Skocz do zawartości

Akwarium 486l brutto


Rapid

Rekomendowane odpowiedzi

Dane:

Akwarium zalane 31/12/2016

Akwarium 486l, minus piach, kamienie 374l/około.
Kaseciak na pompie atman 306, cyrkulatos sobo 400

Zalane wodą kranową około 250l, strae akwarium 50l, parametry no2-0 no3-5, ro-di 70l. Biostartery, prodibio biodigest podawane 3 razy co 7 dni ampułka.

Badania test salifert
ph-7,0

no2-0,2

no3-10

Rybki startowe 2szt włożone 14 stycznia 2017r.

Obserwacje,
Mętna woda mleko kolor biały.

Zapach wody, hmm taki akwarystyczny sklepowy intensywny, (którego nigdy nie miałem, ani przy starcie ani przy zbiorniku dojrzałym 3 letnim)

Rośliny, anubias (różne odmiany) tracą kwiaty

wysokie no2. utrzymujące się od 6 stycznia po dodaniu śladowej ilości pokarmu do akwarium

Najpierw było no2-0, no2-2 i tak pozostaje do dziś.

Swiecę belką led po 4-5 h dziennie od 13 stycznia

 

Wnioski ( obserwacje)

Mam absorber puroline, włączyć przy tak niskim poziomie no3, w celu krystalizacji wody.?
Jak obniżyć poziom no2?
Dlaczego tak długo trwa cykl azotowy o ile to oon

Piasek kaisel 98, płukany długo, może nie do końca do płukany

słaba cyrkulacja?
słaba wydajność filtra kasetowego?

Rośliny z różnych źródeł, (poprzednie akwarium, brat, klubowicz)
Zle wypłukane złoża TmBT, Matrix?
Pierwotniaki, których nigdy nie miałem?

Czy ktoś może coś popisać co sprawdzić gdzie włożyć rączkę, by naprawić klarowność wody i no2, ewentualnie cyrkulację.

 

 

 

 

Edytowane przez Rapid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dręczycielom ryb mówi zdecydowane - NIE.

Jak wyłowisz te dwie ryby startowe  i napiszesz jaki to gatunek bo takiego gatunku startowego to nie znam.

Wtedy pomogę  - gdybyś nie dręczył ryb to po  14 dniach by już baniak był dojrzały i pływały pyszczaki a tak mija 26 dni a ty jesteś na starcie biologii i mimo że wlałes 7 ampułek prodibio - a tu stoi i zonk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, deccorativo napisał:

Dręczycielom ryb mówi zdecydowane - NIE.

Jak wyłowisz te dwie ryby startowe  i napiszesz jaki to gatunek bo takiego gatunku startowego to nie znam.

Wtedy pomogę  - gdybyś nie dręczył ryb to po  14 dniach by już baniak był dojrzały i pływały pyszczaki a tak mija 26 dni a ty jesteś na starcie biologii i mimo że wlałes 7 ampułek prodibio - a tu stoi i zonk.

Rybka Startowa to wszystko co mam ochotę wepchąć do akwarium aby roniło kupska Tym razem był to głupik i glonojad.
Rybki nie odłowię gdyż musiałbym ją od razu włożyć do zamrażalnika bo1 głupika to nikt nie weżmie, a po likwidacji zbiornika zlokalizowałem go z nadgryzioną płetwą jak prawie żwir wywalałem.
ampułek prodibio włożyłem dopiero 4szt 22 stycznia ostatnia. .
Jedyną pomyłkę jaką zrobiłem to data wpuszczenia rybek 24 stycznia czyli wczoraj.

 Po tym jak mój 20cm glon męczył się w 80l baniaku u brata gdzie i tak jest lekkie przerybienie, zdecydowałem się go zabrać.

Jest to ryba od 4lat ze mną jedząca mi z ręki i zawsze chętnie się "przytuli do dłoni" więc proszę nie mów mi o dręczeniu a wręcz o przywiązaniu.
Rybka u mnie pływała w 250l więc męczyła się po zmianie zbiornika na mniejszy już wcześniej.
Mam ją sprzedać pseudo akwarystą, którzy twierdzą że mają idealne warunki i akwarium na pół pokoju a to jest kostka 30x30x30.
Nie jeden na tym forum męczy ryby robi "kontrolowane przerybienie 50ryb 10cm na 400l wody), zbiorniki all male i ful co do akwarium się zmieściło co dany sklepowicz miał w ofercie, Ale o  tym nie pisze, bo później musi czytać takie posty i odpowiedzi nie dostanie.

Ja przynajmniej daję "kawę na ławę" i proszę o pomoc by mój pupil się nie męczył.
Więc decyzja czy NAM pomożesz czy nie zależy tylko od Ciebie
Dziękuję za przeczytanie bynajmniej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Rapid napisał:

Najpierw było no2-0, no2-2 i tak pozostaje do dziś.

