Skocz do zawartości

Sklep Discus Zoo w Warszawie


pozner

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem dzisiaj w tytułowym sklepie i zrobiłem videorelację z tego, co można w nim teraz znaleźć z naszego biotopu. Sklep jest wyspecjalizowany w pielęgnicach. Stanowią je głównie pielęgnice z Ameryki Południowej i Środkowej, Tanganiki i Malawi. Jest też sporo gatunków spoza pielęgnic, z Azji i Ameryki Południowej. Z Malawi można spotkać coraz ciekawsze gatunki. Do tej pory sądziłem, że ryby pochodzą tylko z giełdy w Łodzi, ale dziś się dowiedziałem, że z Łodzi pochodzą tylko te najpopularniejsze gatunki. Reszta pochodzi z innych źródeł, min. z Holandii i Niemiec. Miałem tylko zobaczyć, co nowego...i nowe przywiozłem do domu ;), a mianowicie 5szt. Synodontis Polli.

I jeszcze dokrętka:

 

  • Dziękuję 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś był to zdecydowanie największy sklep akwarystyczny w Polsce. Chyba jest nim nadal.

Bywam tam regularnie popatrzyć sobie na rybki. Nie tak dawno, mieli jednocześnie cztery gatunki Lethrinopsów (w różnych zbiornikach).

Wybór ryb duży. Jakość ryb zróżnicowana (statystycznie gatunki rzadsze - dobra, gatunki popularne - średnia). Obsługa fachowa. Sprzętu dużo. Z pokarmów premium tylko najnowsza seria Tropicala.

Ostatnie swoje dwa akwaria kupiłem u nich "pod klucz" (z wklejeniem tła, szafką, pokrywą, dostawą itd.) - jestem zadowolony.

Edytowane przez tom77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś były cztery rodzaje Otopharynxa; lithobates, tetrastigma i takie rodzynki jak tetraspilus, a szczególnie auromarginatus margaretae. Zwraca też uwagę Aulonocara maylandi sulphur head. Z Lethrinopsów były marginatusy i yellow collar masimbwe. Z Metriaclim były oczywiście red redy, ale i fainzilberi maisoni reef, zebra o.b. i zebra gold lion cove. Coraz mocniej też reprezentowane są predatory. Nie sfilmowałem tego, ale w jednym z największych zbiorników był sporych rozmiarów mix predatorów w cenie do 100zł. Pływały też tam Fossochromisy.  Były też oczywiście te "standardowe" gatunki mbuny. Dużą reprezentację miały Labidochromisy. Były dwie odmiany yellow`a, tradycyjna i nkhomo reef. Do tego chisumulae, perlmut i hongi. No i dwa gatunki Synodontisów; polli i petricola. Warto tam zaglądać. Ceny są przystępne i jakość ryb na dobrym poziomie. Oczywiście są też wynalazki, ale kto ich nie ma? Najważniejsze, że tego nie ukrywają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak to już nie zagłębiałem się w to, co mają. Pływały saulosi, ale pewnie te standardowe, jakie są wszędzie ;). A z podrośniętych nie zwróciłem uwagi.

Chyba na stronie jest kontakt mailowy, więc można wysłać zapytanie, ewentualnie można zadzwonić. 

  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.02.2017 o 18:22, tom77 napisał:

Obsługa fachowa.

Zgadza się oczywiście, ale nie polegałbym na ich poradach w 100% bo czasem potrafią zachować się jak sprzedawcy w "Kakadu" i doradzić coś na odpał, sprawdzone kilkukrotnie podstępem ;)

Poza tym drażni mnie fakt, że jak się tam wchodzi to wszyscy jakby zmęczeni życiem, w ogóle nie widać w nich pasji, jakby siedzieli tam za karę. Ceny też mają raczej z tych wyższych (sprzęt głównie bo ryby standardowo).

No ale wyboru ryb, czy sprzętu oraz ilości litrów odmówić im nie sposób ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.