Jump to content

Obsada do 200x50x50


PWRXerXes
 Share

Recommended Posts

PWRXerXes

Panowie jaką obsadę z drapieżników można umieścić w 200x50x50?

Tak żeby nie wyglądała jak sardynki w puszce i żeby nie pływała tylko jedna ryba z braku miejsca. Co ważne, by było też estetycznie - "kolorowo" a nie szaro. Zdaje sobie sprawę że tylko samce są kolorowe

Link to comment
Share on other sites

timi-akwaria.pro

Z całym szacunkiem, ale ja bym do takiego akwarium nie planował predatorów, bo zwyczajnie imho jest za małe dla takich ryb. Polecam mbunę. Z takiego baniaka byłoby piękne, kolorowe mbunarium.

Link to comment
Share on other sites

Mortis

A ja jednak bym coś wpóścił z mniejszych predatorów typu

Exochromis anagenys 1+4

Lichnochromis acuticeps 1+2

Sceanochromis Fryeri 1+2

Mylochromis Gracilis 1+2

O czym Timi wspomina to jak najbardziej dać dużą Mbune i będzie bajka, ewentualnie mix mbuny z non mbuną. 

Link to comment
Share on other sites

Mortis
7 minut temu, PWRXerXes napisał:

Sceanochromis Fryeri jest świetny;) ale czy to na pewno rybozer?:p wygląda niewinnie xd

Najbardziej krwożerczy z całej obsady ;)

Link to comment
Share on other sites

PWRXerXes

Btw jakim akwarium trzeba dysponować żeby pomyśleć o drapieżniku z prawdziwego zdarzenia?

Link to comment
Share on other sites

Mortis

Moim zdaniem to od 250/70/60h, ale wszystko z głową trzeba dobierać jeśli chodzi o obsadę. Te które zaproponowałem to są trochę mniejsze drapieżniki i może nawet spokojniejsze. 

Link to comment
Share on other sites

PWRXerXes

Ze tak zapytam o tą krwiozerczosc sciaenochromis fryeri, polega ona na zjadaniu wylęgu ryb czy byłby w stanie np samice gupika chapsnac?

Nie jestem zwolennikiem karmienia żywcem po prostu chciałbym mieć rybę która jest do tego zdolna. Ctenolucius hujeta karmilem filetem zwyczajnie:)

Link to comment
Share on other sites

Mortis

Ogólnie frejek to pierdoła, raczej to spokojna ryba. Swoją wiedzę opieram na teorii bo nigdy nie miałem drapieżników i tak delikatnie się nimi interesowałem. Ogólnie koledzy którzy mają predatory to karmią stynkami. 

Link to comment
Share on other sites

PWRXerXes

Nimbochromis fuscoteaniatus albo livingstonii to już drapiezniki? Czy dopiero mówiąc np o tyrannochromis macie na myśli predatory? To jest płynny podział czy jest jakas jasna granica, to jest rybozer a to nie?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.

Announcements • Posty

  • makok
   Po tygodniu zabawy z interfejsami lampy którą sobie zaprojektowałem w C# taki będzie kształt końcowy. Z efektu jestem zadowolony. Jak widać przy takim projekcie jest tylko 19 driverów. Pójdę jednak w drivery od Darelteka, bo są sterowalne (200-700mA) więc będę miał więcej opcji jak mnie coś najdzie, łatwiej od meanwelli będzie je można związać we wiązkę i wsadzić do profili które będą otaczać radiator, no i są dość tanie, a to lepszy pomysł do nauki lutowania. 😂
  • Pikczer
   Ciasno będzie ale możesz spróbować Aulonocara wielosamcowo, czyli same samce. Np 5 facetów, fajnie by to wyglądało, ale nie wiem czy nie byłoby mało ciekawie jakby to były samce tylko jednego gatunku.  Z drugiej strony, delikatny aragonit na dnie, 2-3 symboliczne skały, niewielkie. No i grupa samców z jednego gatunku. Mogłoby mieć fajny klimat. Ale musiałbyś sprzętem i dekoracjami zabrać jak najmniej miejsca. Zostałoby trochę miejsca jeszcze na ślimaki Helmety 😁 Ale koledzy doradza pewnie coś mądrzejszego z Mbuna, które są zazwyczaj mniejsze niż Aulonocary. Chociaż u mnie to jest loteria i niektóre są fajne, duże a część osobników miała być  "łał" a są małe, brzydkie, konusy, które rosną max 1 cm przez rok. 
  • Bezprym
   Spróbowałbym jednogatunkowo z tą Cynotilapią lub Labidochromis sp. Perlmutt aczkolwiek nie będziesz miał tak kolorowo jak z Saulosi. 
  • pulpet
   Możesz spróbować z jednym gatunkiem najmniejszych i najspokojniejszych Mbuna. Najlepiej chyba klasycznie Chindongo Saulosi.
  • Ziemiojadek
   Dziękuję za wasze uwagi. Czyli wniosek jest taki, że to jest zbyt male akwarium na Malawi. 
  • Bartek_De
   Temat został przywrócony. Jednak autor zdążył założyć już nowy w dziale obsady w związku z tym, ten temat zamykam. Dyskusję można kontynuować jak niżej.  
  • Bartek_De
   Nadmienię, że również dla Aulonocar (dla całej grupy non-mbuna☝️) zbiornik 100cm jest zbyt mały.
  • ziemniak
   IMO za mały zbiornik dla Pseudotropheus johannii. Bardziej bym się skłaniał do Cynotilapia zebroides 'Jalo Reef' - ma ładne samiczki. Chyba najładniejsze z cynotilapi. Poszukaj na forum, ktoś miał jednogatunkowe w podobnym litrażu. Zrobił świetną aranżacje i miał układ z trzema samcami.
  • Ziemiojadek
   Witam wszystkich.  Mój poprzedni wątek ulegl kasacji z powodów technicznych. Więc może nie będę już powtarzać rzeczy, które zostały ustalone.  Mam male akwarium 100x40x45.    Ustaliliśmy, że Metriaclima są zbyt duże i zbyt agresywne do tego akwarium.  A ryby typu Aulonocara eureka red sztucznie wyhodowane. Zostaly mi trzy gatunki na liście. Obstawiam, że trzeci z listy jest najbardziej odpowiedni.  Czy 10 sztuk to odpowiednia ilość do takiego akwarium? Bo rozumiem, że nie można ich łączyć razem.  Aulonocara Chilumba Cynotilapia afra jalo reef Melanochromis johanni    
  • Bezprym
   Spróbowałbym z Cynotilapią. 
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.