Skocz do zawartości

Filtr narurowy mechanika (owata)


aurban6

Rekomendowane odpowiedzi

for.jpg

Nie wiem dokladnie co pompa Ci pokazuje, nie bylem w stanie znalezc na szybko dokladnego numeru, ale masz grafy dla grundfosa po lewej i IBO po prawej. Przy 33watach wysokosc na ktora obie pompy sa wstanie wode podniesc jest praktycznie ta sama, to samo przy 45 watach. Z tego wnioskuje, ze faktycznie pompa moze Ci pokazywac 33 waty, ale przy tym zuzyciu pompa pompuje mniej niz IBO przy 45watach.....

Pompy sa praktycznie identyczne...za wyjatkiem ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Darekdmx napisał:

A jakie jeszcze polecicie pompy bo będę bratu robił narurowca  coś żeby brało mało prądu a efektowne 

Myślałem, że to temat o wkładach do mechaników w narurowcu.

Co do pompy to też mam IBO i polecam. Jak cena nie gra roli to bierz grundfosa. Nic innego chyba tutaj nikt nie testował.

Swoją drogą ciekawe jakby się sprawowało coś takiego http://allegro.pl/pompa-obiegowa-elektroniczna-epco-25-40-70-lfp-i6662618422.html

LFP polecane przez hydraulików, podobno to samo co grundfos. Możesz być prekursorem :) Ja też IBO kupiłem zanim tutaj cokolwiek o tej pompie było :)

 

Prawda jest taka, że jakiej byś nie kupił- będziesz zadowolony.

Edytowane przez bakus_44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.01.2017 o 18:28, aurban6 napisał:

Witam
Chciałbym się podzielić filtrem mechanicznym zrobionym na owacie.
Opisuje tutaj nic innego jak to co prezentuje Stanisław @Stan https://www.youtube.com/watch?v=LpQE-X3D4Cc

Staszku WIELKIE DZIĘKI za tą prezentację bo taka filtracja mechaniczna jest naprawdę wyśmienita i wg. mnie najlepsza.

 

Ostatnio na priv pisałem do @Stana co używa na dzień dzisiejszy w swoich filtrach mechanicznych, czy dalej owatę a może coś innego.

Stan nadal używa owatę ale uwaga dał mi wskazówki co i jak cyt. "Ogólnei trzeba szukać owaty nie silikonowej lub jak w komentarzu koles pisze że można ja stosowac do filtrów"

Tutaj chcę się podzielić jaką owatę kupiłem i czy spełnia wymogi filtracji (nie wiem czy mogę podać sprzedawcę i link do aukcji jak nie to proszę moderatora o usunięcie).

Szperając na allegro trafiłem na Owata Tapicerska Ovata Watolina 200g 20 mm od użytkownika peter_us (http://allegro.pl/owata-tapicerska-ovata-watolina-200g-20mm-160cm-sz-i5430759537.html).

Zamówiłem 4 szt, czyli 2mb. Pociąłem na pasy 25cm, z jednego pasa wychodzą 3 kawałki po około 54 cm. Otrzymałem 24 prostokąty co przy mojej filtracji (2 korpusy) daje na 12 zmian czyli 3 mc.

Owata już testowana 1 dzień, nie pyli wody, pięknie wyklarowała tak więc polecam ten sposób robienia filtrów mechaniczny do narurowca.

Napisałem tego posta ponieważ nie znalazłem innego opisującego zastosowany materiał.

 

 

czyli co tydzień wymieniasz te wkłady w korpusach?? co się dzieje jak nie wymenisz? filtracja tak mocno zwalnia?? ja mam kubełek FLUVAL 404 i szczerze nie pamietam kiedy czysciłem gabki.. więcej niż rok na pewno ..ale ryby żyja a woda czyściutka (5 pielegnic Sewerum 10cm i 2 trzciniaki ok 30cm). Ale właśnie sprzedaje to akwarium w całości (z osprzetem i  rybkami włącznie) i kupuje nowy baniak 530 l 160x55x60 na pyszczaki i buduje narurowca (3x mech, 3x biol, 1x purolite).. czy ten narurowiec i pyszczaki wymagaja takiej czestotliwości prac???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.01.2017 o 18:28, aurban6 napisał:

Zamówiłem 4 szt, czyli 2mb. Pociąłem na pasy 25cm, z jednego pasa wychodzą 3 kawałki po około 54 cm. Otrzymałem 24 prostokąty co przy mojej filtracji (2 korpusy) daje na 12 zmian czyli 3 mc.

czyli co tydzień wymieniasz te wkłady w korpusach?? co się dzieje jak nie wymienisz? filtracja tak mocno zwalnia??

ja mam kubełek FLUVAL 404 i szczerze nie pamietam kiedy czysciłem gabki.. więcej niż rok na pewno .. ale ryby żyja a woda czyściutka (pewnie ze 150 litrów wody (dużo jest 3D tła),  5 pielegnic Sewerum 10cm i 2 trzciniaki ok 30cm). Ale właśnie sprzedaje to akwarium w całości (z osprzetem i  rybkami włącznie) i kupuje nowy baniak 530 litr 160x55x60 na pyszczaki i buduje narurowca (3x mech, 3x biol, 1x purolite).. czy ten narurowiec i pyszczaki wymagaja takiej czestotliwości prac??? troche mnie to martwi

Edytowane przez fenster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak owate wymieniam co tydzien, poniewaz jest brudna. Po 2 po co mam kumulowac azotany. Po 3 decydujac się na zywe zwierzeta poczuwam się do odpowiedzialnosci zeby mialy dobrze i czysto
Mozna i co 2 tygodnie tylko trzymanie pyszczakow traktuje hobbystycznie i oderwanie od pracy, dlatego prace zwiazane z akwarium jest dla mnie przyjemnoscia.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.