Skocz do zawartości

Życie w moim akwarium 1568litrów ( 280x80x70)


lukas1987

Rekomendowane odpowiedzi

Nie sądzę. To musi być jakiś zlepek pokarmu, coś co przy wykopywaniu rozdrobni się. Na pewno musi to być jakaś karma mięsna, zlepiona w jakąś masę, gulę, która w wyniku przekopania rozdrobni się. Tak ja to widzę. Tak to też wygląda na filmie. Nie musi to być nic dużego, ryby wszystko wyłapią. Copadichromisy odżywiają się planktonem unoszącym się w toni wodnej, a przecież to są drobinki.

Edytowane przez pozner
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, lukas1987 napisał:

Cały czas chodzi mi po głowie propozycja @tom77@poznero dołożeniu do obsady Taeniolethrinopsa... 

Ciekawe czy mógłbym zaobserwować współpracę w pozyskiwaniu pożywienia Tenio z Mdokami? 

IMHO na 100%
Moje Taeniolethrinops praeorbitalis i Taeniolethrinops furcicauda na razie pływają w 200x80 bez Mdok, a dorosłe Placidochromisy na razie pływają w 160x60 bez Taeniolethronopsów . Za niedługi czas, do akwa 200cm wpuszczę małe Mdoki.  Kolejność wpuszczania opisałem w odcinku nr 3 wyboru obsady przez toma77, w wątku o wyborze obsady non-mbuna do akwa 200-250cm. Jednak już teraz wiem, że współpraca będzie. Co kilka dni moim Taeniolethrinopsom zakopuję pałeczki Tropicala soft line AROWANA rozmiar L. Teoretycznie mogą wykopać pokarm z głębokości  10cm, ja zakopuje znacznie płycej. Skoro procesem kopania bardzo zainteresowana jest Aulonocara, to nie wierzę, by Mdoki mogły być obojętne. Specyficzny (jest jeszcze kilka niuansów) proces karmienia Taeniolethrinopsów opiszę w odcinku nr 4 lub nr 5.

4 godziny temu, lukas1987 napisał:

tylko co można tak zakopać? 

2 godziny temu, pozner napisał:

To musi być jakiś zlepek pokarmu, coś co przy wykopywaniu rozdrobni się. Na pewno musi to być jakaś karma mięsna, zlepiona w jakąś masę, gulę, która w wyniku przekopania rozdrobni się. Tak ja to widzę. Tak to też wygląda na filmie. Nie musi to być nic dużego, ryby wszystko wyłapią.

Też tak to widzę, bo wykopane suche pałeczki, nie rozdrabniają się i całe lądują w paszczach wyczynowych kopaczy. A dla wyjadaczy zostaje przysłowiowe „lizanie łapy”. Niedługo jak (do akwa 200cm) dołączą Mdoki, to będę się bawił.:icon_smile: 

PS1. Lukas1987 -Twoje ostatnie zdjęcie Mdoki jest super.  

PS2. Podobne do ostatniego zamieszczonego, filmy z Taenio + Mdokami w akcji, są od kilku lat moją główną inspiracją akwarystyczną.:icon_smile:

Edytowane przez tom77
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

IMG_6185.thumb.JPG.84e1f349664e1c7e4a1f96d5f02f4377.JPGIMG_6186.thumb.JPG.a0adfbf59c9c4a5a090abd6bcca1e6fb.JPG

   Pana Copadichromisa wzięło na amory. Podzielił zbiornik na połowę i natarczywie zaganiał swoje panie na swoją stronę. Niestety jedna z samiczek nie miała ochoty na tarło, więc postanowił obgryźć jej płetwy...

Za to druga uległa i jest w trakcie inkubacji.IMG_6206.thumb.JPG.d7134655af7b0e56045d6d8e5c55eb73.JPG

Postanowiłem dołożyć do obsady 2 samiczki, aby w przyszłości natarczywość samca rozłożyła się na większą ilość samic.IMG_6202.thumb.JPG.18161ec881c53d0ce777c2d1dc9d7809.JPG

W tej chwili układ to 1 + 4

  • Dziękuję 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, lukas1987 napisał:

Postanowiłem dołożyć do obsady 2 samiczki, aby w przyszłości natarczywość samca rozłożyła się na większą ilość samic.

Specjalnie nie musiałeś się poświęcać, bo samice tego gatunku na pewno nie są brzydkie. :icon_smile:

Miałem i nie narzekałem. :icon_smile:

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, tom77 napisał:

Specjalnie nie musiałeś się poświęcać, bo samice tego gatunku na pewno nie są brzydkie. :icon_smile:

Miałem i nie narzekałem. :icon_smile:

Na tę chwilę, to najładniejsze samiczki w moim zbiorniku.  Szczególnie te dwie młode, mają bardzo intensywny,  pomarańczowy kolor na płetwach. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.