Skocz do zawartości

Oświetlenie punktowe


iquitos68

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwoliłem sobie założyć nowy temat, gdyż na forum nie znalazłem informacji na ten temat. Otóż szukam rozwiązania jak uzyskać oświetlenie punktowe w akwarium, tylko nie sama dioda która ciągle się świeci, tylko pełno sterowalne oświetlenie w cyklu dobowym. W tej chwili buduję oświetlenie na diodach Samsunga RGB, białych 11000k, i niebieskich (te będą oświetlały tylko tło) + sterownik Romka, czyli taki standardowy forumowy zestaw. Chciałbym uzyskać w nocy efekt punktowego przebijania światła księżyca, przez skały :e_geek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe rozwiązanie i dzięki za odzew :) Jednak ma pewne minusy: 

1. Dioda z linku 3W (700mA) zasilana z ogniw 18650 jest trochę prądożerna, no i wydziela sporo ciepła. Mam nadwyżkę modułów GOQ SAMSUNG 3 SMD 5730 ZIMNY 11000K i je mogę np wykorzystać.

2. Jednakże głównym problemem jest to, że układ kolegi pietach z powyższych linków jest nieprogramowalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzy lata dla techniki LED to wieczność, te rozwiązania raczej już do lamusa.

Tu masz takie które mogę sprzedać gotowe moduły LED  2W na SMD 5050  IP 65 ( silikon i będą IP68)  z taśmą 3M do przyklejenia na kawałek blachy aluminiowej ( bo się nieco grzeją) z dyfrakcyjną soczewką 15x45 st , a efekt jednego tylko takiego modułu pokazywałem już

20170422_085603.thumb.jpg.31eba7f6ffc20f2a0e5da55b574a1db6.jpg

20170506_114807_001.thumb.jpg.5fc93aaa426ba1323bb0dbe7a6b6a9c4.jpg

Jak ustawisz wszystkie pod jednakowym kątem i przykleisz na soczewki niebieską folię to wyjdzie moonlight:D + blue na tło i chyba masz o czym marzysz.

Zasilanie mają 12V więc wszystko pasuje do modułów Samsunga tylko niestety sterownik Romka ma za mało kanałów  by tym wszystkim sterować.

Musisz dać 5cio kanałowy czyli ten - mogę fabrycznie nowy TC420 sprzedać jako komplet z modułami.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, deccorativo napisał:

Jak ustawisz wszystkie pod jednakowym kątem i przykleisz na soczewki niebieską folię to wyjdzie moonlight:D + blue na tło i chyba masz o czym marzysz.

Zasilanie mają 12V więc wszystko pasuje do modułów Samsunga tylko niestety sterownik Romka ma za mało kanałów  by tym wszystkim sterować.

Musisz dać 5cio kanałowy czyli ten - mogę fabrycznie nowy TC420 sprzedać jako komplet z modułami.

 

Na to nie wpadłem - drugi sterownik. Dzięki wielkie za podpowiedź :) . Bo tak prawdę mówiąc to bym potrzebował 6 kanałów. 3xRBG, 1xbiałe, 1xniebieskie na tło, 1x punktowe moon light.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.