Skocz do zawartości

Akwarium 260L-Obsada


Donnen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Tak jak w tytule. Posiadam akwarium 260L .Akwa od tyg dojrzewa,obsada jaka planowałem to:

PSEUDOTHROPEUS SAULOSI

METIACLIMA ESTHERA

LODOTHROPEUS SPRENGERAE...  Niestety ,własnie 5min temu dowiedziałem się że moje akwa jest stanowczo za małe na METIACLIMA ESTHERA. Dlatego prosił bym was o podpowiedz, co w zamian tej rybci innego... Z góry dziękuję

Edytowane przez Donnen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz - tam pisałem by cię sprowokować do przedstawienia się. Czy stanowczo za małe dla red-reda te 240l to nie wiem - sam mam za małe akwarium dla ryb które hoduję i jakoś to wytrzymują, ale to nie te co podobają się twojej żonie.

Po pierwsze już wiem że baniak surówka czyli bez startu biologii i pierwsze to odwołaj zakup tych wszystkich ryb.

Potem uzupełnij ten temat o takie dane jak.

-opis filtracji z nazwami i typem urządzeń.

- opisz jak to było tydzień temu z tym zalewaniem akwarium np czy masz podkładki na dnie pod piaskiem a czy to czasami nie żwir 1cm  no opisz i wklej fotkę tego baniaka on face i z profila:D. nawet jak woda mętna jeszcze.

Dopiero zobaczysz co nie tak zrobiłeś.

czytaj kolego temat egona o podstawach , faq, i tematy o starcie akwarium.

o obsadzie pogadamy za miesiąc jak ci dojrzeje biologia.

A i najważniejsze - masz zakaz wchodzenia do zoologów w Warszawie w dzielnicy Wołów i okolicach  Wolnego Miasta  Podkowa Leśna.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie życzy deccorativo ;).

A więc. Oczywiście przed ułożenie dekoracji dałem podkładkę.Taką samą jak się daje pod akwarium,bo miałem z poprzedniego akwa...

Jeśli chodzi o filtrację, to wygląda tak:

Filtr zewnętrzny (biologiczny) jbl cristalprofi e1901 greenline

Filtr wewnętrzny (mechaniczny) aquael turbo 1500

Grzała aquela 300 W

Oświetlenie 3 x 18 wat led

DSC_0215.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz już pierwsze oceny masz, a Darek na prawdę się zna i jego rady są cenne. Fakt o gustach nie dyskutujemy ale niestety ma coś wspólnego z morskim- wyszedł  taki

Morszczak malawijski pąklowy słodkowodny :cry:

co siedzi w tym e1901 - zeolit? węgiel?

co siedzi w tym turbo1500? ceramiczne rurki? wata? gąbki?

co dałeś na start - bakterie, uzdatniacz wody kranowej , biostarter , pożywka

czy idziesz na start bez niczego tylko na zegarek czyli za miesiąc lub dwa dopiero dojrzały i wtedy wpuszczamy ryby?

czy masz jakieś testy wody byle nie za przeproszeniem 6in1 ?

Edytowane przez deccorativo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

10 minut temu, eljot napisał:

Dobra, dobra ;). Ta aranżacja ma się tobie podobać ale IMHO ma wady, przy takim gruzowisku ciężko ci będzie ustawić cyrkulację a o wyławianiu narybku (a będziesz go miał) czy ryb nawet nie wspomnę. 

Kamienie zawsze można wyciągnąć. Jeśli zaś chodzi o narybek,znajomy pokazał mi fajny sposób wyławiania narybku. A mianowicie ,łapał samice która miała młode w pysku ,samica po opuszczenia akwa wypluwa mlode z pyska.

Edytowane przez Donnen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co zrobisz z tymi młodymi ??? To co opisujesz jest mało etyczne, ale to osobny temat.

Darkowi chodziło o to , że w takim układzie dekoracji nie złapiesz nic co się tam schowa zwłaszcza narybku który tam się wychowa. Odmulenie takiej sterty też będzie nastręczać problemy. To tylko takie uwagi od strony praktycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.