Jump to content

Jakie Pyszczaki mogą być razem ?


matis015
 Share

Recommended Posts

Kupuje akwarium 160x40x50.

Ale mam pytanie... 

Jakie Pyszczaki mogą być razem w akwarium? Proszę o podanie nazwy ryb?

I drugie pytanie.

Czy jeśli jest kilka Rodzajów Pyszczaków to też się rozmnażają w jednym akwarium? 

Proszę o podanie sproszczonych nazw ryb, gdyż jestem początkujący tak abym mógł w necie łatwo znaleźć informacje na temat tej ryby.

Link to comment
Share on other sites

Mortis

Wiesz to jest skomplikowane pytanie, pyszczaki (chociaż wolę określenie pielęgnice malawi) które mogą ze sobą żyć. Pewnie by zajęło mi to kilka godz by spisać co z czym połączyć. Warto wejść do galerii i tam przejrzeć ryby, wybrać które się podobają, a my postaramy się dobrać odpowiednie ryby do Twojego zbiornika.

Ewentualnie samemu warto pokusić się czytając tematy o danej ryby, która przypadła Ci do gustu.

Po własnej weryfikacji zawsze będziesz mógł zadać pytanie, a my postaramy się rozwiać Twoje wątpliwości. 

Link to comment
Share on other sites

pozner
3 godziny temu, matis015 napisał:

Proszę o podanie sproszczonych nazw ryb, gdyż jestem początkujący tak abym mógł w necie łatwo znaleźć informacje na temat tej ryby.

Nie ma spolszczonych, ani uproszczonych (nie wiem o które słowo Ci codziło) nazw tych ryb. No może poza pojedynczymi przykładami. W necie najszybciej i najwięcej informacji na temat poszczególnych gatunków znajdziesz pod ich łacińskimi nazwami. Nie wiem gdzie chcesz zakupić ryby, ale każdy hodowca ma wykaz ryb, które sprzedaje. Weź ten wykaz i na tej podstawie szukaj informacji o każdym gatunku. Ewentualnie są w tym dziale przykładowe obsady do akwariów różnej wielkości, więc z tego skorzystaj.

Link to comment
Share on other sites

Chciałbym wiedzieć po prostu jakie Pyszczaki mogą być razem w akwarium. Bo w sklepie mogę zamówić ryby jakie zechce. 

 

Link to comment
Share on other sites

Gatunków pyszczaków jest bardzo dużo więc nie jest realne aby wymienić wszystkie możliwe zestawienia, tu masz przykładowe zestawy dla danego litrażu.

Co do twojego drugiego pytania to, z rozmnażaniem pyszczaków nie będziesz miał żadnego problemu jeśli zapewnisz im odpowiednie warunki.

Edited by eljot
Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, matis015 napisał:

Chciałbym wiedzieć po prostu jakie Pyszczaki mogą być razem w akwarium. Bo w sklepie mogę zamówić ryby jakie zechce. 

 

Chodzi o zwykły sklep zoologiczny, czy jakaś firma, która zajmuje się hodowlą pyszczaków( renomowana firma)?

Warto na początku zainwestować nieco większą sumkę w rybki wg. mnie, aby później cieszyły oko, a nie kupić jakieś 'mieszańcuch' i pytać "Co to za ryba?' :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.

Announcements • Posty

  • makok
   Po tygodniu zabawy z interfejsami lampy którą sobie zaprojektowałem w C# taki będzie kształt końcowy. Z efektu jestem zadowolony. Jak widać przy takim projekcie jest tylko 19 driverów. Pójdę jednak w drivery od Darelteka, bo są sterowalne (200-700mA) więc będę miał więcej opcji jak mnie coś najdzie, łatwiej od meanwelli będzie je można związać we wiązkę i wsadzić do profili które będą otaczać radiator, no i są dość tanie, a to lepszy pomysł do nauki lutowania. 😂
  • Pikczer
   Ciasno będzie ale możesz spróbować Aulonocara wielosamcowo, czyli same samce. Np 5 facetów, fajnie by to wyglądało, ale nie wiem czy nie byłoby mało ciekawie jakby to były samce tylko jednego gatunku.  Z drugiej strony, delikatny aragonit na dnie, 2-3 symboliczne skały, niewielkie. No i grupa samców z jednego gatunku. Mogłoby mieć fajny klimat. Ale musiałbyś sprzętem i dekoracjami zabrać jak najmniej miejsca. Zostałoby trochę miejsca jeszcze na ślimaki Helmety 😁 Ale koledzy doradza pewnie coś mądrzejszego z Mbuna, które są zazwyczaj mniejsze niż Aulonocary. Chociaż u mnie to jest loteria i niektóre są fajne, duże a część osobników miała być  "łał" a są małe, brzydkie, konusy, które rosną max 1 cm przez rok. 
  • Bezprym
   Spróbowałbym jednogatunkowo z tą Cynotilapią lub Labidochromis sp. Perlmutt aczkolwiek nie będziesz miał tak kolorowo jak z Saulosi. 
  • pulpet
   Możesz spróbować z jednym gatunkiem najmniejszych i najspokojniejszych Mbuna. Najlepiej chyba klasycznie Chindongo Saulosi.
  • Ziemiojadek
   Dziękuję za wasze uwagi. Czyli wniosek jest taki, że to jest zbyt male akwarium na Malawi. 
  • Bartek_De
   Temat został przywrócony. Jednak autor zdążył założyć już nowy w dziale obsady w związku z tym, ten temat zamykam. Dyskusję można kontynuować jak niżej.  
  • Bartek_De
   Nadmienię, że również dla Aulonocar (dla całej grupy non-mbuna☝️) zbiornik 100cm jest zbyt mały.
  • ziemniak
   IMO za mały zbiornik dla Pseudotropheus johannii. Bardziej bym się skłaniał do Cynotilapia zebroides 'Jalo Reef' - ma ładne samiczki. Chyba najładniejsze z cynotilapi. Poszukaj na forum, ktoś miał jednogatunkowe w podobnym litrażu. Zrobił świetną aranżacje i miał układ z trzema samcami.
  • Ziemiojadek
   Witam wszystkich.  Mój poprzedni wątek ulegl kasacji z powodów technicznych. Więc może nie będę już powtarzać rzeczy, które zostały ustalone.  Mam male akwarium 100x40x45.    Ustaliliśmy, że Metriaclima są zbyt duże i zbyt agresywne do tego akwarium.  A ryby typu Aulonocara eureka red sztucznie wyhodowane. Zostaly mi trzy gatunki na liście. Obstawiam, że trzeci z listy jest najbardziej odpowiedni.  Czy 10 sztuk to odpowiednia ilość do takiego akwarium? Bo rozumiem, że nie można ich łączyć razem.  Aulonocara Chilumba Cynotilapia afra jalo reef Melanochromis johanni    
  • Bezprym
   Spróbowałbym z Cynotilapią. 
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.