Jump to content

Modul Arstone.eu - czym kleic?


Paulstick
 Share

Recommended Posts

Panowie i panie, planuje zainstalowac pojedynczy modul z poliuretanu do czarnego tla z polipropylenu, tore jest już wmontowane na sylikon do tylnej szyby. Zastanawiam się czy moglbym uzyc tego samego kleju, który uzylem do sklejenia narurowca? Klej schnie bardzo szybko i mysle, ze nawet nie potrzebowalbym zadnych podporek, po prostu trzymal modul przycisniety przez 10-15 minut.

Link do kleju:

http://www.griffon.eu/en/products/838-rigid-pvc-cements/product/379-uni-100-gt/

 

Link to comment
Share on other sites

A moge i Soudal All fix Turbo, ale zastanawiam się czy pvc cement by dal rade, bo zostalo tez duzo.

Link to comment
Share on other sites

Spróbuj skleić kawałki styropianu ze sobą, jak złapie to i z polipropylenem powinien sobie poradzić ;) Jednak niektóre kleje mogą rozpuszczać taki materiał.

Link to comment
Share on other sites

Odnośnie griffonu. W karcie nie ma słowa o klejeniu PP i PE. Natomiast w przypadku Soudala jak najbardziej i piszą że się nie nadaje. 

 

Tło napewno masz z polipropylenu? 

Edited by bobanr
Link to comment
Share on other sites

Wlasnie wrocilem ze sklepu z Soudalem i faktycznie pisza, ze się nie nadaje. Tlo na bank z polipropylenu.

Jakies inne pomysly?

 

Link to comment
Share on other sites

Wlasnie rozmawialem z technikiem z Soudala i zaden z produktow Fix all nie zadziala z PP, cartridge jest wlasnie zrobiony z tego materialu, poniewaz klej się tego nie trzyma..

Panie i panowie otwarty jestem na inne sugestie.

Link to comment
Share on other sites

Poczytalem troche przez ostatnie 1.5 godziny i dobrze to nie wyglada.

Tak mysle, moze nakleic modul na plytke pcv, potem  wyciac czesc tla i instalowac modul bezposrednio do szyby przez druga, mniejsza plytke pcv? 

8 minutes ago, Mrbestia said:

spróbuj klejem z Pattexa .... nowa linia jest na polimerach powinien chwycic

 

albo taki wynalazek http://allegro.pl/klej-do-polietylenu-pe-polipropylenu-pp-ptfe-i6501939926.html

Ten tez znalazlem na amazonie, ale po nowym roku bym go dopiero otrzymal i nie mam pojecia czy by dzialal tak czy inaczej. 

 

Link to comment
Share on other sites

 • Andrzej Głuszyca locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.

Announcements • Posty

  • Bezprym
   @Pikczer po 5 dniach od podmiany. 
  • Pikczer
   Może jestem jakiś niekumaty, ale z tym Protocaps M nie rozumiem instrukcji.  W sobotę podałem rozpuszczone tabletki, po 3 dniach czyli wypadło na wtorek robię podmianę wody i zrobiłem.  A "po 5 dniach postępowanie powtórzyć". Czyli w czwartek znowu tabletki i w niedzielę podmiana? Czy to za szybko? Czy po 5 dniach licząc od dnia dzisiejszego?  Proszę mnie oświecić 😜
  • ziemniak
   @Bezprym to co napisał to IMO kończy temat tego wątku. Przemyśl te trzy gatunki i tyle. Każdy z tych trzech gatunków był zaprezentowany na forum jednogatunkowo i to było naprawdę wow.
  • KapitanCzysty
   Dzięki @Andrzej Głuszyca i @Bartek_De za kolejne propozycje. Bateria jest stojąca, wychodząca ze zlewu. Zaglądałem pod szafkę co tam się kryje i mam dwa osobne zawory na wodę ciepła i zimną z której dodatkowo jest odejście na zmywarkę. Mało miejsca, mało ruchu. Ciężko byłoby coś jeszcze upchać ponieważ wjeżdża  tam na styki szuflada z koszami. Przy wymianie musiałbym mieć wyciągnięte kosze, wysuniętą szufladę, a to blokuje trzy pozostałe szuflady. 🙂 Tak to wygląda: Na tą chwilę chyba najbardziej skłaniałbym się do wersji gdzie wykręcam ręcznie sitko, wkręcam przejściówkę 24mm na 3/4 + redukcja 3/4 na 1/2 i do tego już wspomniane przyłącze z gwintem wewnętrznym. No chyba, że znajdę lokalnie jedną przejsciowke z 24 mm na 1/2 to będzie mniej skomplikowane. Co do szczelności połączenia nie ma to takiego znaczenia ponieważ całość będzie nad zlewem, może coś tam kapać. 😉
  • Ziemiojadek
   Gdybym nie fiksowal się na żadną rybę z listy. Po prostu mogę wrzucić do akwarium każdą rybę jeden lub dwa gatunki. Całkowicie jestem otwarty na sugestie. 
  • makok
   Po tygodniu zabawy z interfejsami lampy którą sobie zaprojektowałem w C# taki będzie kształt końcowy. Z efektu jestem zadowolony. Jak widać przy takim projekcie jest tylko 19 driverów. Pójdę jednak w drivery od Darelteka, bo są sterowalne (200-700mA) więc będę miał więcej opcji jak mnie coś najdzie, łatwiej od meanwelli będzie je można związać we wiązkę i wsadzić do profili które będą otaczać radiator, no i są dość tanie, a to lepszy pomysł do nauki lutowania. 😂
  • Pikczer
   Ciasno będzie ale możesz spróbować Aulonocara wielosamcowo, czyli same samce. Np 5 facetów, fajnie by to wyglądało, ale nie wiem czy nie byłoby mało ciekawie jakby to były samce tylko jednego gatunku.  Z drugiej strony, delikatny aragonit na dnie, 2-3 symboliczne skały, niewielkie. No i grupa samców z jednego gatunku. Mogłoby mieć fajny klimat. Ale musiałbyś sprzętem i dekoracjami zabrać jak najmniej miejsca. Zostałoby trochę miejsca jeszcze na ślimaki Helmety 😁 Ale koledzy doradza pewnie coś mądrzejszego z Mbuna, które są zazwyczaj mniejsze niż Aulonocary. Chociaż u mnie to jest loteria i niektóre są fajne, duże a część osobników miała być  "łał" a są małe, brzydkie, konusy, które rosną max 1 cm przez rok. 
  • Bezprym
   Spróbowałbym jednogatunkowo z tą Cynotilapią lub Labidochromis sp. Perlmutt aczkolwiek nie będziesz miał tak kolorowo jak z Saulosi. 
  • pulpet
   Możesz spróbować z jednym gatunkiem najmniejszych i najspokojniejszych Mbuna. Najlepiej chyba klasycznie Chindongo Saulosi.
  • Ziemiojadek
   Dziękuję za wasze uwagi. Czyli wniosek jest taki, że to jest zbyt male akwarium na Malawi. 
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.