Skocz do zawartości

Zakup zbiornika – jednopostowe relacje forumowiczów po zakupie zbiornika


tom77

Rekomendowane odpowiedzi

Patrząc jakie emocje wywołuje na forum zagadnienie zakupu zbiornika, postanowiłem założyć wątek oparty na prostych zasadach eliminujących (lub zmniejszających) stres użytkowników forum.

1/ Najważniejsza zasada: jeden zakup – jeden post kupującego zbiornik (rozumiany jako szkło).

2/ Post w momencie, gdy proces zakupu dobiegł końca (szkło stoi u forumowicza), powyższy proces nie musi obejmować tylko jednego wykonawcy zbiorników (może opisywać np. nieudane „próby” z jednym, a „finał” z drugim), powyższy moment zakupu mógł mieć miejsce nawet rok wstecz (nie dłużej), dlatego proszę o podanie orientacyjnej daty zakupu.

3/ W pierwszym poście wątku będę prowadził spis treści z podaniem, numerów postów dotyczących poszczególnych wykonawców zbiorników. By zwiększyć przejrzystość dla zainteresowanych nowym baniakiem czytelników, wszystkich autorów postów proszę o napisanie, że relacja dotyczy konkretnego wykonawcy np. Xińskiego z Yrekowa. Zgodnie z punktem nr 2, jeden post czasami może dotyczyć dwóch wykonawców.

4/ Relacje mogą być króciutkie jak i bardzo długie, post nie może zawierać słów obraźliwych i musi być zgodny z ogólnym regulaminem forum.

5/ Posty nie spełniające powyższych warunków, jak również forumowiczów o stażu krótszym niż 1 miesiąc - będę kasował lub moderował.

6/ Wykonawca zbiorników, chcący przedstawić swoją wersję może założyć nowy wątek. Wtedy w naszym wątku znajdzie się o tym informacja.  

7/ Autor wątku ma prawo do pisania incydentalnych postów organizacyjnych (nie oceniających wykonawców).

8/ Powyższe zasady obowiązują oczywiście jedynie w tym wątku, jeśli nie okażą się sensowne to wątek umrze śmiercią naturalną.

 

Relacje forumowiczów po zakupie zbiornika (rozumianego jako szkło) od wykonawców:

 

1/ Akwarium Szczecin  -  posty nr 2, ……….

2/ ………………………………………………………………..

3/ ………………………………………………………………..

 

PS.  Jednocześnie proszę o wygaszenie wszystkich obecnie trwających sporów w tym zakresie. Sądzę, że subiektywizm relacji będzie działał raz w jedną raz w drugą stronę - bilans powinien być bliski prawdy.

Edytowane przez tom77
wpis do listy
  • Dziękuję 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Relacja po zakupie zbiornika wykonanego przez Akwarium Szczecin.

Ponieważ moje zamówienie zostało właśnie zrealizowane, postanowiłem opisać krótko moje wrażenia ze współpracy z Akwarium Szczecin, uwzględniając terminowość, kontakt z klientem i wykonanie zestawu. Na pierwszego maila z zapytaniem o wycenę odpowiedź uzyskałem już po 33 minutach, a szczegółową wycenę przesłano mi następnego dnia. Oferta okazała się bardzo atrakcyjna, w tym uwzględniony został również rabat dla klubowicza. Dodam tylko, że na wycenę z innego - polecanego zakładu oczekiwałem 2 i pół dnia, a cena wraz z transportem okazała się prawie o 20% wyższa, w stosunku do oferty Akwarium Szczecin. Decydując się na złożenie zamówienia, uwzględniłem też fakt, że poprzedni zbiornik również wykonany został przez p. Przemka Wieczorka i spełnił wszystkie moje oczekiwania.

