Jump to content

Świetlowka T8


bisti30
 Share

Recommended Posts

Witam. Uzywam w swoim akwarium oświetlenia T8 - jedna świetlówka. Doradzcie jaka barwa świetlowki odpowiada tybowo barwie bialej. 6500 i 10000 niestety lipa. pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

darkon

Pytasz o to jaka świetlówka daje światło o barwie R=255 G=255 B=255? Jeśli tak, to żadna.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Edited by darkon
Link to comment
Share on other sites

deccorativo

bisti zmień podejście do tematu.

Nie szukaj świetlówki o barwie białej bo te obie co cię nie zadowoliły to są właśnie białe.  Szukaj świetlówki akwarystycznej a nie biurowej za grosze bo tylko te akwa mają dobierane spektrum pod akwarystykę - masz w dziale oświetlenie przypięte na początku tematy z linkami do prezentacji i tam szukaj tej świetlówki która będzie najbliższa twoim oczekiwaniom.

Tu masz przykładowe spektrum jednej z najczęściej u nas stosowanych świetlówek

20_sp_HagenPowerGlo.jpg.6e590c29b1a1ddf6693cf6ba94a341b9.jpg

http://saurama.aqua-web.org/

Te parametry podane przez darkona też wcale nie muszą cię zadowolić. Wszystkie żródła światła dają strumień świetlny w pewnym przedziale spektrum światła widzialnego i pewne barwy są eksponowane a pewne stłumione - my widzimy światło białe uśrednione i wymieszane .

Dla przykładu - Masz świecącą diodę RGB -przecież  to świecą  3 zupełnie różne kolory -  a ty widzisz białe.

Raczej szukaj takiej świetlówki która wybarwi ci ryby i da sumaryczną barwę białą której oczekujesz.

Przy jednej świetlówce T8 - to nie do zrealizowania natomiast przy kombinacji RGBW całkiem możliwe że uzyskasz to czego oczekujesz.

Link to comment
Share on other sites

Andrzej Głuszyca
6 godzin temu, deccorativo napisał:

Raczej szukaj takiej świetlówki która wybarwi ci ryby i da sumaryczną barwę białą której oczekujesz.

Henryk...trochę to stwierdzenie sprostuję aczkolwiek wiem ,że często takiego określenia się używa. Otóż świetlówka nie wybarwia ryb tylko powoduje to ,że w danym świetle  różnie postrzegamy barwę ryb.

 • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

Drodzy koledzy i koleżanki, właśnie się dziwie bo w moim akwarium świeci jarzyniówka t8 o barwie bialej tylko niewiem jaka firma jest i jakie parametry bo obrosla już kamieniem. Chyba jest to jazyniowka GLO AQUA-GLO

Link to comment
Share on other sites

Andrzej Głuszyca
11 minut temu, bisti30 napisał:

Chyba jest to jazyniowka GLO AQUA-GLO

..może Hagen Aqua - Glo?

Link to comment
Share on other sites

Własnie patrze i na necie jest hagen. Na świetlowce brak- hagen

Może jest już wypalona ta świetlowka i dlatego świeci na biało. Powiem wam, że mogę ją mieć zapaloną cały dzień zero zielonego glona. Zmieniłem kiedyś żeby sprawdzić i wsadziłem nowkę o barwie 10000 k zaraz zielone kropki się pojawiały.

Link to comment
Share on other sites

Andrzej Głuszyca
2 minuty temu, bisti30 napisał:

Na świetlowce brak- hagen

..bo na ich świetlówkach nie  ma oznaczenia firmy. Ja mam Pwer Glo Hagen i też na świetlówce nie ma oznaczenia jakiej firmy tylko rodzaj . Musiałbyś mieć kartonik.

Link to comment
Share on other sites

Andrzej Głuszyca

Aqua Glo czy Power Glo ma 18000K.

