Skocz do zawartości

720l - tHE PiEcE oF aFRiCA [part 3], czyli powrót do "korzeni"


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałem przedstawić moją nową okupioną litrami potu aranżację zbiornika.

 

Akwarium 720l [200x60x60] front OW

 

Filtracja: narurowiec napędzany pompą IBO beta 25/60 [3 mechaniki, 4 biologi, 2 korpusy na purolite]

Cyrkulacja: Sobo WP-400M - polecam, robi robotę!

Oświetlenie: 14x moduł samsung 11000K + 13 x moduł RGB + 10x moduł samsung blue [jeszcze nie zamontowane] oczywiście na sterowniku Romana

Pokrywa: DIY ze spienionego pcv 10mm i białego Tubondu w połysku

Stelaż obudowany również własnoręcznie na magnesy.

 

Dekoracja: Około 300kg serpentynitu przywiezionego w większości z wrocławskiej kopalni.

Wnoszenie 60kg skał po schodach, a potem wkładanie ich do akwarium stanowiło nie lada wyczyn, ale udało się- wyszło moim zdaniem nie najgorzej.

18361842_845565478925030_262975286_o.thumb.jpg.d9a4e850d53268e2db945b4876643656.jpg18379640_846072498874328_25311504_o.thumb.jpg.ba664425ccfda4aa81a7525b4171ab0b.jpg18362556_846073002207611_1640047449_o.thumb.jpg.ea2200b9ab6d49d204f5e5bba3a562da.jpg

 

Co do obsady to tym razem planuję zapomnianą już przeze mnie mbunę o dość znacznym stopniu agresji:

-stadko 25szt chindongo demasoni

-metriaclima chilumba maison reef- 10szt młodziaków

-metriaclima zebra gold kawanga- 8szt

-metriaclima msobo magunga 20szt (niestety w Tan-Malu już nie mają- ostatnie 5szt, dr Pawlak też nie- zastanawiam się czy wziąć z Malawi Śląsk, chociaż mam z tym dostawcą negatywne wspomnienia), ewentualnie zamiast msobo- melanochromis johanni, interruptus lub coś innego w układzie wielocamcowym z zółtymi samicami, chociaż zółte samice msobo nie mają sobie równych. Co sądzicie? ryzykować z Malawi Śląsk? Zależy mi na jakości ryb.

Edytowane przez bakus_44
  • Dziękuję 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zrobione ze smakiem, schludnie! Gratuluję.

Jeśli chodzi o Malawi Śląsk to bazując na swoim doświadczenia mogę szczerze polecić. U mnie nie było problemów. Po ryby byłem sam. Samo miejsce z akwariami czyste, zadbane.

Jeśli chodzi o jakość ryb to w większości są to pokolenia Fx więc o certyfikatach nie ma mowy, choć ostatnio widuję u niego na allegro ryby WF i F1.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna aranżacja! :) 

31 minut temu, bakus_44 napisał:

metriaclima msobo magunga 20szt (niestety w Tan-Malu już nie mają- ostatnie 5szt, dr Pawlak też nie- zastanawiam się czy wziąć z Malawi Śląsk, chociaż mam z tym dostawcą negatywne wspomnienia), ewentualnie zamiast msobo- melanochromis johanni, interruptus lub coś innego w układzie wielocamcowym z zółtymi samicami, chociaż zółte samice msobo nie mają sobie równych. Co sądzicie? ryzykować z Malawi Śląsk? Zależy mi na jakości ryb.

Żeby nie robić reklamy napisałem priv odnośnie metriaclimy msobo magunga...

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, egon44 napisał:

Bardzo ładna aranżacja! :) 

Żeby nie robić reklamy napisałem priv odnośnie metriaclimy msobo magunga...

Dzięki.

Polecony przez Ciebie sprzedawca ma narazie niespełna 2cm narybek po rodzicach z odłowu. Moje Maison reefy i kawangi będą miały 4-6cm- nie wiem czy ich nie zjedzą. Malawi śląsk oferuje ryby 6-7cm, z których można już dobrać docelowy harem, ale ich jakość pozostaje pod znakiem zapytania. Ciężka decyzja....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.