Skocz do zawartości

Mętna woda.


szczep85

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym spróbował to, co proponował eljot, czyli wsadził jakiegoś mechanika. Po 2 godz. jest odpowiedź, czy to mechaniczne zanieczyszczenia i niewydolność filtracji, czy coś innego. Jeśli masz jakiegoś mechanika, albo masz od kogo go pożyczyć, to tak bym zrobił. Ostatecznie możesz kupić (to rząd kilkudziesięciu zeta)...a kiedyś może się przydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..możesz pozbyć się na jakiś czas falownika i też się przekonasz czy sam kaseciak da radę. Jeżeli poprawi się mętność dołóż mechanika. Stosowanie falownika celem rozbicia filmu bakteryjnego jest tylko doraźnym rozwiązaniem. Wg mnie to już lepiej zamontować skimer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AndrzejWalb napisał:

..możesz pozbyć się na jakiś czas falownika i też się przekonasz czy sam kaseciak da radę. Jeżeli poprawi się mętność dołóż mechanika. Stosowanie falownika celem rozbicia filmu bakteryjnego jest tylko doraźnym rozwiązaniem. Wg mnie to już lepiej zamontować skimer.

Falownik jest zamontowany po to aby wprowadzić większy ruch wody aby kupska nie zalegały. A nie tylko po to aby rozbić film bakteryjny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, szczep85 napisał:

Falownik jest zamontowany po to aby wprowadzić większy ruch wody aby kupska nie zalegały. A nie tylko po to aby rozbić film bakteryjny

..no to OK. Spróbuj póki co bez niego aby się przekonać czy nie jest sprawcą zamieszania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Pleziorro napisał:

Też o tym pomyślałem, mam to samo, ciągle mętna woda, która krystalizuje się po wlaniu atramentu, i przez tydzień jest ok :) 

Od kiedy to fosforany czy siarczany wywołują zmętnienie wody?  Ten środek tak ma że krystalizuje wodę ale nie poprzez zabijanie fosforanów, a tym bardziej siarczanow.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zmienił ustawienie cyrkulatura.  IMHO lepiej jak by dmuchał w przeciwną stronę niż jest teraz. To samo z wylotem z kaseciaka, dałbym go w stronę przedniej szyby tak żeby razem z falownikiem kręcił wodą w jednym kierunku.  

Jaki to cyrkulatur?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, stan napisał:

Ja bym zmienił ustawienie cyrkulatura.  IMHO lepiej jak by dmuchał w przeciwną stronę niż jest teraz. To samo z wylotem z kaseciaka, dałbym go w stronę przedniej szyby tak żeby razem z falownikiem kręcił wodą w jednym kierunku.  

Jaki to cyrkulatur?

Cyrkulator rw-15. 

Kaseta ma dwa wyloty jeden na przednią szybę po przeciwnej stronie od kasety i przy kasecie wylot wzdłuż tylniej ściany. 

Ustawienie z falownikiem po tej samej stronie co kaseta testuje od wczoraj. I kup jest mniej w baniaku. 

Jak był naprzeciwko kasety to syfek zbierał się pod nim.

Teraz jedynie film bakteryjny jest na połowie baniaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wolę narurowca bo syf który zbierze się nie daleko zasysu wcześniej czy później zostanie wyssany. Spróbuj zrobić jak Ci napisałem z drugim zasysem też lub lekko daj go na tafle wody, wtedy zlikwiduje Ci film bakteryjny. 

Edytowane przez stan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, stan napisał:

Dlatego wolę narurowca bo syf który zbierze się nie daleko zasysu wcześniej czy później zostanie wyssany. Spróbuj zrobić jak Ci napisałem z drugim zasysem też lub lekko daj go na tafle wody, wtedy zlikwiduje Ci film bakteryjny. 

@stan a ja ma tylko jeden zasys .

Szczerze nie chciał bym zmieniać miejsca falownik ponieważ glowienka ładnie zbiera pod falownik.

 

Chyba znalazłem przyczynę nie dokonca czystej wody. 

Mówię sobie sprawdzę kasetę . Wyciągam kasetę a tam pełno piachu i Msobo maluch . Prawdopodobnie nie miałem docisnietej gąbki do samego dna i tą szczeliną cały brud przelatywal do akwa i tak w kółko. Wsadziłem gąbkę poprawnie i dałem watę.  Poczekam 24h i zobaczę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.