Skocz do zawartości

Tło strukturalne


Rekomendowane odpowiedzi

Miałem podobne tło i od biedy mógłbyś zmieścić tam rury od filtra. Nieco musiałbyś je odsunąć z jednej strony. Problem polega na tym, że musiałbyś wywiercić otwory w tle i tak połączyć rurki z tymi otworami, żeby wszystko wpływało przez te otwory do zasysów, inaczej bokiem będą za tło dostawać się nieczystości. Nie mówiąc o narybku. Grubość tego tła to kilka centymetrów.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, mlody.czub napisał:

Czemu odrazu czarne tlo? Pierwsze co tu się proponuje to czarne tlo z pcv i tyle. Moze nie kazdemu się takie podoba? Ja zrobilem sam tlo strukturalne i o niebo lepiej mi się podoba niz plaskie czarne. Wszystko kwestia gustu wiec nie piszmy odrazu ze o niebo lepiej wyglada czarne. Jak kolega chce strukturalne to czemu ma nie kupić. Ja osobiscie polecilbym pobawic się ze styropianen i samemu wykroic cos. Zabawy troche jest ale efekt koncowy jest podwojny bo nie dosc ze takie jak chcemy to jeszcze satysfakcja ze zrobienia. Jak zrobic pelno jest tematow tutaj i pelno osob robilo wiec porad dostaniesz naprawde duzo.

Tak to wyglądało wstępnie. Miała być dodana struktura, ale zbyt wysokie koszty bym miał zakupu farb bez pewności efektu końcowego. Może nie widać wszystkiego bo zdjęcie na wprost, ale zapowiadało się super

20170506_203904.jpg

22 minuty temu, pozner napisał:

Miałem podobne tło i od biedy mógłbyś zmieścić tam rury od filtra. Nieco musiałbyś je odsunąć z jednej strony. Problem polega na tym, że musiałbyś wywiercić otwory w tle i tak połączyć rurki z tymi otworami, żeby wszystko wpływało przez te otwory do zasysów, inaczej bokiem będą za tło dostawać się nieczystości. Nie mówiąc o narybku. Grubość tego tła to kilka centymetrów.

Co do otworów to myślałem żeby poprowadzić je kolankiem pod spodem tła. Też trzeba by wyciąć kawałek tła pod rury. Całość przeróbek jest do zabezpieczenia przed wpływaniem narybku czy przedostawaniem się zanieczyszczeń. Dobrze że tło nie jest za grube żeby nie zabierało dużo przestrzeni. Ale będe miał możliwość dobrania kolorystycznie idealnie skał  bo tego u mnie pod dostatkiem. 

Napisałeś, że miałeś takie tło. Dlaczego już nie masz?

Edytowane przez Vitek
dokończenie opisu
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje mi się że mam identyczne tło tylko że szare.

Ja bez problemu schowałem wszystko co chciałem za tłem i w sumie nie zabiera dużo miejsca.

Trochę niepokoił mnie zapach tła bo bardzo intensywnie pachniało żywicą ale ogólnie chyba jest spoko.

 

20170506_162319.jpg

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, kunta napisał:

Zdaje mi się że mam identyczne tło tylko że szare.

Ja z doborem skałek poczekam do czasu kiedy fizycznie będę miał tło. Nie powiniennem mieć większych problemów. Piasek dziś przywiozłem o podobnym kolorze. Zawiera drobiny muszli, ale to dobre rozwiązanie na moją wodę w kranie o twardości zerowej, podniesie mi ph

16 minut temu, kunta napisał:

Ja bez problemu schowałem wszystko co chciałem za tłem i w sumie nie zabiera dużo miejsca.

A jak masz poprowadzony odpływ i powrót do filtra?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Vitek napisał:

 

A jak masz poprowadzony odpływ i powrót do filtra?

 

Mam w sumie 2 dopływy i 2 odpływy (kubeł bio i drugi kubeł mech) z tym że jeden odpływ od biologa jest po prawej stronie u góry (jedyna rzecz którą widać), a drugi nisko po lewej stronie  cyrkulacja i odpływ z mechanika. Dopływy mam 2 po prawej stronie za najwyższą skałką schowane (do mechanika przy dnie, do biologa jakieś 15cm od dna)

Wszystkie rurki mam po prostu umieszczone za tłem (tło z tyłu nie jest proste więc można jakoś tam sobie te rurki poprowadzić). Można bez problemu w nim wiercić więc można fajnie wyjść z dopływami/odpływami.

11 godzin temu, suricade napisał:

Tu http://backtonature.se/tips-tricks/

jest kilka gotowych rozwiązań dotyczących mocowania tła i montażu sprzętu.

Jeżeli Vitek ma takie tło jak ja to nie jest ono płaskie z tyłu jak Slimline'y BTN'a i rurki można ułożyć dużo fajniej

Edytowane przez kunta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.