Jump to content

Ryby zakupione w AQUA Serwis - Opole


Gawlo_
 Share

Recommended Posts

Witam.

Poniżej prezentuje samice saulosi zakupioną w tamtym roku w Salonie AQUA Serwis w opolu ;) Pozostałe ryby mam z Tan-Mal ale akurat wtedy nie mieli ps. Saulosi i byłem zmuszony kupić w sklepie.

Przy remoncie w akwa bede musiał "coś" z nią zrobić- mam nadzieje ze jej potomstwo zostanie zjedzone :D

PS: Data na aparacie nie zmieniona- foto robione wczoraj

 

IMG_2081.JPG

IMG_2082.JPG

Edited by Gawlo_
Link to comment
Share on other sites

Jakaś wada genetyczna.

Niestety, czasem się znajdują jakieś bubelki.

Ja bym taką rybę uśmiercił.

Link to comment
Share on other sites

suricade

Przepraszam ale po co ją uśmiercać. Jeżeli nie będzie rozmnażana i nic jej nie dolega to dlaczego nie może żyć? Forum zaczyna być nieco pod tym względem radykalne. Wszystko co nie wygląda jak na fotkach z książki, należy uśmiercić. Mało pedagogiczne, może raczej uczmy odpowiedzialności, nie odławiania samic i nie wypuszczanie narybku w świat.  Część osób na forum krytykuje innych jednocześnie sprzedając w necie wątpliwej jakości potomstwo swoich ryb.

PS.Yaro to nic osobistego tylko takie przemyślenie.

 • Like 1
 • Dziękuję 3
Link to comment
Share on other sites

Niestety ta ryba nosi ikrę. 

Więc z nierozmnażania nici.

Gdybym miał możliwość trzymania tej ryby w miejscu gdzie nie dochodziło by do rozmnażania to nie likwidował bym jej. 

Niestety tak jak piszesz, na rynku za dużo jest ryb nieprawdziwych. 

Zadaniem akwarysty jest dbanie o jak najlepsze utrzymanie wzorca ryby, to nie moje zdanie a Ada Koningsa.

Link to comment
Share on other sites

suricade

Patrząc na to z tej strony należało by uśmiercić ją wraz z potomstwem  już teraz. Gdy małe "przyjdą na świat " będzie za późno. Z drugiej strony nikt nie zagwarantuje, że potomstwo będzie zdeformowane.

Link to comment
Share on other sites

I tu widzę zagrożenie, gdy urodzi się pokolenie zdrowsze, będzie można nieświadomym akwarystom sprzedać je jako zdrowe.

A kolejne pokolenia mogą już niestety dziedziczyć. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.

Announcements • Posty

  • novi
   Tak, to tzw sump, przy czym u mnie w zb.pod kominem komory filtracyjne mają przelew boczny a nie góra-dół (taki labirynt patrząc z góry - gąbki (20x40x5cm) oddzielają cztery komory).  Gąbki-2szt., w 1-ej komorze czyszczę co 2-3mce, w pozostałych jest po 1-ej gąbce oddzielającej plus wypełnienie. W ostatniej pompa - na wylocie pompy grzałka narurowa. Mam też w narożniku i tam jest usytuowany komin. To zwijanie/rozwijanie mnie kilkanaście lat temu zniechęciło. Teraz mam spokój. Tak dopływ leci wężykiem RO - 2xok15mb, a odpływ wężykiem zbrojonym fi wewn.1cm. Wszystko zmieści się w peszlu zaraz nad listwą przypodłogową, taki na przewody elektr. 1,5x3,5cm (tam też leci kabel antenowy u mnie). Na wlocie do odpływu obowiązkowo zgrubna gąbka, mała. Raz na rok można odkamienić odpływ octem. Zastanów się - potem trudno zmienić a to duże ułatwienie.  
  • makok
   O znalazłem coś lepszego - działa bez zapisywania się https://api.met.no/weatherapi/sunrise/2.0/.json?lat=-11.964871&lon=34.514558&date=2022-11-29&offset=+02:00   tu doku Routeforecast (met.no)
  • Vrzechu
   @przemo-h dzięki za przekazanie Twoich sposobów  Z tym karmieniem ręki na początku praktykowałem i niestety przestałem (w sumie nie wiem dlaczego). Teraz faktycznie jak grzebię w baniaku to ryby się chowają. Muszę wrócić do podkarmiania z ręki. No i metoda z siatką też całkiem spoko  
  • pulpet
   A ja, z racji niewielkich jak na Malawi rozmiarów zbiornika, poszedł bym w jeden gatunek. Kolorystycznie atrakcyjniejsze są Saulosi. Przy jednym gatunku 2-3 samce i 10-12 samic. Fajna aranżacja, dobre gatunkowo ryby i masz zbiornik pierwsza klasa.
  • Pikczer
   Jak pilnuje cwaniara:) 
  • aurban6
   Eno, eno ja naprawdę kibicuje i 3mam kciuki. Nie mam zamiaru Ciebie zniechęcać. Wysłane z mojego RMX3301 przy użyciu Tapatalka
  • makok
   Ludzie więcej wiary 🤣 Nie odwiedziecie mnie od pomysłu i tak i tak. Na to ego jest za duże, to wiedzą Ci którzy wiedzą już od lat.   @triamond ndal myślisz za wąsko... że chmura ma X cień... A gdyby chumra miała taki cień na jaki pozwal rozdzielczość lampy? Albo chmura miaa 20km cień który przelatywał by nad 2m akwa z prędkością 200m/s? Kaman, precież byłeś nad morzem, chociaż raz.
  • Bartek_De
   @KapitanCzysty mov to mp4😉
  • KapitanCzysty
   To moja jest pewnie tych „twardszych”, tak jak Twoja Kadango. 🙂 Tak to obecnie wyglada: IMG_9432.MOV   Jakość kiepskawa, ale muszę przerabiać video żeby wrzucić na forum.
  • Andrzej Głuszyca
   Witam na naszym forum! Jak najbardziej. Ja proponuję Tobie trochę inny układ w ramach gatunków , które wybrałeś. Chindongo Saulosi 1+7/8 i Iodotropheus Sprengerae 1+ 6/7.  Jeżeli trafi Ci się układ z dwoma samcami w jednym jaki i w dugom układzie  to warto na początku spróbować . Co najwyżej samce same się zredukują. Ale warto próbować.  W mojej propozycji dołożyłem więcej samic do samca saulosi z tego względu, że to są ryby stadne . Zbyt mała ilość samic bez wielu kryjówek spowoduje to , że samiec zajedzie je szybko ( ciągłe gonitwy do tarła). Na początek kup po 10/15 sztuk i potem redukuj.  Podejrzewam , że i tak trafisz na więcej samców .  Możesz też kupić dorosłą obsadę ale wtedy wiele tracisz na obserwacji dorastających ryb.  Ale jak pomyślisz to z takiej sytuacji jest wyjście.  
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.