Uwzględniając dość często pojawiające się negatywne opinie dotyczące terminowego wywiązywania się z umów, postanowiłem złożyć zamówienie z dużym wyprzedzeniem. W międzyczasie zdecydowałem się również na wykonanie stelaża pod akwarium. Wstępnie termin realizacji wyznaczony został przez p. Przemka na połowę lutego br., co uznałem za szacowanie dość optymistyczne.. ;) W połowie lutego otrzymałem informację, że na dokończenie zestawu potrzebny jest jeszcze około tydzień (opóźnienie spowodowane chorobą), a planowana wysyłka to 28.02. W tym dniu dostałem maila, że jest "małe opóźnienie" z wysyłką zestawu i potrzeba jeszcze kilku dni. Ostatecznie z kilku dni zrobiło się w sumie 3 tygodnie i 1 dzień. Akwarium dojechało 22.03. br. O dacie dowozu dowiedziałem się dzień wcześniej – wszystko odbyło się zgodnie z ustaleniami, zestaw dotarł o wyznaczonej godzinie. Akwarium doskonale zabezpieczone na czas transportu (styropian od spodu, karton na narożnikach, całość zafoliowana i przytwierdzona pasami na samochodzie). Kierowca poczekał do czasu, aż zbiornik zostanie wniesiony do mieszkania i rozpakowany, odjechał dopiero po stwierdzeniu, że szkło nie ma żadnych wad.

Odnośnie kontaktu z klientem – zbytnio nie mogę narzekać, z reguły (poza 3 przypadkami w końcowej fazie realizacji zamówienia), otrzymywałem odpowiedzi na moje pytania zadawane mailem. O kluczowych kwestiach związanych z opóźnieniami byłem informowany, o wysyłce zostałem powiadomiony mailowo i telefonicznie.

Teraz moja opinia dot. wykonania zbiornika. Zamówiłem akwarium 160x50x60 z frontem opti, szyba 10 mm, wzmocnienia, krawędzie szlif trapezowy i poler, klejone transparentnie przezroczystym silikonem. Jestem pod tym względem z tych bardziej wymagających, ale mogę śmiało stwierdzić, że zbiornik wykonany został niemal perfekcyjnie. Sklejony równo, szyby spasowane idealnie, spoiny pełne, bez ubytków i pęcherzy (po bardzo dokładnym obejrzeniu, zauważyłem jeden mały pęcherzyk w silikonie łączącym wzmocnienie wzdłużne z poprzecznym), wszystkie krawędzie szlifowane – łącznie ze wzmocnieniami, brak najmniejszych nawet rys. Czysto i estetycznie. Do tego pisemna gwarancja na okres 60 miesięcy. Nie mam również zastrzeżeń do wykonania stelaża. Dodam, że po odbiorze otrzymałem jeszcze wyjaśnienia i porady odnośnie wykonania zabudowy.

Generalnie wykonanie oceniam na celujący, kontakt z klientem.. hm.. dobrze z minusem, terminowość.. na tym polu jest zdecydowanie najwięcej do poprawy. Gdyby mi się spieszyło i ścisłe dotrzymanie terminu wykonania było dla mnie kluczowe, ocena byłaby na pewno mniej pochlebna.

Ogólnie z efektu końcowego jestem bardzo zadowolony. Jeszcze raz dziękuję Akwarium Szczecin za bardzo dobre warunki oferty i świetnie wykonany zestaw.

Dołączam kilka fotek zbiornika i stelaża.

 

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

6.JPG

7.JPG

8.JPG

9.JPG

10.JPG

11.JPG

  • Dziękuję 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post organizacyjny.

Dziękuję za relację.

Na wszelki wypadek, przypominam o zasadach wątku (w poście nr 1) - w skrócie: jeden forumowicz, jeden post o swoich doświadczeniach.

PS. Dziękuję Heniu za filmik z przesłaniem "jeden kosz jabłek - jeden jeż". Mimo jego walorów artystycznych, musiałem go skasować jako OT. Pozdrawiam.:icon_smile:

      Zapraszam forumowiczów do podzielenia się swoimi wrażeniami z zakupu zbiorników.

Edytowane przez tom77
dodanie PS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.