Skocz do zawartości

Obsada akwarium 240l


Mumia70

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję założenie akwarium z pyszczakami z Malawi.Posiadam akwarium 240l i mój wybór padł na 3 gatunki,a mianowicie;

- Melanochromis cyaneorhabdos(zwany maingano)

- Labidochromis caeruleus(yellow)

- Iodotropheus sprangerae(rdzawy)

Czy to rozsądny wybór,i po ile sztuk z kazdego gatunku powinienem kupić...6,7,8 a moze więcej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....zredukujesz czyli zostawisz np. "rdzawe" 1+4 czyli jeden samiec i cztery samice. Technicznie: oddasz nadmiar ryb do sklepu akwarystycznego, wystawisz na sprzedaż na którymś z portali, oddasz koledze bo ma ten sam biotop, wystawisz na sprzedaż na naszej giełdzie:) Zredukować to w tym przypadku nie znaczy wyrzucić , uśmiercić! Jak wejdziesz  na strony naszego serwisu to znajdziesz tam nasze ( miłośników KM) idee ,którymi się kierujemy:)

Edytowane przez AndrzejWalb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, 

obsada dobrana całkiem rozsądnie jak na początek z jednym małym zastrzeżeniem, musisz uważać na Maingano (Pseudotropheus ;)) bo potrafią być porywcze.

Ja na samym początku miałem dokładnie taką samą obsadę i przez agresję samca Maingano, musiałem je oddać i trochę zmienić obsadę, ale z rybami jak z ludźmi, różnie się może trafić także nie chciałbym zniechęcić, a jedynie uprzedzić :) 

Poza tym, że możesz mieć trudność z rozpoznaniem płci jeśli jesteś na początku przygody z tym biotopem to z redukcją chodzi o to żeby oddać nadmiarowe sztuki do sklepu lub sprzedać komuś zainteresowanemu także nic strasznego ;) aczkolwiek zazwyczaj to i tak same ryby tak same sobie dobierają układy w akwarium ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Mateusz wyżej piszę. Mój samiec alfa maingano dopiero po roku pokazał na co go stać i faktycznie jest charakterny. Tylko pamiętaj aby ryby kupować w sprawdzonych miejscach a nie w zoologu, bo łatwo jest kupić marnej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giełdy bywają ryzykowne i niepewne ;) Odezwij się do Marka @demasoni, jak nie uda się czegoś dobrać to jeśli masz dobre połączenie PKP lub PKS z Gorzowem Wlkp. to bierz z Tan-Mala. W Trzebinii jest jeszcze Malawian, a może @AndrzejWalb coś jeszczepodpowie bo jest z okolic ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MatiK napisał:

a może @AndrzejWalb coś jeszczepodpowie bo jest z okolic ;) 

....na naszym terenie nie ma renomowanych hodowli. Sklepy zaopatrują się na giełdzie zoologicznej we Wrocławiu. Tutaj nikt Ci nie zagwarantuje pewności ,że po zakupie wszystko będzie OK. Co nie oznacza ,że nie kupisz  coś fajnego..ale to Twoje ryzyko..Ja nikogo nie polecam bo za nikogo nie mogę ręczyć:)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.