Skocz do zawartości

Parametry wody


marekmax77

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam akwarium 200l 100x40x50,filtr zewnętrzny JBL e901 zasypany Micromec 1l w drugim koszu bioceramia 0,5l na samej górze gąbki jbl przed nim prefiltr HW-602 z oryginalnymi wkładami w akwa pracuje pompa od aquael turbo 500.W akwarium pływają jeszcze młode pysie od 2cm do 6cm 10szt red red,10szt yellow,8 saulosi,7 acei,kilka trevaverse ob wiem że akwarium przerybione jak będzie można odróżnić samca od samicy to będę redukował obsadę.

Wodę podmieniam raz w tygodniu przeważnie w sobotę około 40l

Dziś zrobiłem zaraz przed podmianą testy wody testem kropelkowym JBL i wyszło mi tak;

Woda w kranie:

pH mniej niż 7,4

NO2 mniej niż 0,01

NO3 między 1 a 5

Akwarium;

pH 7,6-7,8

NO2 0,01

NO3 20

Mam pytanko czy coś jeszcze dodać na zmianę parametrów do akwarium lub filtra? 

Teraz biorę się za podmiankę wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj...

Według mnie z parametrami masz wszystko w jak najlepszym porządku i nie musisz nic robić...

Sorki za OT ale trzeba kolegę pokierować w dobrym kierunku...

Druga sprawa to obsada(mam nadzieję że nikt się znów nie przyczepi że OT i że źle doradzam :D )

Do twojego zbiornika nadają się tylko i wyłącznie dwa gatunki ryb...Z tych co posiadasz to tylko saulosi się nadaje,ale to temat na inny dział...Pomyśl o zmianie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie przesadzajmy z tymi OT, trzeba to napisać, bo kolega ma totalnie z czapy dobraną obsadę do tak małego akwarium.

Tak jak pisze Egon, do takiego litrażu nie powinieneś raczej dawać tylu ryb, a już na pewno nie Acei, która rośnie do 17-18cm.

Także redukcja redukcją, ale te Acei to od razu bym zaniósł do sklepu z powrotem :( szkoda ryb będzie później.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, marekmax77 napisał:

Posiadam akwarium 200l 100x40x50,filtr zewnętrzny JBL e901 zasypany Micromec 1l w drugim koszu bioceramia 0,5l na samej górze gąbki jbl przed nim prefiltr HW-602 z oryginalnymi wkładami w akwa pracuje pompa od aquael turbo 500.W akwarium pływają jeszcze młode pysie od 2cm do 6cm 10szt red red,10szt yellow,8 saulosi,7 acei,kilka trevaverse ob wiem że akwarium przerybione jak będzie można odróżnić samca od samicy to będę redukował obsadę.

Wodę podmieniam raz w tygodniu przeważnie w sobotę około 40l

Dziś zrobiłem zaraz przed podmianą testy wody testem kropelkowym JBL i wyszło mi tak;

Woda w kranie:

pH mniej niż 7,4

NO2 mniej niż 0,01

NO3 między 1 a 5

Akwarium;

pH 7,6-7,8

NO2 0,01

NO3 20

Mam pytanko czy coś jeszcze dodać na zmianę parametrów do akwarium lub filtra? 

Teraz biorę się za podmiankę wody

A ja mam pytanko. Te rybki kupowałeś u jakiegoś sprawdzonego hodowcy, czy też w zoologu?

Bo jak w zoologu, to może warto by było dołożyć i kupić rybki bdb jakości, żeby później oko bardziej cieszyły :P

To jest dział Podstawy, więc myślę, że nie popełniamy błędu pisząc o tym tutaj :)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, egon44 napisał:

(mam nadzieję że nikt się znów nie przyczepi że OT i że źle doradzam :D )

 

14 minut temu, egon44 napisał:

Kierowałem się wpisem z nazwy tematu :D 

Nie wiem po co te zaczepki. Chcesz jeszcze o tym  podyskutować, to zrób to na PW, bo widzę że nadal nie rozumiesz sensu mojej wypowiedzi z tamtego wątku.

I też sorry za OT :)

Ja jeszcze bym się pozbył redów i Labeotropheusów.

Edytowane przez pozner
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, pozner napisał:

Nie wiem po co te zaczepki. Chcesz jeszcze o tym  podyskutować, to zrób to na PW, bo widzę że nadal nie rozumiesz sensu mojej wypowiedzi z tamtego wątku.

I też sorry za OT :)

Kolego Pozner...

Nikogo nie zaczepiam,widocznie czujesz się urażony i się odezwałeś ;) 

Co miałem to powiedziałem w wczorajszym temacie i nie mam najmniejszej ochoty(tym bardziej z tobą) o tym dyskutować tutaj ani na priv!!!

Tak więc zajmij się swoimi sprawami,bądź pomocą dla kolegi w tym temacie...

Pozdrawiam i tyle OT z mojej strony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się cieszę ze chociaż woda ok ;) To podmianki robić co tydzień czy rzadziej?

Rybki kupione u hodowcy któremu zależało na sprzedaży jak największej ilości;) 

Kupione około 2,5 miesiąca temu praktycznie miały około 1-2cm i wtedy prawie ich nie było widać a teraz ładnie zaczynają rosnąć.Wiem że jak urosną to będzie problem.Trzeba będzie wydać połowę lub zmiana akwarium na większe;) Ale najpierw żona musi się do tego przyzwyczaić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.