Skocz do zawartości

840l (200x70x60) Mbuna przema-h


przemo-h

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ładne akwarium, świetna aranżacja. Głębokość (szerokość:)) robi swoje. Ładnie oświetlone. Ładne krasnorosty na kamieniach. Robi wrażenie.

Masz ładne saulosi...również pod względem jakościowym. Gdzie kupowałeś? Melanochromis lepidiadaptes jest bardzo ładny. Ciekawa i rzadka u nas ryba. Zastanawia mnie zdjęcie acei z pierwszego filmiku. Nigdy u acei nie widziałem pasów.

Co do propozycji jakiegoś pasiaka, to może Metriaclima lombardoi. Co prawda samiec nie ma pasów, czasami tylko przebijają, ale samice są niebieski, a właściwie szafirowe z pionowymi pasami, więc biorąc pod uwagę haremowy układ, będziesz miał jednego samca bez pasów i kilka samic z pasami :) W ofercie Tan Mal zauważyłem ciekawą propozycję z pasami. Widzę, że lubisz nietypowe ryby, więc może...Petrotilapia spec. Chitimba thick bars. Nie wiem tylko, jak by było z dietą, bo to chyba raczej roślinożerna ryba. A może Pseudotropheus crabro? Samiec czarny, a samice w pasy.

Ogólnie super akwarium. Opisuj dalej życie w swoim akwarium.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że Ci się podoba. 

Saulosów kupiłem trochę z FishMagica i drugą część zamówiłem u siebie w Finlandii. Z tym, że przyjechały z jakiś hodowli z Niemiec. Więcej się nie dowiedziałem. I tak trzeba ich było ciągnąć za język. 

Też mnie zastanawiają te pasy u acei. Nie zawsze są widoczne. Niewiele jest zdjęć młodzieży na necie. Stawiam na to, że jest to Luwala muszę się przyznać. Zakupiłem je z tego samego żródła, co część saulosów. Były na liście pod bazwą tylko Ps. acei. 

Crabro brałem jakiś czas temu pod uwagę. Fest ryba, ale myślę o czymś niebieskim. Sporo już żółtego przez samice saulosa i OB Estherae.

Lombardoi piękne ryby to fakt i z charakterem. Samice mogły by dodać wiecej niebieskości. 

Rację masz, lubię trochę inne ryby, ale Petrotilapie jakoś mnie nie przekonują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super wygląda głębia tego zbiornika. Glony na kamulcach pierwsza klasa :-) 

Nie wiem czy to dobry wątek, ale zastanawia mnie czy w takim baniaku z taką ilością glonów, te glony radzą sobie z usuwaniem nadmiaru fosforanow i azotanow z wody i czy potrzebna jest silna biologia w kubelku, purolite itd? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za dobre słowo☺️. 

Ten zbiornik raczej funkcjonuje tak, jak mój każdy inny. Regularnie wieczorem stado pasie się na kamolach i gloniska kruciutko są przystrzyżone. Myślałem też nad tym tematem, ale wydaje mi się, że musiałby ten trawnik trochę podrosnąć, żeby jakieś różnice były zauważalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.