Rekomendowane odpowiedzi

Wiemy, że późno ale jak to mawiają "Lepiej późno niż wcale" :)

Przedstawiamy skład osobowy Klubu Malawi na dzień 07.02.2017. Jak widać trzymamy się nieźle i jest nas już prawie setka co oznacza, że dobijamy do zeszłorocznego wyniku :)

1. aarset

2. adamg567

3. Alek22

4. Alex.C

5. AndrzejWalb

6. aurban6

7. bigkrispl

8. bimbal20

9. bizonkrk17

10 bobanr

11. ciupaq

12. CoolPhone

13. crav

14. cronoseek

15. D@wid

16. Damian780425

17. Dario1906

18. Dariusz

19. darkon

20. deccorativo

21. del

22. DracoPL

23. eazeo83

24. egon44

25. eljot

26. esku

27. fish_magic

28. florek91

29. frutis76

30. GERWO73

31. grabiec

32. grzegorz.schindler

33. harisimi

34. inmar

35. jacio

36. JemioloSeba

37. jurgen

38. kado

39. kazikos

40. kessey

41. klekot

42. kunta

43. L.A.J.O.N.

44. led4grow

45. luk5007

46. lukas1987

47. luki174

48. maqus

49. Marcin

50. marcin_plock

51. marcin1ja1

52. marcin73m

53. Marek&Budny

54. marek_z_81

55. MatiK

56. melok11

57. Merlot

58. Midran

59. Misiek

60. misq

61. Mortis

62. mrowa77

63. nabe

64. nasteq

65. niedzielek

66. olo666

67. Olobolo

68. pablojogi

69. patst20

70. Paweł83

71. Perez666

72. piterf

73. Pleziorro

74. Post_Mortem

75. pozner

76. Ptoszek

77. pyzy22

78. Quba

79. Raciczka

80. Renton

81. robertj1

82. RomanoLindano

83. rosa1986

84. spiochu

85. stan

86. sylwester.april

87. szczep85

88. szczis83

89. takro

90. Tan-Mal

91. timi

92. tom77

93. troad

94. Wisz

95. yankes141

96. yaro

97. zdrowy_zab

98. zetce

99. amac1975

100. onlyrafito

101. sj1950

102. heran

103. gepard28

104. Marecky

105. Jaras

106. anna

107. pysior

108. KOMENDANT

109. Kubeq

110. dariush

• Dziękuję 6

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Wiesz u mnie było inaczej bo zmieniałem aranżację oraz obsadę więc musiałem wylać całą wodę z zbiornika... Tło kleiłem punktowo od połowy wysokości zbiornika do góry(patrz przykładowe foto) Na samym dole nie kleiłem w ogóle bo tło dociska też piasek... Tło grubości 3mm zamówiłem na wymiar tutaj http://plyty.fabertec.pl/pl/p/Plyta-PCV-spienione-kolor-czarny/94 To nic trudnego   Przelewasz wodę do wiaderek lub w kanał.Nawet całej nie musisz wylewać bo zostawisz sobie tylko w zbiorniku tyle aby móc przykleic tło.Ryby przerzucasz do osobnego zbiornika lub wiaderka chociaż nawet z musu mogłyby pływać w zbiorniku ale szkoda też ich stresować wykonując robotę...Następnie szyby musisz oczyścić oraz odtłuścić np.w moim przypadku to był spirytus 95% nasączony wacikiem kosmetycznym bezpyłowym.W moim przypadku użyłem tego kleju https://denbraven.pl/produkt.php?idp=57&idg=13&idm=1&zastosowania=  .Robiłem punkty na szybie w miejscach pokazanych na przykładowej fotce powyżej...Potem tylko dociskałem tło do szyby i trzymałem to tak kilka minut dociskając miejsca gdzie były nałożone punkty na szybie.Jako że posiadam w domu 5szt czyścików magnetycznych to przyłożyłem je w miejsca gdzie nakładałem klej aby cały czas tło było dociśnięte do szyby.Akurat aranżację układałem w kilka dni to klej sobie na spokojnie wysychał...Ogólnie w przypadku tego kleju starczy doba na jego wyschnięcie(testowałem wcześniej na innej niepotrzebnej szybie którą posiadałem w domu). No i chyba to by było wszystko  
    • Albo naklej białą naklejkę w połysku