..ja jak pisałem wyżej używam Power Glo..Glonów zielonych nigdy nie miałem..owszem..lekkie "zabarwienie" kamieni na zielono występuje ale w miejscach gdzie dostęp światła ze świetlówki jest ograniczony czyli na bokach akwa. Nigdy nie wnikałem w to dlaczego ich nie mam:)

Edited by AndrzejWalb
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.

Announcements • Posty

  • makok
   Po tygodniu zabawy z interfejsami lampy którą sobie zaprojektowałem w C# taki będzie kształt końcowy. Z efektu jestem zadowolony. Jak widać przy takim projekcie jest tylko 19 driverów. Pójdę jednak w drivery od Darelteka, bo są sterowalne (200-700mA) więc będę miał więcej opcji jak mnie coś najdzie, łatwiej od meanwelli będzie je można związać we wiązkę i wsadzić do profili które będą otaczać radiator, no i są dość tanie, a to lepszy pomysł do nauki lutowania. 😂
  • Pikczer
   Ciasno będzie ale możesz spróbować Aulonocara wielosamcowo, czyli same samce. Np 5 facetów, fajnie by to wyglądało, ale nie wiem czy nie byłoby mało ciekawie jakby to były samce tylko jednego gatunku.  Z drugiej strony, delikatny aragonit na dnie, 2-3 symboliczne skały, niewielkie. No i grupa samców z jednego gatunku. Mogłoby mieć fajny klimat. Ale musiałbyś sprzętem i dekoracjami zabrać jak najmniej miejsca. Zostałoby trochę miejsca jeszcze na ślimaki Helmety 😁 Ale koledzy doradza pewnie coś mądrzejszego z Mbuna, które są zazwyczaj mniejsze niż Aulonocary. Chociaż u mnie to jest loteria i niektóre są fajne, duże a część osobników miała być  "łał" a są małe, brzydkie, konusy, które rosną max 1 cm przez rok. 
  • Bezprym
   Spróbowałbym jednogatunkowo z tą Cynotilapią lub Labidochromis sp. Perlmutt aczkolwiek nie będziesz miał tak kolorowo jak z Saulosi. 
  • pulpet
   Możesz spróbować z jednym gatunkiem najmniejszych i najspokojniejszych Mbuna. Najlepiej chyba klasycznie Chindongo Saulosi.
  • Ziemiojadek
   Dziękuję za wasze uwagi. Czyli wniosek jest taki, że to jest zbyt male akwarium na Malawi. 
  • Bartek_De
   Temat został przywrócony. Jednak autor zdążył założyć już nowy w dziale obsady w związku z tym, ten temat zamykam. Dyskusję można kontynuować jak niżej.  
  • Bartek_De
   Nadmienię, że również dla Aulonocar (dla całej grupy non-mbuna☝️) zbiornik 100cm jest zbyt mały.
  • ziemniak
   IMO za mały zbiornik dla Pseudotropheus johannii. Bardziej bym się skłaniał do Cynotilapia zebroides 'Jalo Reef' - ma ładne samiczki. Chyba najładniejsze z cynotilapi. Poszukaj na forum, ktoś miał jednogatunkowe w podobnym litrażu. Zrobił świetną aranżacje i miał układ z trzema samcami.
  • Ziemiojadek
   Witam wszystkich.  Mój poprzedni wątek ulegl kasacji z powodów technicznych. Więc może nie będę już powtarzać rzeczy, które zostały ustalone.  Mam male akwarium 100x40x45.    Ustaliliśmy, że Metriaclima są zbyt duże i zbyt agresywne do tego akwarium.  A ryby typu Aulonocara eureka red sztucznie wyhodowane. Zostaly mi trzy gatunki na liście. Obstawiam, że trzeci z listy jest najbardziej odpowiedni.  Czy 10 sztuk to odpowiednia ilość do takiego akwarium? Bo rozumiem, że nie można ich łączyć razem.  Aulonocara Chilumba Cynotilapia afra jalo reef Melanochromis johanni    
  • Bezprym
   Spróbowałbym z Cynotilapią. 
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.