Jump to content

Start Akwarium 185/50/56


gepard28
 Share

Recommended Posts

Witam w związku ze startem nowego akwarium chciałbym się Wasze grono znawców zapytać czy niżej zamieszczony rozkład kamieni jest właściwy i poradzić co byście w takim litrażu umieścili jeśli chodzi o ryby. W woli wyjaśnienia jedno akwarium już mam 130 l :)

DSC01405.JPG

DSC01403.JPG

DSC01404.JPG

Link to comment
Share on other sites

marcin1ja1

Postaraj się zachwiać symetrię między kupkami. W tej chwili widać, że zostało ułożone ludzką ręką. Niech ta środkowa nachodzi bardziej na lewno lub prawo.

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, gepard28 napisał:

Witam w związku ze startem nowego akwarium chciałbym się Wasze grono znawców zapytać czy niżej zamieszczony rozkład kamieni jest właściwy i poradzić co byście w takim litrażu umieścili jeśli chodzi o ryby.

To wszystko zależy od tego, jakie ryby będą tam pływać. Jeśli będą to ryby z grupy mbuna, to tych kamieni jest za mało, jeśli będą to ryby z grupy non-mbuna, to tych kamieni jest nawet ciut za dużo. Śmiało mógłbyś zrezygnować z tej środkowej kupki.

Link to comment
Share on other sites

26 minut temu, pozner napisał:

To wszystko zależy od tego, jakie ryby będą tam pływać.

stąd moja prośba o to co byście doradzali do takiego baniaka , bo kamyczków zawsze mogę pojechać dokupić

Link to comment
Share on other sites

Andrzej Głuszyca
2 minuty temu, gepard28 napisał:

stąd moja prośba o to co byście doradzali do takiego baniaka , bo kamyczków zawsze mogę pojechać dokupić

.. porady co do obsady   to szukaj w temacie OBSADY.

Link to comment
Share on other sites

Wiem że tam są obsady do różnych baniaków ale przy okazji rozmieszczenia kamieni zadałem pytanie tutaj bo może ktoś mając podobne by mi coś doradził

Link to comment
Share on other sites

Andrzej Głuszyca

..OK. Rozumiem...Jak coś to możesz tam założyć swój temat  aby po prostu nie robić bałaganu.

Link to comment
Share on other sites

póki co czekam na info co do rozmieszczenia kamyczków w baniaku bo może będzie konieczne dołożenie jeszcze kilku

Link to comment
Share on other sites

Andrzej Głuszyca
Teraz, gepard28 napisał:

póki co czekam na info co do rozmieszczenia kamyczków w baniaku bo może będzie konieczne dołożenie jeszcze kilku

Wszystko zależy od tego co Ci Pozener w 3 poście napisał...Dla m-buny  może być zbyt mało a dla n-mbuny będzie można odjąć. Wszystko zależy od  tego co  wybierzesz.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli dla grupy ryb Mbuna to kamieni jest za mało. Dokup wyższe kamienie i nie rozkładaj tak symetrycznie. Zrób z tych mniejszych po jednej stronie gruzowisko, z drugiej dorzuć jakąś bryłę , taką konkretną, obok podrzuć mniejsze kamienie, na środku stwórz niby plażę i wrzuć na nią mniejszy kamień albo dwa, postaraj się by to wyglądało bardziej naturalnie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.

Announcements • Posty

  • novi
   Tak, to tzw sump, przy czym u mnie w zb.pod kominem komory filtracyjne mają przelew boczny a nie góra-dół (taki labirynt patrząc z góry - gąbki (20x40x5cm) oddzielają cztery komory).  Gąbki-2szt., w 1-ej komorze czyszczę co 2-3mce, w pozostałych jest po 1-ej gąbce oddzielającej plus wypełnienie. W ostatniej pompa - na wylocie pompy grzałka narurowa. Mam też w narożniku i tam jest usytuowany komin. To zwijanie/rozwijanie mnie kilkanaście lat temu zniechęciło. Teraz mam spokój. Tak dopływ leci wężykiem RO - 2xok15mb, a odpływ wężykiem zbrojonym fi wewn.1cm. Wszystko zmieści się w peszlu zaraz nad listwą przypodłogową, taki na przewody elektr. 1,5x3,5cm (tam też leci kabel antenowy u mnie). Na wlocie do odpływu obowiązkowo zgrubna gąbka, mała. Raz na rok można odkamienić odpływ octem. Zastanów się - potem trudno zmienić a to duże ułatwienie.  
  • makok
   O znalazłem coś lepszego - działa bez zapisywania się https://api.met.no/weatherapi/sunrise/2.0/.json?lat=-11.964871&lon=34.514558&date=2022-11-29&offset=+02:00   tu doku Routeforecast (met.no)
  • Vrzechu
   @przemo-h dzięki za przekazanie Twoich sposobów  Z tym karmieniem ręki na początku praktykowałem i niestety przestałem (w sumie nie wiem dlaczego). Teraz faktycznie jak grzebię w baniaku to ryby się chowają. Muszę wrócić do podkarmiania z ręki. No i metoda z siatką też całkiem spoko  
  • pulpet
   A ja, z racji niewielkich jak na Malawi rozmiarów zbiornika, poszedł bym w jeden gatunek. Kolorystycznie atrakcyjniejsze są Saulosi. Przy jednym gatunku 2-3 samce i 10-12 samic. Fajna aranżacja, dobre gatunkowo ryby i masz zbiornik pierwsza klasa.
  • Pikczer
   Jak pilnuje cwaniara:) 
  • aurban6
   Eno, eno ja naprawdę kibicuje i 3mam kciuki. Nie mam zamiaru Ciebie zniechęcać. Wysłane z mojego RMX3301 przy użyciu Tapatalka
  • makok
   Ludzie więcej wiary 🤣 Nie odwiedziecie mnie od pomysłu i tak i tak. Na to ego jest za duże, to wiedzą Ci którzy wiedzą już od lat.   @triamond ndal myślisz za wąsko... że chmura ma X cień... A gdyby chumra miała taki cień na jaki pozwal rozdzielczość lampy? Albo chmura miaa 20km cień który przelatywał by nad 2m akwa z prędkością 200m/s? Kaman, precież byłeś nad morzem, chociaż raz.
  • Bartek_De
   @KapitanCzysty mov to mp4😉
  • KapitanCzysty
   To moja jest pewnie tych „twardszych”, tak jak Twoja Kadango. 🙂 Tak to obecnie wyglada: IMG_9432.MOV   Jakość kiepskawa, ale muszę przerabiać video żeby wrzucić na forum.
  • Andrzej Głuszyca
   Witam na naszym forum! Jak najbardziej. Ja proponuję Tobie trochę inny układ w ramach gatunków , które wybrałeś. Chindongo Saulosi 1+7/8 i Iodotropheus Sprengerae 1+ 6/7.  Jeżeli trafi Ci się układ z dwoma samcami w jednym jaki i w dugom układzie  to warto na początku spróbować . Co najwyżej samce same się zredukują. Ale warto próbować.  W mojej propozycji dołożyłem więcej samic do samca saulosi z tego względu, że to są ryby stadne . Zbyt mała ilość samic bez wielu kryjówek spowoduje to , że samiec zajedzie je szybko ( ciągłe gonitwy do tarła). Na początek kup po 10/15 sztuk i potem redukuj.  Podejrzewam , że i tak trafisz na więcej samców .  Możesz też kupić dorosłą obsadę ale wtedy wiele tracisz na obserwacji dorastających ryb.  Ale jak pomyślisz to z takiej sytuacji jest wyjście.  
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.