Skocz do zawartości

Obsada do 180x55x55 544 l.


Paweł83

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, Paweł83 napisał:

Masz racje Karolu to zbyt ryzykowne połączenie. Może ktoś zna jeszcze jakiś łagodny duży gatunek.

 

Przychodzi mi do głowy jeszcze Melanochromis, ryba może nie jest spokojna, ale nie jest terytorialna i przez to dobrze dogada się z tą obsadą. Proponuję Melanochromis parallelus ewentualnie dialeptos. Ten jest mniejszy i moim zdaniam obsada z nim też by miała swój urok. Dobrze by było też urozmaicić wielkością. W tym przypadku jestem pewien, że dialeptosy były by kompletnie ignorowane przez resztę obsady, a to oznacza, że po pracy otwierasz piwko, siadasz wygodnie przed akwa i się relaksujesz?. 

@poznermiał parallelusy, wiec może też o nich coś powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, przemo-h napisał:

@poznermiał parallelusy, wiec może też o nich coś powiedzieć

Miałem je w podobnym akwarium i z podobną obsadą (acei, lombardoi, trewek i parallelus) i było wszystko ok. U mnie dodatkowo były jeszcze elongatusy chewere i też dawały radę. Teraz jednak uważam, że 5 gatunków to o jeden za dużo przy tej większej mbunie. Gdy pozbyłem się parallelusów (padł mi samiec), było lepiej. Polecam parallelusa, piękny samiec i samice. Zachowaniem też nie jest wariat. Co najwyżej pogoni inne ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewien starszy (bardzo doswiadczony) kolega do zbiornika 450 l zapropobowal mi:
Zebra gold
Saulosi
Maingano
Kulfon
Acei
Co Wy na to. Czym zastąpić saulosi? Jednak bede się upierał przy Maisonach wiec zamiast Zebry?

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz żeby było podobne do Saulosi czy coś innego?

Będziesz miał w głównej mierze roślinożerców, może demasoni?



Edit

Nie zauważyłem maingano, one się zleja z demasoni, te same kolory, inne paski jak pływają koło siebie to są mocno podobne..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że z msobo będziesz zadowolony, na żywo robi wrażenie jeszcze lepsze jak na zdjęciach.

Auratus moim zdaniem też jest bardzo ładny, ale z tych dwóch wybrałbym msobo na Twoim miejscu.

Pogadaj z gościem z pielegniceafrykanskie.pl (Jacek Stuś), wiem że ma młode po dzikich msobo, nie wiem tylko jak z wielkością na tą chwilę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko z Tobą muszę przyznać. Maingano i msobo do dużej mbuny nie należą, ale jeśli te gatunki Cię interesują teraz to ok. 

Wybrałeś 5 gatunków z czego dwa z nich dobrze by było mieć w większej grupie. 

-acei każdy wie dla czego

-maingano dla tego, ponieważ samiec torturuje samice i układ 1+3 najprawdopodobniej Ci nie wypali. Do tego dochodzi agresja samic, więc ogólnie czarno-niebieski wir. Może tak być, ale nie musi. Kto wie, może dopisze Ci szczęście i takiego scenariuszu nie będzie. 

Tak czy siak te dwa gatunki polecam wielosamcowo. Do tego pozostałe trzy i moim zdaniem masz przerybiony zbiornik.

Twój wybór. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.