Skocz do zawartości

Początek przygody z Pysiami 120x50x50


Xinum

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Xinum napisał:

 Czyli dobrze rozumiem ten Fluval + Multikani 800 i będzie oki? 

Czytaj uważnie.

Za każdym razem pisałem kubek od Multikani800

http://allegro.pl/aquael-multikani-800-pojemnik-z-dnem-i-pokrywka-i6197136249.html

do tego gąbka gruba + gąbka HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tutaj tez rozchodzi się o głośność. I tak już druga połówkę było ciężko przekonać... wcześniej baniak miałem 1.5m od głowy z tym unimaxem i było okej. Teraz baniak będzie znacznie dalej, ale 'wycisze' sobie lekko szafkę, w której będzie stał filtr. Szafkę mam zamiar wykonać z starych mebli. Tzn. Pociąć na odpowiednie kawałki i skręcić. Projekt szafki wstawię jutro na forum jak wrócę z pracy w celu oceny czy ona udźwignie to wszystko. Jaki ciężar przy takim baniaku będzie? 350 kg?

I jak z awaryjnością tych filtrów? Bo ciężko cokolwiek znaleźć na temat tego fluvala.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Xinum napisał:

I jak z awaryjnością tych filtrów? Bo ciężko cokolwiek znaleźć na temat tego fluvala.

Na to pytanie jeszcze nie umiem odpowiedzieć, bo mam FX6 dopiero od niecałych dwóch miesięcy. Ale wykonany jest bardzo solidnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czołem. W końcu ogarnąłem przeprowadzke i drobny remont mieszkania. Teraz przyszedł czas na przyjemności. Tak jak pisałem będzie baniak 120x50x50. Kwestia tego, że baniak będzie stał trochę za drzwiami. Ale zamontuje odbojnik. I będzie stał jakieś 10 cm od TV. Mam nadzieję, że to nie problem? Tak jak pisałem szafkę zrobię sam. Tutaj zastanawiam się jak to ugryźć. Bo myślałem, aby pod baniakiem była szuflada na wszystkie dupsy. Bo zdecydowałem się na... Narurowca. Czytałem długo forum, przeglądałem projekty i zdecydowałem się na tą formę filtracji. Dlatego też tutaj myślę czy zrobić tą szufladę czy nie.. A pod szuflada będzie płyta, której będzie zamocowana cała filtracja. Oświetlenie będzie z modułów ledowych zamontowanych w pokrywie sterowane z telefonu/arduino. Z racji tego, że mam mieszkanie ciepłe to będą zamontowane 3 wentylatory w pokrywie, które również będą sterowane za pomocą arduino.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam narurowca na rurach 3/4 cala i pompie IBO  BETA 25/40 (pobór prądu na I biegu 7W, II biegu 14W a III 22W). Koszt takiego narurowca to jakieś 1000 zł. Pracuje u mnie dopiero miesiąc i jestem zadowolony,  praktycznie jej nie słychać. Także warto poczytać i się zastanowić. Co do pompy to zastanowił bym się nad mocniejszą. Może któryś z kolegów i koleżanek coś jeszcze doradzi. Powodzenia

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Projekt szafki zrobiłem taki: ahu7ciE.png

 

Oczywiście szafka będzie w całości zbudowana z płyty 18mm skręcona konfirmatami. Zastanawiam się tylko nad blatem czy np. nie skręcić dwóch płyt 18mm? Będzie to pierwszy dla mnie "duży" baniak, także chcę żeby wszystko było stabilne i bez problemu wszystko stało. Szafka ma wymiary 120x50x75 + nóżki z możliwością  regulacji. Myślałem, żeby pod każdą pionową płytą było po 2 nóżki, co  razem daje 8 nóżek. Z racji tego, że zdecydowałem się w końcu na narurowca to dwie komory w szafce będą bez półek chyba, że w jednej komorze zmieści się cała filtracja? Hmm... Szerokość tej jednej komory to 388mm, więc chyba będzie ciężko? Oczywiście z tyłu będą wycięte otwory na kable/filtrację. Drzwiczki również osobne do każdej komory. Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Xinum napisał:

Zastanawiam się tylko nad blatem czy np. nie skręcić dwóch płyt 18mm?

..uważam ,że nie ma potrzeby . Ja mam szafkę o blacie 120x40 cm , też ma cztery pionowe płyty , grubość każdej płyty w tym blatu to 18 mm z tym ,że plecy są ze zwykłej meblowej pilśni i jest OK. Oczywiście  jak dołożysz drugi blat to niczemu nie szkodzi....

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, AndrzejWalb napisał:

..uważam ,że nie ma potrzeby . Ja mam szafkę o blacie 120x40 cm , też ma cztery pionowe płyty , grubość każdej płyty w tym blatu to 18 mm z tym ,że plecy są ze zwykłej meblowej pilśni i jest OK. Oczywiście  jak dołożysz drugi blat to niczemu nie szkodzi....

No ja plecy będę dawał tez z płyty 18mm. Ale jak nie ma potrzeby to ok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.