Jump to content

Choroba w Malawi by Piotr II

spiochu
 Share

Recommended Posts

spiochu

Na razie z 8 Protków padły 2 sztuki, z 11 Acei na pewno 1, nie wiem czy więcej bo nie jestem w stanie ich policzyć. Zakładam, że to wynik dokładania młodych sztuk do w sumie już dorosłej mbuny. Ponieważ za dnia nie widzę jakichś ataków, to albo coś się dzieje w nocy albo wpłynęły nie tam gdzie trzeba i dostały. W sumie Maingano to niezły bysior i myślę, że mógłby poturbować maluchy.
Staszku, dziękuję, z Twoich ust to prawdziwa pochwała. :)

Wysłane z telefonu

Edited by AndrzejWalb

1 godzinę temu, spiochu napisał:

W sumie Maingano to niezły bysior i myślę, że mógłby poturbować maluchy.

Jeśli to były maluchy, to mogło się tak zdarzyć. 

No to przy takich maluchach istnieje ryzyko strat, gdy wpuszcza się je do dorosłych ryb. Oby na tym się skończyło.

spiochu

Wątek miał być o sukcesach a na razie jest o samych porażkach. Od wtorku nie ma mnie w domu a dziś żona przysłała mi zdjęcie. Wygląda na dorosłą Cobue.

image-0-02-05-8b56d3c8f1b3169ba23b63964827667114b2bb37b83179a13d60ca764e74fe19-V.jpg

Jutro wracam do domu to pewnie w niedzielę sprawdzę parametry i poobserwuję ryby. Jak by co będę pisał w odpowiednim dziale, choć jeszcze do wtorku nie widziałem żadnych niepokojących objawów... 

Myślę, że może w poniedziałek kupię oba preparaty Microbe Lift i dam profilaktycznie. 

Ryby też tęsknią. 

U mnie zawsze jak wyjadę gdzieś na dłużej i ktoś dogląda mi ryby. To zawsze mam stratę w obsadzie. Potwierdzone niemalże w 90% przypadków.  

spiochu

Padł kolejny Protomelas :( Nie widziałem na nim ani objawów choroby (zapomniałem zajrzeć do skrzeli) ani śladów pobicia.
Wczoraj zacząłem stosowanie obu preparatów Microbe Lift. Odebrałem też testy od sąsiada ale dziś nie dałem rady ich zrobić.
Ryby zachowują się jak trzeba, mają apetyt, wszędzie pływają, mają normalne odchody.

Wysłane z telefonu

marcin1ja1
7 godzin temu, spiochu napisał:

Padł kolejny Protomelas :( Nie widziałem na nim ani objawów choroby (zapomniałem zajrzeć do skrzeli) ani śladów pobicia.
Wczoraj zacząłem stosowanie obu preparatów Microbe Lift. Odebrałem też testy od sąsiada ale dziś nie dałem rady ich zrobić.
Ryby zachowują się jak trzeba, mają apetyt, wszędzie pływają, mają normalne odchody.

Wysłane z telefonu

Może jednak ten wysyp sinic nie jest zbyt korzystny. Może warto założyć temat dotyczących tych niewyjaśnionych zgonów.

pozner

Może to być pokłosie Twojego wyjazdu. Coś nie tak się wtedy działo. Weź żonę na szczegółowe przesłuchanie. No wiesz, lampa w twarz, dobry i zły glina i takie tam :D. Może się dowiesz. Chyba że to zwykły przypadek.

Może też być, że padają najsłabsze sztuki z tych nowych maluchów. Miesiąc to jeszcze dość krótko i w tym czasie mogą padać takie najsłabsze ryby. U mnie 2 Otopharynxy padły po dłuższym czasie, ale od początku widziałem, że coś z nimi nie tak. Czy wszystkie nowe ryby zachowywały się normalnie?

Edited by pozner