U nie 200x50x55h, kaseciak. I jak już nie raz pisałem - gdybym teraz miał możliwość to zdecydował bym się na gąbkę (plus ewentualnie ceramikę) w kasecie plus pompa CO na zewnątrz. Jedyne co mnie teraz powstrzymuje to fakt, że rurki musiały by wystawać ponad akwa. Dlatego jedzie do mnie z Chin pompa 3600l/h bo sam aquael 2000l/h średnio daje radę w kasecie. Za mały zasys jest jak dla mnie.

Wysłane z telefonu

• Przyłączę się do wątku, gdyż również chcę wymienić tło strukturalne na PCV.  Zastanawiam się tylko jak to zrobić najszybciej i najlepiej w istniejącym akwarium. @egon44 czy wszystko wywalałeś z akwarium, aby wymienić tło? Zastanawiam się czy wystarczy częściowo spuścić wodę i tło złapać tylko klejem u góry? Czy tło robiłeś  wysokościowo na styk do wzmocnienia? Z góry dzięki za sugestie:)  
    • Michał...nie kombinuj teoretycznie . Podjedź w Katowicach do jakiegoś akwarystycznego sklepu i na miejscu obejrzyj świetlówki led. Nie będzie problemu aby sprzedawca pokazał Ci jak świeci dany model. Też tak kiedyś kupiłem na "oko" i w praktyce okazało się ,że nie jestem zadowolony ani z barwy ani z mocy światła. Po prostu najlepiej jest zobaczyć jak dana świetlówka świeci....a  z  ledami nie ma problemu aby w sklepie to sprawdzić.
    • Trudno cokolwiek doradzić w ciemno. Nie wiadomo w czym jest problem, czy bakterie, czy jakieś robactwo. Metro działa tylko na bakterie beztlenowe, przydało by się jeszcze dołożyć coś na tlenowe, ale to zniszczy biologię w zbiorniku. Amerykanskie ziółka jak zwykle nie przyniosły rezultatu, czas został zmarnowany. Zrób kurację skojarzoną Metronidazol + Sera Baktoforte S (koniecznie musi być S w nazwie), dawkowania musisz poszukać sam, na telefonie nie lubię grzebać w necie. Możesz też poszukać kuracji dr Marty Mierzyńskiej, jest na specyfikach Zooleka. Jak nie będzie poprawy to pozostaje oddać jedną żywą rybę do badania.

Wytapatalkowane

•   http://allegro.pl/show_item.php?item=6462886204   ?? http://allegro.pl/2x90cm-swietlowka-led-rgb-oswietlenie-akwarium-i6854266978.html Szukam i szukam i nie wiem    
    • ..trzeba było pod pończochy nasypać też czegoś aby po śliskim koszu się nie zwinęły. I nie grubiej jak ok. 1 cm. Mogłeś każdą z pończoch dać do innego kosza. Miejmy nadzieje ,że beędzie Ci skutecznie działać.
    • Podmiana zrobiona , purolite wrzucone   Zobaczymy co będzie ponieważ zostawiłem na samym dnie w koszyku biobale, następnie miałem 0,5 l starej ceramiki i dosypałem 0,5 l Seachem Matrix . Kolejny koszyk to na dnie ułożony purolite na to położyłem gąbke przysypałem lekko grysem i zamknołem wieczkiem od góry i jest dosyć ciasno. Na samym górze mam kolejną gąbke i glowice. Kubełek to Eheim 2073.
    • Spróbuj mikro i makro. Ktoś już próbował, ale efektu nie znam. Myślę, że nie zaszkodzi. 
    • Co myślicie o stosowaniu nawozu mikro na porost zielonych glonów?
  • Tematy

• Grafiki