Jump to content
Ostatnia szansa aby zapisać się na kalendarz klubowy na 2023 rok. Dosłownie na dniach zamykamy listę chętnych i po tym czasie nie będzie już możliwości dopisania się. Link do tematu znajduje się po prawej stronie forum w sekcji "ogłoszenia". Zachęcam. ×

Zakup zbiornika – jednopostowe relacje forumowiczów po zakupie zbiornika


tom77
 Share

Recommended Posts

Patrząc jakie emocje wywołuje na forum zagadnienie zakupu zbiornika, postanowiłem założyć wątek oparty na prostych zasadach eliminujących (lub zmniejszających) stres użytkowników forum.

1/ Najważniejsza zasada: jeden zakup – jeden post kupującego zbiornik (rozumiany jako szkło).

2/ Post w momencie, gdy proces zakupu dobiegł końca (szkło stoi u forumowicza), powyższy proces nie musi obejmować tylko jednego wykonawcy zbiorników (może opisywać np. nieudane „próby” z jednym, a „finał” z drugim), powyższy moment zakupu mógł mieć miejsce nawet rok wstecz (nie dłużej), dlatego proszę o podanie orientacyjnej daty zakupu.

3/ W pierwszym poście wątku będę prowadził spis treści z podaniem, numerów postów dotyczących poszczególnych wykonawców zbiorników. By zwiększyć przejrzystość dla zainteresowanych nowym baniakiem czytelników, wszystkich autorów postów proszę o napisanie, że relacja dotyczy konkretnego wykonawcy np. Xińskiego z Yrekowa. Zgodnie z punktem nr 2, jeden post czasami może dotyczyć dwóch wykonawców.

4/ Relacje mogą być króciutkie jak i bardzo długie, post nie może zawierać słów obraźliwych i musi być zgodny z ogólnym regulaminem forum.

5/ Posty nie spełniające powyższych warunków, jak również forumowiczów o stażu krótszym niż 1 miesiąc - będę kasował lub moderował.

6/ Wykonawca zbiorników, chcący przedstawić swoją wersję może założyć nowy wątek. Wtedy w naszym wątku znajdzie się o tym informacja.  

7/ Autor wątku ma prawo do pisania incydentalnych postów organizacyjnych (nie oceniających wykonawców).

8/ Powyższe zasady obowiązują oczywiście jedynie w tym wątku, jeśli nie okażą się sensowne to wątek umrze śmiercią naturalną.

 

Relacje forumowiczów po zakupie zbiornika (rozumianego jako szkło) od wykonawców:

 

1/ Akwarium Szczecin  -  posty nr 2, ……….

2/ ………………………………………………………………..

3/ ………………………………………………………………..

 

PS.  Jednocześnie proszę o wygaszenie wszystkich obecnie trwających sporów w tym zakresie. Sądzę, że subiektywizm relacji będzie działał raz w jedną raz w drugą stronę - bilans powinien być bliski prawdy.

Edited by tom77
wpis do listy
 • Dziękuję 4
Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...
marcin73m

Relacja po zakupie zbiornika wykonanego przez Akwarium Szczecin.

Ponieważ moje zamówienie zostało właśnie zrealizowane, postanowiłem opisać krótko moje wrażenia ze współpracy z Akwarium Szczecin, uwzględniając terminowość, kontakt z klientem i wykonanie zestawu. Na pierwszego maila z zapytaniem o wycenę odpowiedź uzyskałem już po 33 minutach, a szczegółową wycenę przesłano mi następnego dnia. Oferta okazała się bardzo atrakcyjna, w tym uwzględniony został również rabat dla klubowicza. Dodam tylko, że na wycenę z innego - polecanego zakładu oczekiwałem 2 i pół dnia, a cena wraz z transportem okazała się prawie o 20% wyższa, w stosunku do oferty Akwarium Szczecin. Decydując się na złożenie zamówienia, uwzględniłem też fakt, że poprzedni zbiornik również wykonany został przez p. Przemka Wieczorka i spełnił wszystkie moje oczekiwania.

