Skocz do zawartości

840l (200x70x60) Mbuna przema-h


przemo-h

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, mlody.czub napisał:

Super ryba i  fajnie że w końcu wrzuciłeś ich foty chociaż wiem że trudno było je zrobić.  Zachęcony po rozmowach z Tobą postanowiłem u siebie też ten gatunek dorzucić. Jako że na miejscu nie znalazłem dobrego materiału to w ubiegłą niedzielę przywiozłem wersję F1 od Darka z Żor.

Dzięki! Ciężko było tym podstawowym sprzętem, który mam, ale jako takie się udało zrobić.

Dobrze, że też się skusiłeś. Będzie z kim podzielić się wrażeniami, a tych wrażeń nie powinno zabraknąć. Po moich już widzę, że oprócz tej aktywności mają też charakter.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, iquitos68 napisał:

Przemo, stosujesz jakąś profilaktykę przeciwko chorobom ?

Nie stosuję nic. Mam tylko Flagellol Sery w domowej apteczce. Jest to lek na bazie metronidazolu. Odpukać, nie było jeszcze potrzeby użucia. 

Czytałem o Twoich problemach z Lichnochromisem, jeśli się nie mylę. Muszę odkopać stare śmieci na angielskim forum. Jest jeden lek, który można było dostać przez ebay-a z USA. Był na bazie metronidazolu i można go stosować profilaktycznie. Odezwę się, jeśli znajdę. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemku fajowo prezentuje się Twój zbiorniczek!

Widok żerujących ryb na kamieniach bezcenny,a Maison robi naprawdę wrażenie ;) 

Szkoda że rezygnujesz z saulosi,bo kolor samic dodaje akcentu zbiornikowi,ale wierzę że znajdziesz coś w zamian :) 

Ps.Widziałem u Darka Gaży na żywo Cynotilapię aurifrons i bardzo mnie zainteresował ten gatunek.

Dobry wybór!!!

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że ryb w zbiorniku jest nieco za dużo. Po chwili jednak widać, że wcale tak nie jest. I ryby i sceneria świetnie współgrają ze sobą tworząc harmonijną całość. Rewelka :)

Jeszcze jedna kwestia. Tutaj naocznie widać, że nie wystarczy trochę chaotycznie powrzucać kamieni "polniaków" do akwarium, żeby rybki miały dobrze i fajnie się oglądało. 

Edytowane przez iquitos68
  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, egon44 napisał:

Przemku fajowo prezentuje się Twój zbiorniczek!

Widok żerujących ryb na kamieniach bezcenny,a Maison robi naprawdę wrażenie ;) 

Szkoda że rezygnujesz z saulosi,bo kolor samic dodaje akcentu zbiornikowi,ale wierzę że znajdziesz coś w zamian :) 

Ps.Widziałem u Darka Gaży na żywo Cynotilapię aurifrons i bardzo mnie zainteresował ten gatunek.

Dobry wybór!!!

Dzięki Andrzeju!

Trochę te Maisony miały pod górkę z powodu lepidiadaptesów, ale teraz mają pole do popisu. W szczególności samcowi dały popalić w pewnym momencie. 

W Maju saulosi zastąpi Tropheops chilumba, jeśli nie będzie problemu z dostępnością do tego czasu. 

Tą Cynotilapię widziałem tylko na zdjęciach i filmikach. Fotki rodziców u Gaży zrobiły na mnie wielkie wrażenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, iquitos68 napisał:

Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że ryb w zbiorniku jest nieco za dużo. Po chwili jednak widać, że wcale tak nie jest. I ryby i sceneria świetnie współgrają ze sobą tworząc harmonijną całość. Rewelka :)

Dzięki! Na razie wygląda to dobrze, ale jest w zbiorniku jeszcze sporo młodych ryb do redukcji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny film! Jak zwykle ogląda się super :).
Lubię patrzeć na swoje akwarium, ale po obejrzeniu Twojego kolejny raz naprawdę się mbunarium zachciewa. Już to pisałem ;).
Przemek co się wydarzyło po walce Maisonów (3:25)? Skąd całe to poruszenie? Polują na coś?
Nie widać dokładnie na filmie.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, troad napisał:

... 
Przemek co się wydarzyło po walce Maisonów (3:25)? Skąd całe to poruszenie? Polują na coś?
Nie widać dokładnie na filmie.

Przypuszczam że nic. Ja mam to samo. Przy każdej walce wszystkie ryby zlatują się w miejsce walki. Tak po prostu bez powodu. Chyba chodzi bardziej o jakąś wzmożoną aktywność, mysla że żarcie dali😂, albo to jakaś ustawka😂

  • Lubię to 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.