adi

Obsada do 150x50x60

33 postów w tym temacie

Witam.

Potrzebuje pomocy w dobraniu obsady i mam duży problem. Jest kilka typów ale nie mam pojęcia jak je odpowiednio dobrać.

1. Metriaclima sp. Zebra Chilumba (Maison Reef) 

2.Labeotropheus trewavasae (Zimbawe)

3.Pseudotropheus sp. Acei (Msuli)

4.Labidochromis sp. Hongi

5.Melanochromis chipokae

Chciałbym na początek po 10 szt. Może jakieś inne propozycje? Po redukcji chciałbym 4 haremy.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Generalnie zywieniowo dobrane ok, natomiast moim skromnym zdaniem jest to za małe akwarium żeby połączyć takie ryby jak Chilumba i Chipokae. Hongi też do aniołków nie należy, ale to mniejsza i słabsza ryba od dwóch wyżej wspomnianych. Poprzestań na 4 gatunkach, wybierz coś ze swojej listy i będzie dobrze.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Trewki i Melano też nie bardzo. Chipokae potrzebuje więcej mięska w diecie. Matik dobrze radzi, poza hongi duże ryby cię interesują, może iskrzyć.

Zamień któregoś na jakiś mniejszy gatunek. Będzie wizualnie lepiej w takim baniaku, a i przy okazji będzie spokojnie. 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Myślałem o acei 8szt , maison 1+3/4, trewki 1+3/4 i coś do tego jeszcze dołożyć. Liczę się z tym że mogą być niezłe spiecia. Może macie jakieś propozycje. Chętnie poczytam co byście dołożyli lub zmienili.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Acei i Labeo spoko. Moim zdaniem Chilumba to za duża ryba do takiego zbiornika. Może zamiast Chipokae, Auratusy?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może taki kompromis? 

-Melanochromis parallelus

- Cynotilapia sp Hara

-Labeotropheus trevawasae (do wyboru) 

-Pseudotropheus acei Luwala

Zamiast Hary możesz dać jakąś średnioagresywną Metriaclimę z samicami OB. Jest ich sporo do wyboru. Przejrzyj sobie Malawi Dream na necie lub Cichlid profiles. Jest jeden myk- wtedy samice trevawasae mogły by być O morph. 

Zamiast chipokae masz ode mnie kompromis na parallelus lub dialeptos, a Matik zasugerował auratusa- też by było git. 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Całkiem ciekawe propozycje jako że to moje pierwsze malawi to wybór jest bardzo trudny. Jeszcze zastanawiam się gdzie najlepiej zrobić zakup, myślałem o Tanmal, fish magic lub aqua africa i do Gdańska mam 35min.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Skoro tak to podjedź do Aquaafrika i zobacz co mają. W zasadzie wszystkie trzy Twoje opcje są w porządku.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
6 godzin temu, adi napisał:

Całkiem ciekawe propozycje jako że to moje pierwsze malawi to wybór jest bardzo trudny. Jeszcze zastanawiam się gdzie najlepiej zrobić zakup, myślałem o Tanmal, fish magic lub aqua africa i do Gdańska mam 35min.

Masz jeszcze Wejherowo.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
59 minut temu, piotriola napisał:

Masz jeszcze Wejherowo.

A który sklep zoofarm. 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.