Uwzględniając dość często pojawiające się negatywne opinie dotyczące terminowego wywiązywania się z umów, postanowiłem złożyć zamówienie z dużym wyprzedzeniem. W międzyczasie zdecydowałem się również na wykonanie stelaża pod akwarium. Wstępnie termin realizacji wyznaczony został przez p. Przemka na połowę lutego br., co uznałem za szacowanie dość optymistyczne.. ;) W połowie lutego otrzymałem informację, że na dokończenie zestawu potrzebny jest jeszcze około tydzień (opóźnienie spowodowane chorobą), a planowana wysyłka to 28.02. W tym dniu dostałem maila, że jest "małe opóźnienie" z wysyłką zestawu i potrzeba jeszcze kilku dni. Ostatecznie z kilku dni zrobiło się w sumie 3 tygodnie i 1 dzień. Akwarium dojechało 22.03. br. O dacie dowozu dowiedziałem się dzień wcześniej – wszystko odbyło się zgodnie z ustaleniami, zestaw dotarł o wyznaczonej godzinie. Akwarium doskonale zabezpieczone na czas transportu (styropian od spodu, karton na narożnikach, całość zafoliowana i przytwierdzona pasami na samochodzie). Kierowca poczekał do czasu, aż zbiornik zostanie wniesiony do mieszkania i rozpakowany, odjechał dopiero po stwierdzeniu, że szkło nie ma żadnych wad.

Odnośnie kontaktu z klientem – zbytnio nie mogę narzekać, z reguły (poza 3 przypadkami w końcowej fazie realizacji zamówienia), otrzymywałem odpowiedzi na moje pytania zadawane mailem. O kluczowych kwestiach związanych z opóźnieniami byłem informowany, o wysyłce zostałem powiadomiony mailowo i telefonicznie.

Teraz moja opinia dot. wykonania zbiornika. Zamówiłem akwarium 160x50x60 z frontem opti, szyba 10 mm, wzmocnienia, krawędzie szlif trapezowy i poler, klejone transparentnie przezroczystym silikonem. Jestem pod tym względem z tych bardziej wymagających, ale mogę śmiało stwierdzić, że zbiornik wykonany został niemal perfekcyjnie. Sklejony równo, szyby spasowane idealnie, spoiny pełne, bez ubytków i pęcherzy (po bardzo dokładnym obejrzeniu, zauważyłem jeden mały pęcherzyk w silikonie łączącym wzmocnienie wzdłużne z poprzecznym), wszystkie krawędzie szlifowane – łącznie ze wzmocnieniami, brak najmniejszych nawet rys. Czysto i estetycznie. Do tego pisemna gwarancja na okres 60 miesięcy. Nie mam również zastrzeżeń do wykonania stelaża. Dodam, że po odbiorze otrzymałem jeszcze wyjaśnienia i porady odnośnie wykonania zabudowy.

Generalnie wykonanie oceniam na celujący, kontakt z klientem.. hm.. dobrze z minusem, terminowość.. na tym polu jest zdecydowanie najwięcej do poprawy. Gdyby mi się spieszyło i ścisłe dotrzymanie terminu wykonania było dla mnie kluczowe, ocena byłaby na pewno mniej pochlebna.

Ogólnie z efektu końcowego jestem bardzo zadowolony. Jeszcze raz dziękuję Akwarium Szczecin za bardzo dobre warunki oferty i świetnie wykonany zestaw.

Dołączam kilka fotek zbiornika i stelaża.

 

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

6.JPG

7.JPG

8.JPG

9.JPG

10.JPG

11.JPG

 • Dziękuję 3
Link to comment
Share on other sites

tom77

Post organizacyjny.

Dziękuję za relację.

Na wszelki wypadek, przypominam o zasadach wątku (w poście nr 1) - w skrócie: jeden forumowicz, jeden post o swoich doświadczeniach.

PS. Dziękuję Heniu za filmik z przesłaniem "jeden kosz jabłek - jeden jeż". Mimo jego walorów artystycznych, musiałem go skasować jako OT. Pozdrawiam.:icon_smile:

      Zapraszam forumowiczów do podzielenia się swoimi wrażeniami z zakupu zbiorników.

Edited by tom77
dodanie PS
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.