Glonojad to bardzo twardy gość ale  czy mu lepiej w ciasnocie i dojrzałych 15l wody czy lepiej w 450l ale z NO2 >2ppm to poczytaj sobie tu.

http://www.pawiookie.pl/artykusy-topmenu-12/choroby-nowemenu-380/zatrucia-azotem

zwróć uwagę na dawkę śmiertelną NO2 - dla pyszczaków pewno ciut więcej jak 2ppm a dla glonojada może te 4ppm.:( na skali Saliferta - zaraz się przekonasz.

Powolne męczenie przyjaciela co lubi się przytulić do ręki to podwójne - NIE.

Wyjmij te ryby do kotnika 15l daj napowietrzacz ale z wodą NO2 -0 bo ci przyjaciel zejdzie.

Wybacz ale już nie wspomnę że masz w tym dziale szablon startu biologii a zrobiłęś wszystko by się ci nie udało i od niemal miesiąca nie masz nawet światełka w tunelu do dojrzałego baniaczka.

Woda kranowa w Sosnowcu pochodzi z zalewu Goczałkowickiego i jest silnie chlorowana.bo tam psy topią - nalałeś tego bez uzdatniacza i bez ustrojstwa z węglem. tak 250l

Za to dałeś starej bezwartościowej wody z syfem a do tego jeszcze RO . - a nie masz w innym baniaku choć 2l starej ceramiki zamiast tego co zalałeś ?

wlałeś

Godzinę temu, Rapid napisał:

Biostartery, prodibio biodigest podawane 3 razy co 7 dni ampułka.

Rybki startowe 2szt włożone 14 stycznia 2017r.

po dodaniu śladowej ilości pokarmu do akwarium

Każdy z tych sam jest wystarczający do startu a 3 łyżki soli do talerza zupy już się nie da zjeść i to masz w baniaku.

Jeśli nie zatłukłeś Prodibio chlorem to zatkałeś  proces nitryfikacji nadmiarem pożywek .

Kup Antychlor Tropicala i wymień 80% wody w tym akwarium .pamiętając by lać do każdego wiadra ten Antychlor . Tylko nie kup innego super uzdatniacza kranówy - ma być Antychlor na tiosiarczanie sodu a nie drogie wynalazki.

Po wymianie zmierz tylko NO2 i NO3 a po 4 dniach powtórz pomiary  - powinno ci ruszyć dalej.

wszystko inne odkładamy na po zakończeniu dojrzewania , czyli pH, mętna woda, słaby kaseciak ( oszalałeś chyba toż to wali - 2000l/h ) łapki z dala od baniaka - nic nie poprawiasz nic więcej nie podmieniasz ani nie regulujesz.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, deccorativo napisał:

Woda kranowa w Sosnowcu pochodzi z zalewu Goczałkowickiego i jest silnie chlorowana.

Cholerka mieszkam i nie zauważyłem a leję do podmianki bez opamiętania ;) 

1 godzinę temu, Rapid napisał:

no2-0,2

 

1 godzinę temu, Rapid napisał:

Najpierw było no2-0, no2-2 i tak pozostaje do dziś.

W którym miejscu się pomyliłeś ?

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, eljot napisał:

300ml antyhloru z Zoolka wlałem na start po 24h/ podałem pierwsze prodibio.
Woda dostarczana jest w 70% z Goczałkowic,
Częśc ujęc dają MAczki i też mam ją  z tego ujścia, gdyż sprawdzałem to podczas montażu "nrurowca domowego u teściów", którzy mieszkają w domku na ulicy obok/

Wody ze starego baniaka z syfem nie wlałem bo była to warstwa "górna " mająca parametry bez no2 i z no3-około 10.
Błąd który mogłem popełnić pod względem wody to wlanie ro-di.

Chodzi mi Decco o to że to nie jest moje pierwsze akwarium lecz któreś z kolei. Może dlatego że zanim nie postawiłem morskiego to mierzyłem wszystko testami zolka, albo papirusami. W morskim start przebiegł rewelacyjnie i parametry mam na krawędzi choć "działa". I wtedy zacząłem badać salifertem.

 

 

50 minut temu, eljot napisał:

 

 

W którym miejscu się pomyliłeś ?

Tutaj nie wiem o to pytam

Pomyłka była w dacie ryb 14-/24 stycznia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chce ktoś zdeformowanego głupika zapraszam. Glonek wrócił do rybarium brata. akwarium tylko z roślinami dziś 27,01,,2017
no3-10, no2 -0,1. woda (przeźroczysta), choć nie tak jak miewałem "kryształ". wyłączony falownik. trochę odpadów z roślin w akwarium, sam kaseciak z atman nie daje odpowiedniej cyrkulacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.