Skocz do zawartości

Malawi 200l


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum. Chciałbym pokazac wam swoje male malawi. Zabrakło mi 5cm zeby wstawić zbiornik 120cm. Zbiornik zalany jakieś 7 tygodni temu ,na początku pracował kubełek z prefiltrem ale nie byłem zadowolony z kultury pracy. Postanowiłem zrobić małego narurowca i to jest najlepsze co może być. W przyszłym tygodniu planuję zakup ryb prawdopodobnie jeden gatunek. Proszę o wasze opinie co można zmienić póki nie ma ryb

IMG_20170204_160815.jpg

IMG_20170321_174551.jpg

1494177978272-442629177.jpg

1494178059121-1639349955.jpg

1494178117036155914726.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum!

W sumie nie ma się do czego doczepić jedynie co bym zrobił to spróbował bym zamaskować wlot/wylot z narurowca...Albo ściemnił bym oświetlenie czyli owinął bym folią aluminiową świetlówki bo po bokach zbiornika... 

Osobiście to dodał bym jeszcze parę kamoli ale jak Tobie się podoba to zostaw jak jest w końcu to najważniejsze ;) 

Ogólnie duży + :) 

Ps.Ile cię wyniósł całkowity koszt filtracji narurowej?

Edytowane przez egon44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem coś nad tymi kamieniami tylko na razie nie mam koncepcji i ten wylot i wylot też nie wiem jak zasmakować. Pompę kupiłem używaną w idealnym stanie za 300zł. Tak w przybliżeniu ok 800zł ale warto było i jaka cisza?. Jeszcze lepsza satysfakcja zrobić coś samemu tym bardziej że to moje pierwsze akwarium, oczywiście przestudiowanie całe forum

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne akwarium. Tło i kamienie bardzo dobrze pasują do siebie kolorystycznie. Filtracja według mnie super.

Ja zamiast tych dużych kamieni poszedłbym bardziej w gruzowisko ewentualnie dokupił kilka mniejszych i z tego ułożył. Ale to tylko moje zdanie i nie musisz się z nim zgodzić. Co do wlotu i wylotu filtra to jest kilka sposobów- pomalować farbą akrylową w kolorze tła, zasłonić  od przodu odpowiednim paskiem tła ( może został Ci taki pasek , chyba że sam je robiłeś to możesz taki pasek dorobić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyglądnąłem się 2 zdjęciu, w swojej 200 miałem identyczny układ jak Ty ;). Prefiltr na sznurku i HW 303B. Po zmianie będziesz miał teraz mega przepływ ... w porównaniu do chińczyka.

 

Edytowane przez bartleo
drobne poprawki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno coś pomyślę z tym wlotem i wylotem. To nie ma co porównywać chińczyka. Mój był mega głośny i nie miał takiej wydajności. Nie wiem jak to się tyczy markowych filtrów bo nigdy nie posiadałem ale chińczyka nikomu nie polecę. Kamieni chyba dorzucę mniejszych mam z czego wybierać leży sporo za domem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na filtracji biologicznej mogłeś dać bypass aby woda przez złoże biologiczne wolnym strumieniem przepływała a reszta poszła by bokiem

rurki posmaruj cienko silikonem i obklej piaskiem dobranym pod kolor kamieni

a poza tym zbiornik ładny czekamy na obsadę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mała aktualizacja wrzuciłem jeszcze trochę kamieni ale to tylko ze względu na pysie. Nie mogłem patrzeć jak szukają jakiegoś miejsca żeby się schować. Trzeci dzień pływają sobie rdzawe i saulozi,ryby mają się doborze tylko miałem problem z wpływaniem za tło(dużo nerwów mnie to kosztowało). Na szczęście myślę że poradziłem sobie z tym problemem.

1494678348973-1839622259.jpg

14946784102081757431855.jpg

14946784950311947119321.jpg

14946785940791953590902.jpg

1494678655676323723770.jpg

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.