Skocz do zawartości

Sterownik funkcji Feed ?


Rekomendowane odpowiedzi

Damian ja nie demonizuję ale z racji mojego zawodu muszę ostrzegać by nikt tak w twoim jak i moim projekcie nie dotykał łapą gołego 230V ani nie wrzucał tego odizolowanego 230V do baniaka.

Jak mnie 50 lat temu  wpadała żarówka  do baniaka i pękła to tramwaje na Grochowie w Warszawie stanęły:D co było z rybami nie powiem;)

Moje Feed musi być w pudełku a przyciski mogą być na golasa- zresztą są bo widać to na fotce.

W twoim projekcie Feed przycisk przerywający zasilanie 230V musi mieć pełną ciągła izolację by nie było możliwości dotknięcia łapą.

Ale jak ten twój pstryczek wpadnie do baniaka  to nie będzie tak samo jak wsadzona grzałka na 230V:(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok utnijmy spekulacje na temat bezpieczeństwa .  

Taki bajerek może być gdziekolwiek np. w szafce lub gdziekolwiek pod akwarium. I tu faktycznie gdyby było w jakeś roździelni czy innym pudełku było by jak najbardziej ok. Moja opcja montażu może wyglądać na niepoprawną jednak jest poza zasięgiem ciekawskich łap . Jeśli nawet by ktoś chciał grzebać to trzeba się nielada postarać aby odczuć przyjemny przykurcz mięśni ;-) . Jednak do gniazda w salonie też można wsadzić dwa gwoździe. ;-) Dla chcącego nic trudnego.

DSC_1067.JPG

A tak może wyglądać przełącznik włącznik czy inny pstryczek  , i zapewniam że bezpieczeństwo ma się na takim samym poziomie jak włączenie światła w salonie . I raczej nie ma możliwości aby wpadło do akwarium.  DSC_1070.JPG

 

Edytowane przez Damian780425
ort
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odświerzę temat...
Wpadły mi w oko ostatnio listwy zasilające ze sterowaniem z wifi. Mam dużą ochotę kupić, mimo, że to najdroższa opcja z wszystkich prezentowanych tutaj. Chyba, że ktoś potrafi mi racjonalnie wytłumaczyć, że nie ma sensu ;)
Pierwsza to Broadlink MP1. 4 gniazda zasilające, każde sterowane osobno, zdaje się, że można wyłączyć na kilka minut z automatycznym włączeniem.
http://s.aliexpress.com/uEvQRNV3
Druga to Xiaomi. 6 gniazd ale sterowanie całą listwą na raz. Też możliwość wyłączenia na kilka minut. Minusem aplikacja po chińsku ale łatwa do opanowania.
http://s.aliexpress.com/RvamA7fI
Bardziej skłaniam się ku opcji pierwszej...
Co o tym myślicie?

Wysłane z telefonu


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem coś takiego:

http://allegro.pl/gniazdo-sieciowe-sterowane-pilotem-wylacznik-duwi-i6618313375.html

Podpiąłem pod niego listwę z pompą i falownikiem. Klikam wyłącznik na pilocie, karmię i włączam ponownie. Można pod jeden pilot podpiąć cztery wyłączniki więc całkiem fajna i niedroga opcja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jak ja rozumiem pojęcie " funkcja feed"  to to musi być ustrojstwo  które sami włączamy w momencie kiedy my chcemy karmić ryby a ono wyłącza to co pod niego podepniemy - odlicza określony czas i samo się włącza.

Piszcie na temat.;)

10 godzin temu, spiochu napisał:

Chyba, że ktoś potrafi mi racjonalnie wytłumaczyć, że nie ma sensu ;)

Spróbuję Piotrze.

Sam wdepnąłem ze sterownikiem oświetlenia w te pasmo WiFi 2,4 GHz  i fajnie bo to samo loguje ci dowolną ilość ustrojstw do jednego pilota - tu twój smartfon, działa przez ściany a nawet sufit i podłogę:e_biggrin:

Co prawda wiem z wizyt u ciebie że w odległości ok 30m raczej nikt ci drugim takim smartfonem nie wyłączy całej filtracji na cały dzień ale ja z tym sterownikiem oświetlenia - nie pękam najwyżej ryby będą bez światełka ale bez filtracji to inna para kaloszy. Jedynie obawiam się że złośliwiec włączy mi na pilocie "dyskoteka z rozbłyskami kolorów"

Wczytuję się w te chińskie linki i nie widzę automatycznego odliczania czasu ponownego włączenia  ale może nie załapałem.

No i po drugie zamiast zwykłego pstryczka na listwie za 19 zł funkcja takiego pstryczka w smartfonie ale za  96 zł - moim zdaniem nie warta tych pieniędzy.

Ta moja aplikacja z postu #1  działa doskonale i mam ten mikroswitch pod ręką tuż przy otworze do karmienia ryb.

Naciskam - sypie żarcie i odchodzę.

Po tym czasie użytkowania widzę że ten drugi przycisk który też mam przy otworze do karmienia czyli natychmiastowe włączenie jest zupełnie zbędnym - nigdy go nie używam więc innym odradzam by go robili - no ale jest.

 

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgazdam się z przedmówcą w całej rozciągłości . To ma działać właśnie w taki sposób . Wyłączamy koniecznie przy baniaku ( wszelakiej maści zdalne sterowania tylko utrudnią i niepotrzebnie skomplikują prosty system ) karmimy i zapominamy.  Tylko takie rozwiazanie może nazywać się feed pause .

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.