Skocz do zawartości

Dobór Obsady


Misiek8161

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam zbiornik 375l 150x50x50, filtr kubełkowy Tetra EX1200 i wewnętrzny jako mechanik Aquael Turbo2000. Jaką obsadę mogę mieć razem z Yellow ? Myślałem nad Yellow, Socolofi, Saulosi i Red Red. A Wy co o takiej obsadzie myślicie ? ewentualnie jaką byście mi doradzili ? (zależy mi na ładnej kompozycji kolorystycznej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że Yellow to pozycja wyjściowa tej obsady, pod nie będziesz dobierał resztę i raczej nie zrezygnujesz? ;) 

Jak dla mnie w Twoim zestawieniu : Yellow z Saulosi to już bardzo żółto (żywieniowo da się nawet połączyć, ale Yellow i samice Saulosi to prawie identyczne ubarwienie), a do tego chcesz mieć jeszcze Red Red, Socolofi to w tym przypadku za mało żeby zbilansować kolorystykę, wszystko będziesz miał w ciepłych odcieniach więc weź to pod uwagę ;) 

Propozycji mogą być tysiące, ale każda będzie bez sensu jeśli nie napiszesz jakie ryby poza wymienionymi Ci się podobają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, MatiK napisał:

Rozumiem, że Yellow to pozycja wyjściowa tej obsady, pod nie będziesz dobierał resztę i raczej nie zrezygnujesz? ;) 

Jak dla mnie w Twoim zestawieniu : Yellow z Saulosi to już bardzo żółto (żywieniowo da się nawet połączyć, ale Yellow i samice Saulosi to prawie identyczne ubarwienie), a do tego chcesz mieć jeszcze Red Red, Socolofi to w tym przypadku za mało żeby zbilansować kolorystykę, wszystko będziesz miał w ciepłych odcieniach więc weź to pod uwagę ;) 

Propozycji mogą być tysiące, ale każda będzie bez sensu jeśli nie napiszesz jakie ryby poza wymienionymi Ci się podobają ;)

Yellow, nie koniecznie wyjściowa ;) oczywiście z chęcią rozważę wszystkie propozycje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Misiek8161 napisał:

oczywiście z chęcią rozważę wszystkie propozycje :)

To może jeszcze raz :)

12 minut temu, MatiK napisał:

Propozycji mogą być tysiące, ale każda będzie bez sensu jeśli nie napiszesz jakie ryby poza wymienionymi Ci się podobają ;)

;)

Poszukaj ryb, które Ci się podobają, wejdź w naszą galerię, pospisuj nazwy, poczytaj trochę o nich i zrób sobie jakąś listę tych, które Ci się podobają, a my pomożemy z tego potem coś dobrać. Akwarium masz już niemałe, możliwości jest dużo ;) 

Tak na szybko, od siebie do tego litrażu mogę Ci zaproponować np. Pseudotropheus Acei Luwala Reef, Chindongo Saulosi albo Metriaclima Msobo Magunga, któreś z Labeotropheusów, i może jeszcze Chindongo Demasoni albo Melanochromis Auratus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak, pozostałbym przy: 

Pseudotropheus Acei Luwala Reef

Chindongo Saulosi

I czy do nich można by było dołożyć coś z tych ?

Iodotropheus Sprengerae Makokola Red

Pseudotropheus Perspicax Ndumbi Red Top

Pseudotropheus Socolofi Mara Point

Pseudotropheus Flavus Chinyankwazi Island

Cynotilapia Zebroides Jalo Reef

Ewentualnie co jeszcze innego można dołożyć, żeby było kolorystycznie ?

Edytowane przez Misiek8161
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Misiek8161 napisał:

Jaką obsadę byście doradzili do:

Pseudotropheus Acei Luwala Reef

Chindongo Saulosi

Z Twojej listy dodałbym jeszcze Iodotropheus Sprengerae i Chindongo Socolofi, a Saulosi spróbowałbym trzymać w układzie wielosamcowym zapewniając większą ilość samic żeby tego żółtego było dosyć dużo. Równoważyłoby to błękit Socolofi i Acei.

P.S. Połączyłem Twoje tematy, nie twórz więcej takich samych bo to niepotrzebne ;) 

Edytowane przez MatiK
połączenie tematów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Bezprym napisał:

Dorzuciłbym Cynotilapię Jaro Reef samiec ładny a samiczki też niebrzydkie.

Pamiętajmy, że to jednak 375 litrów, 5 gatunków to już moim zdaniem za dużo biorąc pod uwagę, że wody licząc netto będzie mniej, chyba że Jalo Reef np. zamiast Socolofi ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.