Skocz do zawartości

Pokarm wybarwiający dla roślinożerców


Mirokus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukam dobrego pokarmu wybarwiającego dla roślinożerców , przejrzałem wiele różnych stron ale większość pokarmów wybarwiających jest dla ryb wszystkożernych i posiada w składzie mięso ryb.Moja obsada to : Hongi Red , Red Red i Demasoni.Staram być się ostrożny gdyż Demasoni jest rybą top roślinną i nie chciał bym im zaszkodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem takie pokarmy dla roślinożerców może się wypowiecie ,używa ktoś tych pokarmów

DAINICHI CICHLID Veggie Deluxe Sinking (...

DAINICHI CICHLID Veggie Pro (250g) smal ...

DAINICHI CICHLID Veggie FX Sinking (250g.

Zmieniłem rozmiar czcionki - tak na przyszłość proszę używać normalnego rozmiaru czcionki

Edytowane przez Post_Mortem
zmiana rozmiaru czcionki na mniejszą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam pokarmów dainichi i jestem bardzo zadowolony. Rybą samkuje, rosną i mają ładne kolorki no i co ważne nie brudzi wody. Jak na razie testowałem trzy rodzaje: Dainichi Color Suprime, Dainichi Veggie Pro i Dainichi Veggie FX. Z wszystkich trzech jestem tak samo zadowolony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mirokus napisał:

Staram być się ostrożny gdyż Demasoni jest rybą top roślinną i nie chciał bym im zaszkodzić.

Ja mam super-top roślinne tropheusy i rozwiązałem ten problem tak.

Faktycznie trzeba bardzo uważać z pokarmami dla takich ryb typowo roślinożerców.

Wszystkie pokarmy Veggie zawierają wg opisu mięso i  białko od 30-40% ale najczęsiej bez podziału na białko zwierzęce i roślinne. W tej kwestii polegam na wiedzy producenta karmy że nie nawali kryla bez opamiętania do takiej karmy veggie.

Karmiłem Dainichi Veggie DeLuxe i Pro teraz karmię Naturefood PREMIUM CICHLID PLANT przemiennie z  OCEAN NUTRITION Spirulina Flakes  bo z opisu składu zawiera  karoteny czyli wybarwiacze ale nie wiem jakie - czy  astaksantynę i czy naturalną

Dlatego raz w tygodniu swoim roślinożercom zamiast powyższych podaję dwa dodatkowe pokarmy:

- Tropical Astacolor płatki  bo zawierają.

" Wysoka dawka naturalnych karotenoidów, w tym dobrze przyswajalnej przez ryby astaksantyny z glonów Haematococcus pluvialis,"

- Tropical D-Allio Plus płatki bo " Wieloskładnikowy pokarm płatkowany z dodatkiem czosnku (6%), przeznaczony dla paletek oraz innych ryb o wysokich wymaganiach pokarmowych,"

Uważam że nie ma potrzeby dawać codziennie 2x czosnku i wybarwiaczy ryb bo przyswajalność jednych jest ograniczona a drugich w tym stężeniu 6% wyjaławia układ pokarmowy ryb co również jest nie wskazane. czosnek jest w składzie karm ale w tak małych stężeniach że moim zdaniem nie jest skutecznym  " odkażaczem pasożytów w układzie pokarmowym ryb" dlatego daję raz w tygodniu ale dawkę 6%.

Tobie też radzę nie szukać karm roślinożernej z wybarwiaczami tylko samemu dawkować rybom takie składniki.

 

Edytowane przez deccorativo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Mirokus napisał:

Dzięki za pomoc .powiedzcie mi jeszcze czy faktycznie te pokarmy wybarwiające dają porządany efekt

Ja bardziej bym traktował je jako urozmaicenie w diecie. Z tego co się orientuję to głównymi składnikami wybarwiającymi są min astaksantyna, chityna, kalanus ( zawiera duże pokłady karotenoidów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mirokus napisał:

Dzięki za pomoc .powiedzcie mi jeszcze czy faktycznie te pokarmy wybarwiające dają porządany efekt

 

7 godzin temu, Mirokus napisał:

Deccorativo podsłeś pokarmy przeznaczone dla paletek rozumiem że można spokojnie podać ten pokarm pyśkom

Pomijając inne przyczyny ekstra wybarwiania się ryb np samiec alfa, czy tajwańskie sterydy -a feee ryby na haju:cry:, czy doskonałe warunki środowiska w akwarium to zbyt wiele po tych pokarmach wybarwiających nie oczekuj.  Moim zdaniem w dużej części te pokarmy typu color to chwyt reklamowy bo te zwykłe pokarmy premium też zawierają jakieś karetonoidy dobrane przez fachowców w dawce przyswajalnej dla ryb - np dodatek kryla czy artemii , łososia też wybarwiają naturalnie ryby.

Z mojego doświadczenia wynika że najlepiej i błyskawicznie ryby o kolorze czerwonym, i pomarańczowym wybarwia  R w lampie RGB a te ryby o kolorach niebieskich to ten B w RGB:D A ryby o kolorze żółtym to RGBW najlepiej pokazuje ich wybarwienie. Jak masz wątpliwości to popatrz na moje zdjęcia w innych tematach - wszystkie moje lampy to RGB albo RGBW.

Co do tego że polecam pokarmy wybarwiające dla paletek  to dlatego że jak pisał Mortis nie produkują pokarmów wybarwiających dla roślinożernych ryb z Malawi czy Tanganiki.  Jawna dyskryminacja :angry:więc z musu wspieramy się tymi dla roślinożernych z innych biotopów - nawet morskich by się nadawały moim zdaniem.

Choć znam takiego niemieckiego producenta karm dla ryb który może produkować karmy specjalizowane dokładnie na nasze życzenia żywieniowe Malawi /Tanganika ale nikt o to z hurtowników akwarystycznych nie zabiega więc jesteśmy skazani na to co jest dostępne w hurcie, ale i tak jest tego pod dostatkiem.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.