innowacyjna metoda łapania kulfonów- chyba nic skuteczniejszego do tej pory nie wynaleziono.

22163682_930757917072452_859760554_o.thumb.jpg.ee03cba19c34266f8419b73f3ae0dd0f.jpg

 

 

Szok. 

Że ja na to nie wpadłem.

A my razem z Marcinem73 jak gupki 2 godziny ganialiśmy po moim akwarium 2 rybki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bakus_44 napisał:

jak one je jedza, jezeli są takiej samej wielkości? :P na moje akwa to bym musiał chyba ze 2kg takich helenek :P

Opis z internetu :) 

''Charakterystyczną cechą tego ślimaka są także dwie rozkładane trąbki. Pierwsza, większa zwana Syfonem służy to lokalizowania ofiar ślimaka. Rozkładany syfon wystawiany jest do przodu i na boki dzięki czemu lokalizuje swoje ofiary a także służy do zapachowego penetrowania terenu. Druga, mniejsza trąbka służy jako narząd gębowy do jedzenia; jest różowawa i bardzo długa („rozciągliwa”)''.Aby upolować innego ślimaczka chętnie zakopuje się w podłożu w taki sposób, że wystaje tylko trąba; po zbliżeniu się ofiary wychodzi z kryjówki, wkłada mniejszą trąbę do wnętrza skorupki i pożera ślimaka. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, egon44 napisał:

Aby upolować innego ślimaczka chętnie zakopuje się w podłożu w taki sposób, że wystaje tylko trąba; po zbliżeniu się ofiary wychodzi z kryjówki, wkłada mniejszą trąbę do wnętrza skorupki i pożera ślimaka. 

I potem po czasie wygląda to mniej więcej tak

20171027_105515.thumb.jpg.96feeed7039950a5720146ec80258f58.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.