Announcements • Posty

  • KapitanCzysty
   Na dzień dzisiejszy ryby wyglądają na zdrowe, wszystkie pobierają pokarm w takim tempie jakby nie jadły tydzień 🙂. Ostatecznie jakiś miesiąc temu musiałem pożegnać się z jedną samicą Hary (eutanazja), ale była to najmniejsza i najsłabsza sztuka, która nie odzyskała formy pomimo przenosin do innego zbiornika. Wiem co czujesz @Pikczer, bo po całej "zabawie" został mi uraz i jak widzę jakieś ocieranie się ryby to zaczynam przyglądać się dokładniej i włącza mi się czerwona lampka.  Na szczęście wszystko jest w normie. Czy terapia była skuteczna? Według mnie tak, czy w 100%? Tego nie jestem w stanie stwierdzić bo gdzieś tam w czeluściach skał mojego baniaka coś się może czaić i przy pogorszeniu warunków wody obudzić...
  • KapitanCzysty
   Dzięki za sugestię, tak zrobiłem i @triamond miał rację, sitko ma dokładnie 24 mm. Przy okazji trochę sobie je przeczyściłem bo po kilku latach nazbierało się zanieczyszczeń 🙂.    @Radzik ciekawa pomysł z tą przejściówkę, ale wolałbym wariant bardziej ekonomiczny, może uda się znaleźć coś takiego jak z linku @triamond - "Złączka redukcyjna, adapter, nypel M24x1 - 1/2 gwint zewnętrzny". Wtedy wkręcam przyłącze z gwintem wewnętrznym: i podłączam do szybkozłączki z ustrojstwa. Co masz nam myśli @triamond mówiąc, że kran stał się dziurawy? Przejściówka zaczęła przeciekać?  @Xaphon akurat mam OBI niedaleko i tam uderze w pierwszej kolejności to sprawdzimy czy to się nada.  Dzięki chłopaki za sugestie. 💪 Dam znać jak się uda coś załatwić, póki co brak czasu...
  • Pikczer
   @KapitanCzysty i jak ryby ? Wszystko ok? U mnie od jakiegoś czasu podobne cyrki się dzieją. Chciałem podpytać czy kuracja była skuteczna? 
  • Xaphon
   A może taki wynalazek? https://www.obi.pl/zlaczki-i-przylacza-kranowe/uniwersalne-przylacze-na-kran/p/6375109
  • jaras
   Jak to co się stanie? Podniesie KH i pH Tak jak Bartek wyżej napisał.     
  • pulpet
   Tu Cię świetnie rozumiem. Od pół roku pozbywam się obsady z ostatniej nie malawki. Wydać byle komu ryby, koło których się kilka lat chodzi, nie jest łatwo. Ja cierpliwie czekam,.aż ostatnia ryba znajdzie mowy dom i następny zbiornik pod gruz😁
  • novi
   Jak bym znał temperament pyszczków to zapewne oddałbym resztę obsady = ale sturisomy festivum miały u mnie dożywocie (jeden samiec ma ponad 20lat).  A nie znalazłem osób mających te rybki.  
  • pulpet
   Tu nie chodzi o minusy. Wszyscy bawimy się tu w Malawi i chcemy, żeby było jak najlepiej. Dla ryb i akwarystów. Jeśli pojawia się krytyka, to konstruktywna😉. A że nie popieramy tutaj mieszania biotopów, to fakt, który musisz wziąć na klate. To że można trzymać ryby przeróżne razem to wiemy, a to, że ryby się rozmnażają, wcale nie oznacza, że są trzymane w optymalnych warunkach Jeszcze raz powodzenia👍
  • novi
   Dzięki - wiedziałem, że zbiorę minusy. Akwa z pyszczakami działa już ponad 6mcy - saulosi i elongatus się w nim rozmnożyły i młode rosną w tym akwa. A bystrzyki i sturisoma festivum zostały z dawnej obsady i przy pH=7.5 i zero azotynów/azotanów czują się OK/ nawet się rozmnażają. Docelowo wiem, że zmienię aranżację akwa - tło strukturalne plus więcej skałek.
  • Andrzej Głuszyca
   Pewnie chodzi Tobie o  Demasoni ?
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.