Skocz do zawartości

Nawozy dla roślin


Mortis

Rekomendowane odpowiedzi

Mam u siebie Kryptokorynę karbowaną, teraz ta roślina słabnie. Robią się dziury na liściach, brak soczystej zieleni, liście robią się cienkie. 

Jaki preparat zastosować by roślina odzyskała dawne kolory, a liście zrobiły się mięsiste? Chodzi mi o coś podstawowego,  bo holendra to nie mam zamiaru trzymać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, eljot napisał:

U mnie po tym http://sklep.roslinyakwariowe.pl/nawoz-tetra-plant-plantamin-500ml-uniwersalny-p-8052.html nurzaniec rośnie jak szalony najdłuższe liście mają po 1,5 m, bez tego marniał i zieleń robiła się blada.

Dzięki, trza wypróbować. Dawkowanie pewnie na opakowaniu znajdę? 

U mnie światło od 9 do 15 to tak na 10% świeci. Normalne światło mam w ciągu doby jakieś 8 godz. A jak u Ciebie jest ze światłem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do tej pory rosła dobrze i nie było z nią problemu? Też mam problem z roślinami. Na pewno duże znaczenie ma odpowiednie oświetlenie, u mnie przedłużyło życie roślin (aqua glo). Niestety woda i podłoże są chyba zbyt ubogie w składniki odżywcze, dlatego rośliny powoli mi marnieją. Spróbuję preperatu eljota, oby się sprawdził.

Przez kilka miesięcy miałem nurzańca posadzonego w ziemii ogrodowej i rozwijał się pięknie. Ostatnio usunąłem ziemię i z tygodnia na tydzień mi marnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem je już w pełni rozwinięte jakieś pół roku temu o długości metra. Na początku to nawet dwóch młodych roślin się doczekałem, rosną sobie ale powoli,  a teraz i tu liście stają się słabsze. A marnieją  może od dwóch/trzech miesięcy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mortis napisał:

Mam u siebie Kryptokorynę karbowaną, teraz ta roślina słabnie.

Kryptokorynę aponogetonolistną (zapewne taką masz) miałem przez wiele lat. W malawi (jako jedyna roślina) nie sprawiała żadnych problemów (również w okresie "mbunowym"). Na Planta Gainer Classic (mikroelementy) i Planta Gainer z żelazem (niewielki dodatek, bo Classic ma też żelazo) - kryptokoryny te rosły aż za silnie (intensywnie wykładały się na lustro wody przy 60cm wysokości akwa). Jeśli nic z tym bym nie robił, to szybko zarastałyby cały zbiornik, tak że "nie widziałbym wody". Teraz podobają mi się trawki i krótkie brązowe kryptokoryny i nie ma już tak lekko.

PS. Zapomniałem dodać, co może mieć znaczenie, że zawsze miałem świetlówki i nie podobają mi się tzw. "mroczne klimaty".:icon_smile:

Edytowane przez tom77
dodanie PS
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.