Skocz do zawartości

Moje 325 litrów Aqua


szopa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów?
Chciał bym przedstawić moje 325 litrów  (130x50x50)

Akwarium zalane poczatkiem grudnia a rybki posiadam od 3 tygodni,jak do teraz sa bardzo szczęśliwe i zrobie wszystko żeby tak utrzymać.

Filtr zewnętrzny Eheim 2078 na nim prefiltr

Filtr wewnetrzny Tunze Streamfilter 3163

Skimmer Eheim

Oświetlenie belka led 9000k

Oświetlenie nocne listwa led niebieska

Grzalka fluval e 300

Piasek koralowy firmy Aqua Medic pomieszany z normalnym piachem

Falownik Aqua Medic 8.0 daje czadu ;)

Tło 3D o grubości 8 cm

Kamienie od znajomego z ogródka mam ich jeszcze sporo w piwnicy w razie zmiany aranżacji w akwarium.

Jedzonko:
Aquatic Nature Spirulina Cichlid Food
Aquatic Nature African Cichlid Excel Color
Aquatic Nature African Cichlid Energy Food


Co do obsady:
 Aulonacara marmelade Cat 1+1
 Sciaenochromis ahli ( Iceberg ) 1+2
 Pseudotropheus acei 6 sztuk, płci nie potrafie jeszcze odróżnić

Zastanawiam się jeszcze nad 1 obsadą ale nie mam pojecia co mógł bym wybrać lub dokupić Pseudotropheus acei bo bardzo mi się podobają pieknie razem pływają w grupie no i ten kolor:).

Wiec czekam na wasze opinie te dobre oraz te złe ?

20170126_210114.jpg

20170126_210052.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, AndrzejWalb napisał:

 ( 2,3,4 od prawej). Ale to tylko moje wrażenie. Generalne bardzo fajne.

Dziękuje bardzo,wrażenia będę miał napewno ?no te kamienie po prawej też mi się nie podobają stoją jak posongi, tak to jest jak człowiek się napala i robi wszystko na szybko i już się doczekać nie może kiedy wlać wodę do baniaka? zmienie to jak najszybciej...dziękuje

Edytowane przez szopa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak Andrzej.. akwarium fajne, ale przestawiłbym te stojące skały, tak żeby oparły się o siebie i tworzyły bardziej zwartą grupę, np. te dwie wysokie przesunąć w prawo do tej większej bryły. Kamloty maja potencjał, pokombinowałbym jeszcze, bo może to wyglądać lepiej.. :)

Hm.. nie troszkę za mało wody dla Acei i Sciaenochromisa? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam na imię Andrzej?cały czas chodzi mi po głowie ułożenie tej prawej strony,wiele nie da się z tymi kamolami zrobić w sumie ja tak myślę ? talentu reczej też mi brak w takich sprawach.Byłem właśnie w piwnicy i kombinowałem zresztą kamieni i wrzucę tu 3 propozycje które udało mi się ułożyć.Za fatalną jakość zdjęć najmocniej przepraszam.I czekam na wasze opinie z góry dziekuje✌

20170127_182808.jpg

20170127_182545.jpg

20170127_182151.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, egon44 napisał:

Witaj

Moim zdaniem 1 fotka z ułożenia kamieni najlepsza ;) 

Też mi się tak wydaje??więc będę miał co robić w weekend i tak muszę pokombinować jeszcze z cyrkulacją ,mam nadzieję że nie zaburze biologii w akwa nowymi kamieniami.Super, dziekuje za szybka odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..ja bym kamienie ( 2 i 3 z prawej  strony  pokazane w pierwszym poście położył zaraz za tym pierwszym z prawej. A wszystkie małe dał na środku pod tłem. Oczywiście to tylko sugestia z mojego punktu widzenia:)

1 minutę temu, szopa napisał:

mam nadzieję że nie zaburze biologii w akwa nowymi kamieniami.

..biologii nie zaburzysz. Ale już samo przestawienie kamieni będzie miało wpływ na cyrkulację. Między innym przestawienie kamieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AndrzejWalb napisał:

..ja bym kamienie ( 2 i 3 z prawej  strony  pokazane w pierwszym poście położył zaraz za tym pierwszym z prawej. A wszystkie małe dał na środku pod tłem. Oczywiście to tylko sugestia z mojego punktu widzenia:)

..biologii nie zaburzysz. Ale już samo przestawienie kamieni będzie miało wpływ na cyrkulację. Między innym przestawienie kamieni.

?wole się upewnić na 100% niż udawać że zrozumiałem.Czyli te 2 wysokie cienkie głazy mam dać za ten wielki po prawej tak?i wtedy zrobi się luka na środku akwarium i w te miejsce pod ścianą mam dać te małe tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.